Střídání prsů u kojení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.10.21 12:53

Střídání lesů u kojení

Ahoj…Kdy jste přešly na kojení z jednoho prsu? Mam holčičku 4 týdny a chtěla bych kojit vždycky jen z jednoho prsa - aby si to druhé odpoclo - mam na nem velké ragady. Beru benedikt a piskavici, ale nepozoruju zadnou změnu. Když se snažím malou kojit jen z jednoho prsa, tak řve…protoze nema dost. l :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26475
11.10.21 12:57

A já myslela že podle názvu diskuse chodíš kojit někam do lesa :mrgreen: já střídala pokaždé, celou dobu co jsem kojila, protože to prso, kde bych nekojila se mi vždy během kojení nalilo a čím bylo dítě větší, tím byly delší prodlevy mezi kojením a do dalšího už by mě to bolelo. Takže sem vždy krmila z jednoho, ale druhé sem dala nakonec aspoň trochu cucnout pro úlevu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3954
11.10.21 13:01

Kojila jsem první dceru z obou až do roka, teď mám sedmitýdenní dceru a taky furt kojim z obou. Víc mi to tak vyhovuje, dcerám taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954
11.10.21 13:04

Já začala střídat třetí den po porodu. Na ragády jsou prý super stříbrné kloboučky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
11.10.21 13:17

Na předporodním kurzu nás učili prvních 14 dní z obou, pak z jednoho. Ale nakonec jsem začala zase kojit z obou, aby měl malý tygřík dost. Na ragády mi pomohla mast od Uriage a čas-hledala jsem nejlepší polohu snad dva měsíce :zed: a taky se syn časem naučil lépe sát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8608
11.10.21 13:21

Kojila jsem od porodnice z jednoho, protože když jsem tuto radu chtěla zařadit do praxe, dítě už se nechytlo - řvalo, protože si myslelo, že už nic nebude, protože jsem jí prso vzala

vytáhne si z toho prsa všechno? není jen „líná“ si vytáhnout i „zadní“ mléko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.21 13:25

@bublinek taky jsem přemýšlela, jestli neni jen líná…ale jak to poznat…dávala jsem jedno prso asi dva dny…A bylo to peklo…furt řvala a řvala a vydržela max hodinu…tak jsem to vzdala…mozna sem mela vytrvat…

• Citovat
  • Nahlásit
22059
11.10.21 13:31

Kojila jsem dvě děti každé rok vždy z obou prsou. Jen zcela výjimečně (po dlouhé noční pauze například) stačilo jedno prso a to pak bylo zatrest, protože to druhé jsem musela odsát (třeba 12 hodin bez kojení bych si netroufla nechat). Na ragády, které celá Bulovka očumovala s otevřenou pusou mi nejvíc pomohlo kojení s kloboučky, hydrogelové polštářky a větrání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
713
11.10.21 13:39
@bublinek píše:
vytáhne si z toho prsa všechno? není jen „líná“ si vytáhnout i „zadní“ mléko?
Žádné přední a zadní mlíko není, v prsu žádnou přepážku nemáš. Mlíko se tvoří přesně podle potřeb miminka a klidně každou minutu a ze sekundy na sekundu se složení mění.
A líné to miminko taky není, může být špatně přisáté a proto se ragády tvoří.

Jinak rady už tu máš, tak snad se ti to podaří vyléčit co nejdřív 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2379
11.10.21 13:49

Já od porodnice kojím vždy jen z jednoho prsa, už třetí dítě. Nikdy žádný problém (ťuk ťuk)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27119
11.10.21 13:58

Vždycky jsem obě děti kojila z obou prsou. I tak mi děti jedly tak nejdýl po 2 hodinách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.10.21 14:13

Už od začátku kojim na střídačku z jednoho prsa, jen výjimečně dám i z druhého. Dceři to tak stačí, ještě mi dost ublinkava. A stříbrné kloboučky vřele doporučuji, opravdu pomáhají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2689
11.10.21 14:22

Od porodnice střídám prsa a vše ok. Malej se ozve vždy po 3h. někdy i déle. :) zkoušela sem kojit jen z jednoho prsa ale není to ono on vždy čeká i to druhé:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
11.10.21 15:31

Ragády bývají ze špatného způsobu přisávání. Děti u kojení řvou a dělají blbosti, i když mají dost, viz například moje děti. Takže spíše zkus zapracovat na tom přikládání ;)

Dite musí jít k prsu s pusinkou otevřenou úplně na maximum a bradavku je třeba nacpat mu co nejrychleji až do krku. Jako bys strcila do lahve špunt :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dite nesmí bradavku jakoby vcucnout, vtahnout pomoci rtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4535
11.10.21 21:35

Já už asi třetí, čtvrtý den, protože když jsem kojila z obou, tak se vždycky přejedla a hrozně poblila. :think: Když jenom z jednoho, byla najedená akorát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat