Reklama

Střídavá péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

beruska005
Povídálka 18 příspěvků 25.07.11 14:10
střídavá péče

Dobrý den. Prosím o pomoc. Jsem od r.2006 rozvedená. Po těžkém rozvodu soud nakonec svěřil syna do mé péče. Nyní syn dovršil 10 let a přišlo mi soudní předvolání , že ex mlažel chce střídavou péči. Syn doposud byl v nové rodině s mým přitelem a bratrem 3 roky spokojený. Mohu poprosit o názory či zkušennosti zda je možné ,aby byla střídavá péče nakázana. Manžel bydlí 20km od bydliště syna. Syn dělá aktivně hokej v městě otce.Z toho tohoto důvodu asi nejspíše žádá. Moje sytuace by byla taková, že bych syna vůbec neviděla ,protože by ke mě jezdil pouze na vyspání a maximálně na nějakou tu školní aktovitu.Děkuji za názory.Přeji hezký den

Reklama

Reakce:

Machecha
Stálice 88 příspěvků 25.07.11 14:25

Ahoj, dle mé zkušenosti je to tak, že soud hodně přihlíží na to, co je pro dítě nejvhodnější. Hodně záleží, jak spolu s bývalým komunikujete, jestli jste schopni si vyjít vstříc. U nás to naštěstí neklaplo, stejně to ex dělal jen mně na truc. Ale myslím, že soud většinou chce, aby střídavá péče probíhala po 14.dnech, takže byste měli syna oba na stejnou dobu. Podle mého je to nesmysl. Dítě se pořád stěhuje a neví, kde mu hlava stojí, tedy pokud se to neodehrává v jednom městě a to většinou nee. Jak se na to dívá syn? Nebo o tom ještě neví? Každopádně ti držím palečky, ať to dopadne dle tvých představ.

Ema N. 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.11 15:33
beruska005 píše:
Dobrý den. Prosím o pomoc. Jsem od r.2006 rozvedená. Po těžkém rozvodu soud nakonec svěřil syna do mé péče. Nyní syn dovršil 10 let a přišlo mi soudní předvolání , že ex mlažel chce střídavou péči. Syn doposud byl v nové rodině s mým přitelem a bratrem 3 roky spokojený. Mohu poprosit o názory či zkušennosti zda je možné ,aby byla střídavá péče nakázana. Manžel bydlí 20km od bydliště syna. Syn dělá aktivně hokej v městě otce.Z toho tohoto důvodu asi nejspíše žádá. Moje sytuace by byla taková, že bych syna vůbec neviděla ,protože by ke mě jezdil pouze na vyspání a maximálně na nějakou tu školní aktovitu.Děkuji za názory.Přeji hezký den

Asi Te zklamu, ale ja mam ted za sebou rozvod, mam rocniho chlapecka (kde stridava pece neni), ale kdyz jsem se ptala pravnicky, tak rikala, ze v dnesni dobe soudy hodne nadrzuji otcum (oproti matkam, ktere byly pry zvyhodnovane a obcas nepravem) a stridavou peci podporuji, zvlast u vetsich deti.

Ale drzim palce, aby to dopadlo nejlepe pro Tebe a Tveho syna tak, jak si prejete… :hug:

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 25.07.11 16:49

Střídavou péči může soud určit, i když s tím jedna ze stran nesouhlasí. Podmínkou je, aby byli oba rodiče schopní a ochotní o dítě pečovat (zhruba řečeno). To teď bude muset prokázat hlavně otec. Krom toho soud bude přihlížet k názoru syna, v 10 letech už k tomu má co říct. To hlavní, k čemu by měl soud přihlížet, je zájem dítěte - aby mělo kontakt s oběma rodiči apod. Že se vždycky jednomu rodiči bude týden nebo 14 dní stýskat, soud příliš nedojme.

„že bych syna vůbec neviděla ,protože by ke mě jezdil pouze na vyspání a maximálně na nějakou tu školní aktovitu“
Nechápu. Polovinu času bys ho viděla stejně, jako teď. Polovinu by byl i na vyspání u táty.

Edit: Sory, já si to rejpnutí neodpustím: on se bere kontakt a výchova dítěte polovinu času jako nadržování? 8-o Nadržování otcům by podle mě bylo, kdyby většina dětí končila v úplné péči otce, ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.15 11:25
stridava pece

Ahoj mam dotaz nevim jak to chodi, kdyz soud schvali stridavou peci dceri je 10 a manzel plati alimenty jak je to pak dal? uz nebude platit alimenty? a ja sni nebudu posuzovana na prispevek na bydleni? nebo jak to je pak u socialky, nevite nektera nebo mate zkusenost? doposud je dcera semnou hlasena na byte a ma tu trvale bydliste. dekuji

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance afterparty? Po prvním tanci se šlo do baru!

Včerejším večerem odstartovala devátá řada StarDance, kde se nám poprvé... číst dále >

Průvod bude! Starosta ho sice zakázal, magistrát ale Kočkovým vyhověl

Radnice Prahy 3 málem zhatila pozůstalým po Janu Kočkovi (†28) jejich... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >