Střídavá péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
beruska005
Povídálka 18 příspěvků 25.07.11 14:10
střídavá péče

Dobrý den. Prosím o pomoc. Jsem od r.2006 rozvedená. Po těžkém rozvodu soud nakonec svěřil syna do mé péče. Nyní syn dovršil 10 let a přišlo mi soudní předvolání , že ex mlažel chce střídavou péči. Syn doposud byl v nové rodině s mým přitelem a bratrem 3 roky spokojený. Mohu poprosit o názory či zkušennosti zda je možné ,aby byla střídavá péče nakázana. Manžel bydlí 20km od bydliště syna. Syn dělá aktivně hokej v městě otce.Z toho tohoto důvodu asi nejspíše žádá. Moje sytuace by byla taková, že bych syna vůbec neviděla ,protože by ke mě jezdil pouze na vyspání a maximálně na nějakou tu školní aktovitu.Děkuji za názory.Přeji hezký den

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Machecha
Stálice 88 příspěvků 25.07.11 14:25

Ahoj, dle mé zkušenosti je to tak, že soud hodně přihlíží na to, co je pro dítě nejvhodnější. Hodně záleží, jak spolu s bývalým komunikujete, jestli jste schopni si vyjít vstříc. U nás to naštěstí neklaplo, stejně to ex dělal jen mně na truc. Ale myslím, že soud většinou chce, aby střídavá péče probíhala po 14.dnech, takže byste měli syna oba na stejnou dobu. Podle mého je to nesmysl. Dítě se pořád stěhuje a neví, kde mu hlava stojí, tedy pokud se to neodehrává v jednom městě a to většinou nee. Jak se na to dívá syn? Nebo o tom ještě neví? Každopádně ti držím palečky, ať to dopadne dle tvých představ.

Ema N.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.11 15:33
beruska005 píše:
Dobrý den. Prosím o pomoc. Jsem od r.2006 rozvedená. Po těžkém rozvodu soud nakonec svěřil syna do mé péče. Nyní syn dovršil 10 let a přišlo mi soudní předvolání , že ex mlažel chce střídavou péči. Syn doposud byl v nové rodině s mým přitelem a bratrem 3 roky spokojený. Mohu poprosit o názory či zkušennosti zda je možné ,aby byla střídavá péče nakázana. Manžel bydlí 20km od bydliště syna. Syn dělá aktivně hokej v městě otce.Z toho tohoto důvodu asi nejspíše žádá. Moje sytuace by byla taková, že bych syna vůbec neviděla ,protože by ke mě jezdil pouze na vyspání a maximálně na nějakou tu školní aktovitu.Děkuji za názory.Přeji hezký den

Asi Te zklamu, ale ja mam ted za sebou rozvod, mam rocniho chlapecka (kde stridava pece neni), ale kdyz jsem se ptala pravnicky, tak rikala, ze v dnesni dobe soudy hodne nadrzuji otcum (oproti matkam, ktere byly pry zvyhodnovane a obcas nepravem) a stridavou peci podporuji, zvlast u vetsich deti.

Ale drzim palce, aby to dopadlo nejlepe pro Tebe a Tveho syna tak, jak si prejete… :hug:

Knihomyš
Extra třída :D 10700 příspěvků 25.07.11 16:49

Střídavou péči může soud určit, i když s tím jedna ze stran nesouhlasí. Podmínkou je, aby byli oba rodiče schopní a ochotní o dítě pečovat (zhruba řečeno). To teď bude muset prokázat hlavně otec. Krom toho soud bude přihlížet k názoru syna, v 10 letech už k tomu má co říct. To hlavní, k čemu by měl soud přihlížet, je zájem dítěte - aby mělo kontakt s oběma rodiči apod. Že se vždycky jednomu rodiči bude týden nebo 14 dní stýskat, soud příliš nedojme.

„že bych syna vůbec neviděla ,protože by ke mě jezdil pouze na vyspání a maximálně na nějakou tu školní aktovitu“
Nechápu. Polovinu času bys ho viděla stejně, jako teď. Polovinu by byl i na vyspání u táty.

Edit: Sory, já si to rejpnutí neodpustím: on se bere kontakt a výchova dítěte polovinu času jako nadržování? 8-o Nadržování otcům by podle mě bylo, kdyby většina dětí končila v úplné péči otce, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.15 11:25
stridava pece

Ahoj mam dotaz nevim jak to chodi, kdyz soud schvali stridavou peci dceri je 10 a manzel plati alimenty jak je to pak dal? uz nebude platit alimenty? a ja sni nebudu posuzovana na prispevek na bydleni? nebo jak to je pak u socialky, nevite nektera nebo mate zkusenost? doposud je dcera semnou hlasena na byte a ma tu trvale bydliste. dekuji

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.19 10:04

Oživuji prosím diskuzi. Je možné,aby člověk, který se léčil z drogové závisllosti a hraní na automatech a má několik exekucí získal dítě do střídavé péče? Utekla jsem od muže, ano vím, byl má životní chyba a vyhrožuje mi, že mi malého vezme a že se o něj bude soudit, když se nevrátím.

Miraklo
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 01.03.19 10:31

To že vyhrožuje, neznamená, že to opravdu udělá, hodně chlapů jen pouští hrůzu a potom skutek utek. Každopádně i kdyby se chtěl soudit, tak menší děti bývají většinou svěřovány matce, pokud je schopná se o dítě postarat. Soud si myslím že určitě přihlédne k exekucím a situaci otce, tudíž moc šancí dle mě nedá. Každopádně, pokud by opravdu pak podal návrh, doporučuji si vzít právníka, který poradí.

veruuuse
Stálice 84 příspěvků 01.03.19 10:35
@Anonymní píše:
Oživuji prosím diskuzi. Je možné,aby člověk, který se léčil z drogové závisllosti a hraní na automatech a má několik exekucí získal dítě do střídavé péče? Utekla jsem od muže, ano vím, byl má životní chyba a vyhrožuje mi, že mi malého vezme a že se o něj bude soudit, když se nevrátím.

Urcite nedostanete stridavku. On musi prokazat,ze je schopen se o dite postarat,tzn.financne zaopatrit,mit pro neho domov. A jeste,kdyz za sebou tahne to co pises..On ti jen vyhrozuje,aby jsi se bala a vratila se. Kdyz jsi se odhodlala,uz se nevracej. Budes to mit ale tezky,prece jen je to otec ditete a narok na dite ma,v tom smyslu,ze s nim bude odpoledne nebo vikend 1 za 14dni. Drzim palce,drz se.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21334 příspěvků 9 inzerátů 01.03.19 10:54

Pokud u soudu doloží, že se z toho dostal, bude mít adekvátní bydlení a i přes exekuce bude „fungovat“, tak není nemožné střídavku získat. Bude hodně záležet na názoru OSPODu, soudu atd. I kdyby to prošlo, tak bude pod kontrolou (např. dohled od sociálky), nebude to pro něj jednoduché, ale prostě „opíjet se rohlíkem“ s tím, že to určitě neprojde, to bych zase nedělala…
Každopádně, je spousta chlapů, co střídavkou jen vyhrožujou matkám, aby se vrátily zpátky, spíš, než že by o ni doopravdy stáli, takže když si budeš stát za tím, že prostě odcházíš a rozhodnutí o péči se bude řešit soudně, tak může vycouvat. Spousta chlapů má napřed keců plnou hubu a když přijde na věc, je ženská ráda, že si dítko vezmou dvakrát do měsíce na sobotu a uplatí alimenty.

Pavel 11
Nováček 2 příspěvky 22.05.19 12:49
STŘÍDAVÁ PÉČE OČIMA OTCE

Musím napsat pár řádek, když vidím ty matky co se brání střídavé péči.
Mám syna-Když mu bylo pět let tak matka přišla s tím, že chce odejít. Nebránil jsem jí ale ona se bránila střídavé péči jako skoro všechny dámy tady. Nechal jsem si soudem jednou za čtrnáct dnů na víkend svěřit malého a k tomu vyměřit alimenty. V tu dobu jsem nechtěl bojovat ale do dohody jsem si nechal napsat, že ex mi nebude bránit v tom když budu chtít syna tak mi ho bude dávat a tak jsem ho chtěl týden a týden..Myslím si, že když dámy dostanou peníze tak jsou spokojený i když tvrdí opak.
Syna jsem si bral od prvního dne po týdnu. Tzn. nemám střídavou péči ale vlastně jí děláme. Klukovy bylo letos deset. let. Ví, že se rodiče rozešli. Jasně, že rodiče musí nějak komunikovat, nesmějí se pomlouvat a vůbec něco řešit před dětmi ale tvrdit, že střídavá péče je pitomost tak to je strašná hloupost. Kluk prožívá krásné dětství se vším všudy. Můžu říct, že po necelém týdnu se těší na matku a vím, že stejně tak na tátu. Miluje tátu i mámu..
Tím, že má dva pokojíčky a dvě zázemí, nemá problém kdekoliv přespat bez rodičů..
Dokonce v tom dítě tohoto věku vidí výhody jako více oslav, máma táta. Více dovolených táta, máma. Více zážitků. Stojí to vcelku více peněz ale to si mají opět rozmyslet rodiče dříve.

Názor, že dítě má zůstat u matky je prostě absurdní a sobecký.
Matka který je smutno, že dítě je u otce je prostě sobecky. Co totiž otec. Tomu nemá být smutno? že dítě je ve výhradní péči matky.??Prostě dítě má dva rodiče a pokud jsou normální, tak ho mají mít úplně na půl. Kdo píše opak, tak je ego. sobec.. To, že musí střídat dvě domácnosti, to si měli rodiče rozmyslet když od sebe šli ale nutit někomu názor že matka má mít dítě je prostě špatné…
Jo a možná jsem také pronesl někdy věty typu, já vydělávám peníze a ty se staráš o dítě ale když je ženská na mateřský tak hlavní náplní je se starat o dítě a otec vydělává peníze. Tak to je.
Tak to je a ona když mateřská skončí, tak se nikdo neprobudí že je pan dokonalý a že teď chce dítě ale prostě skončila ženský náplň práce starat se o dítě 12/24 MD a teď jsou na to dva a oba vydělávají a najednou oba už chodí do práce a mají stejná práva a to taky přece na děti a obzvlášť v této době. ŽENSKY PROBERTE SE, POKUD JE OTEC NORMÁLNÍ A CHCE DÍTĚ A STARAT SE. NEBRANTE SE MU HO DÁT V 50% VE VŠEM KOMPLET. Vždy jde o dítě a ne o Vás…

veruuuse
Stálice 84 příspěvků 23.05.19 12:55

@Pavel 11 Souhlasim s tebou. Jsem ve vztahu, kde partner ma dve deti z byvaleho manzelstvi a ma je ve stridave peci. Tu stridavku si vybojoval u soudu. Jinak mel deti jen 1 za 14dni na vikend. Strasny. Mame ted jeste dite spolu. Je to nekdy hodne narocne, ale da se to. Navic, je nas hromada :lol:. Jako chapu, ze nevidet malou cely tyden by bylo desny, ale na druhou stranu..sla jsem do toho dobrovolne, tak pokud by se neco pokazilo, nesu taky za to zodpovednost a tudiz i trest(stridavku). Rozhodne neni pro deti dobre, aby slysely od rodice, ze ten druhy je parchant a podobne urazky. Coz slychaji, kdyz jsou rodice ve valce :(

Lama Lama
Hvězda diskuse 53647 příspěvků 23.05.19 20:32

@Pavel 11 Na základě čeho usuzuješ, že všechny matky tady? :think:

Malina7
Závislačka 2856 příspěvků 23.05.19 21:35

@Pavel 11 mě tedy ta skutečnost, že mé děti mají pevný domov, tedy jeden přístav, nepřipadá nijak sobecké. Mám tedy dvě děti z předchozích dvou vztahů ( 11 a 2 roky) a nikoho ze zákonných zástupců nenapadlo se handrkovat o střídavou péči, a né že by se tátové mých dětí nechtěl starat, nebo neměli pro děti zázemí, ale oba vědí, že dítě má mít svůj pevný domov a nikoho z nás nenapadlo, že bychom děti tahali sem a tam po týdnu, jak kočka koťata. Když se rodiče nemohou dohodnout na styk s dítětem, je to těžké, to je také jeden z důvodů, proč střídavá péče vznikla, aby skončily ty nekonečné průtahy a dohady u soudu mezi rodiči na x stání. Justice těmi průtahy nechtěla plýtvat časem, což je vcelku logické. To jednou poznáš, co střídavá péče dělá z psychikou dítěte, to se odrazí mnohem později, nikoliv v jeho 10 ti letech… :mavam:. Napiš sem za x let, kdy pro Tvé dítě bude nestabilita domova naprosto normální záležitost, chtěla bych vidět, jak se na takové kořeny z mládí, alá dva domovy,,tváří při budování rodiny jeho partner, ale hlavně, že teď se můžeš bít po prsou, jak jedeš 50 na 50 :mrgreen:. Plody ovoce ochutnáš svého bití do hrudi o mnoho let později. Teď nemá smysl se tu dohadovat do aleluja…

Lama Lama
Hvězda diskuse 53647 příspěvků 23.05.19 21:56
@Malina7 píše:
@Pavel 11 mě tedy ta skutečnost, že mé děti mají pevný domov, tedy jeden přístav, nepřipadá nijak sobecké. Mám tedy dvě děti z předchozích dvou vztahů ( 11 a 2 roky) a nikoho ze zákonných zástupců nenapadlo se handrkovat o střídavou péči, a né že by se tátové mých dětí nechtěl starat, nebo neměli pro děti zázemí, ale oba vědí, že dítě má mít svůj pevný domov a nikoho z nás nenapadlo, že bychom děti tahali sem a tam po týdnu, jak kočka koťata. Když se rodiče nemohou dohodnout na styk s dítětem, je to těžké, to je také jeden z důvodů, proč střídavá péče vznikla, aby skončily ty nekonečné průtahy a dohady u soudu mezi rodiči na x stání. Justice těmi průtahy nechtěla plýtvat časem, což je vcelku logické. To jednou poznáš, co střídavá péče dělá z psychikou dítěte, to se odrazí mnohem později, nikoliv v jeho 10 ti letech… :mavam:. Napiš sem za x let, kdy pro Tvé dítě bude nestabilita domova naprosto normální záležitost, chtěla bych vidět, jak se na takové kořeny z mládí, alá dva domovy,,tváří při budování rodiny jeho partner, ale hlavně, že teď se můžeš bít po prsou, jak jedeš 50 na 50 :mrgreen:. Plody ovoce ochutnáš svého bití do hrudi o mnoho let později. Teď nemá smysl se tu dohadovat do aleluja…

Jéééé, to je zase manipulace a slátanina… to je jak kdybych já napsala, že otec mých dětí není srač. ka, která se vybodne na svý dětí a pod záminkou jednoho domova… A že nikoho z nás nenapadlo, že by se dětí zbavil a hodil je na krk tomu druhýmu, protože oba víme, že dítě může mít oba rodiče, oba o něj pečovat a s oběmi být v kontaktu denně, doma. :roll:

Malina7
Závislačka 2856 příspěvků 23.05.19 22:12
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama