Střídavá péče a výživné

Anonymní
21.1.20 09:09

Stridavá péče a výživné

Ahoj prosím mate někdo stridavou peci a stanovené nějaké alimenty??

Potřebovala bych nějaké názorné příklady jak to funguje jinde.

Jsem už ze všeho unavená a ze stálého dohadování… u soudu sliboval jak budeme hradit výdaje za děti hradit 1/2… v reálu to tak, ale není.
Naše platy jsou diametrálně rozdílné.
Nejlépe vaše zkušenosti kdy soud rozhodl v minulém roce ať je to aktuální…

Moc dekuju ????

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.1.20 09:15
@Anonymní píše:
Ahoj prosím mate někdo stridavou peci a stanovené nějaké alimenty??

Potřebovala bych nějaké názorné příklady jak to funguje jinde.

Jsem už ze všeho unavená a ze stálého dohadování… u soudu sliboval jak budeme hradit výdaje za děti hradit 1/2… v reálu to tak, ale není.
Naše platy jsou diametrálně rozdílné.
Nejlépe vaše zkušenosti kdy soud rozhodl v minulém roce ať je to aktuální…

Moc dekuju ????

Nezáleží na tom, co soud slibuje, ale co je napsané v rosudku. Co tam máte napsané?
My to v rozsudku nijak specifikované nemáme, dítě střídáme asymetricky, dostávám výživné 10 tis. a platím z toho všechny náklady na dítě, včetně věcí k otci, zbytek spořím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 09:19

Soudkyně chtěla navrhnout alimenty větší…
já jsem je ale odmítla, že to nebude potřeba… takže máme jen základ on mě 2000 já jemu 1000
Takže to vychází 1000 na jedno dítě… 7-5 let

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 09:22

Uvažují o zvýšení… protože dohoda kterou máme i sepsanou od právníka zněla, že nákladnější obleceni (jako bundy, boty, atd… ) sportovní vybavení jako lyže a další budeme hradit 1/2

Jenže cokoli chci detem koupit jako zimní bundy boty a další tak odpověď kup si svoje já si taky koupím svoje

Chci lyže pro děti - ne nepůjčím ti je kup si svoje…

Zajímá mě jestli když podám navrh na soud o zvýšení z důvodu toho, že naše dohoda nefunguje a na základě toho já musím výdaje platit sama… jestli to soud schválí…

Ex vyhrožuje pokud to podám, že bude chtít děti do své pece.

• Citovat
  • Nahlásit
16158
21.1.20 09:24
@Anonymní píše:
Soudkyně chtěla navrhnout alimenty větší…
já jsem je ale odmítla, že to nebude potřeba… takže máme jen základ on mě 2000 já jemu 1000
Takže to vychází 1000 na jedno dítě… 7-5 let

No, to jsi s prominutím trubka. Budeš muset podat návrh o přezkoumání a nové stanovení alimentů, pokud s expartnerem není domluva. Nepíšeš, jaký máte rozsah té střídavé péče, zda se podílíte stejným dílem nebo asymetricky, to je celkem stěžejní. Nejspíš ti jde o nějaké nepravidelné výdaje, které nechce platit? Třeba oblečení, boty, kroužky, ŠVP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
21.1.20 09:28

Jo, teď to dočítám. Mám pocit, že podobnou diskuzi jsem tu už četla, ohledně nějakého vybavení na hokej, které tuším matka naopak nechtěla dávat synovi k otci. Šlo o to, že semtam někde zapomněli část výstroje, nebo něco zničili a pak nekoupili nové- nebojí se třeba právě tohoto expartner? Jestli vaše dohoda přes právníka (sepsaná?) zněla, že budete tyto věci hradit napůl, tak prostě kup dětem lyže ty a chtěj po něm uhradit půlku nákladů, může ti být jedno, co mají u něho, když on nedodržel svou stranu dohody :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
21.1.20 09:32
@Anonymní píše:
Uvažují o zvýšení… protože dohoda kterou máme i sepsanou od právníka zněla, že nákladnější obleceni (jako bundy, boty, atd… )sportovní vybavení jako lyže a další budeme hradit 1/2

**Jenže cokoli chci detem koupit jako zimní bundy boty a další tak odpověď kup si svoje já si taky koupím svoje

Chci lyže pro děti - ne nepůjčím ti je kup si svoje…**

Zajímá mě jestli když podám navrh na soud o zvýšení z důvodu toho, že naše dohoda nefunguje a na základě toho já musím výdaje platit sama... jestli to soud schválí…

Ex vyhrožuje pokud to podám, že bude chtít děti do své pece.

No ale on přece hradí polovinu těch výdajů -) zaplatil oblečení i vybavení, které má u sebe, ne? Nebo tam jsi mu taky přispívala půlkou? Pokud ne, tak přece není fér, aby on vše uhradil za sebe a za tebe ještě půlku, to by nebylo 50:50, ale 75:25 a to rozhodně není placení na půl :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
21.1.20 09:33
@unuděná píše:
Jo, teď to dočítám. Mám pocit, že podobnou diskuzi jsem tu už četla, ohledně nějakého vybavení na hokej, které tuším matka naopak nechtěla dávat synovi k otci. Šlo o to, že semtam někde zapomněli část výstroje, nebo něco zničili a pak nekoupili nové- nebojí se třeba právě tohoto expartner? Jestli vaše dohoda přes právníka (sepsaná?) zněla, že budete tyto věci hradit napůl, tak prostě kup dětem lyže ty a chtěj po něm uhradit půlku nákladů, může ti být jedno, co mají u něho, když on nedodržel svou stranu dohody:

a fakt by to tak bylo? ona jemu taky nepřispívá, když on koupí oblečení a vybavení, ne? pokud si každý zafinancuje to svoje, tak je to půl na půl :think: pokud by on měl koupit lyže dítěti k sobě a ještě zaplatit půlku z lyží, co bude mít u matky, tak to přece hrazení nákladů na půl není :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
21.1.20 09:37
@Keyllah píše:
a fakt by to tak bylo? ona jemu taky nepřispívá, když on koupí oblečení a vybavení, ne? pokud si každý zafinancuje to svoje, tak je to půl na půl :think: pokud by on měl koupit lyže dítěti k sobě a ještě zaplatit půlku z lyží, co bude mít u matky, tak to přece hrazení nákladů na půl není :think:

Jenže ona psala, že jejich dohoda u právníka byla taková, že tyto větší výdaje budou HRADIT napůl, čili logicky by je pak děti měly využívat u obou rodičů. Stejně jako oblečení, taky asi děti nepředává nahaté a bez bot, ať si je tatínek obleče do toho, co mají u něho.. Jasně, že lyže jsou nadstandart a chápu, že pokud otec koupil nějaké skvělé, tak se mu nechce je půjčovat ženě, které asi moc nevěří. Ale taky by po ní mohl chtít uhradit polovinu nákupní ceny a vsadím se, že to by taky dva metry do vzduchu neskákala :think: Tohle je pro mě odstrašující příklad, jak nemá střídavá péče vypadat, rodiče, co se nedokáží na ničem domluvit :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 09:39

Náklady na půl jsou ale právě myšleny tak, aby to děti neměli dvakrát.

Teď je to tak, že já koupila zimní bundy zimní boty.. a on mi půlku nezaplatil… ale děti v tom k otcovo chodí a nosí to i u otce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 09:41

@unuděná

Tak to není… lyže a další věci jsme pro děti pořídili v době manželství.
Ale on si je nechal.

• Citovat
  • Nahlásit
16158
21.1.20 09:43

Jako v ideálním případě by to mělo být tak, že otec chce koupit dětem lyže, zvedne telefon, řekne „hele Máňo, chci koupit letos dětem nové lyže a lyžáky, sehnal jsem tam a tam za tolik a tolik, chceš se podílet polovinou nákladů, nebo je mám koupit sám a nechat je jen u nás?“ Stejně jako třeba „Pepo, kluk chce chodit na fotbal, nemáš problém přispět polovinou nákladů a vozit ho tam v době, kdy je u tebe?“. Prostě střídavá péče musí být mnohem víc o komunikaci a schopnosti vyjít si vstříc, než péče výhradní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
21.1.20 09:45
@unuděná píše:
Jenže ona psala, že jejich dohoda u právníka byla taková, že tyto větší výdaje budou HRADIT napůl, čili logicky by je pak děti měly využívat u obou rodičů. Stejně jako oblečení, taky asi děti nepředává nahaté a bez bot, ať si je tatínek obleče do toho, co mají u něho.. Jasně, že lyže jsou nadstandart a chápu, že pokud otec koupil nějaké skvělé, tak se mu nechce je půjčovat ženě, které asi moc nevěří. Ale taky by po ní mohl chtít uhradit polovinu nákupní ceny a vsadím se, že to by taky dva metry do vzduchu neskákala :think: Tohle je pro mě odstrašující příklad, jak nemá střídavá péče vypadat, rodiče, co se nedokáží na ničem domluvit :zed:

však ano, ale pokud zaplatí lyžáky u sebe a ona u sebe, tak je to na půl, ne? pokud by on měl zaplatit celé u sebe a půl u ní, tak už to tak fér není. Jasně, může teď on chtít půlku za své lyžáky a ona pak za své, ale to už je trochu ad absurdum a nemuselo by se to zakladatelce vyplatit, takže je s tímto bych k soudu asi spíš nechodila :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
21.1.20 09:45
@Anonymní píše:
@unuděnáTak to není… lyže a další věci jsme pro děti pořídili v době manželství.
Ale on si je nechal.

A to proč? 8o Jakým způsobem jste tedy tohle řešili při rozvodu?

@Anonymní píše:
Náklady na půl jsou ale právě myšleny tak, aby to děti neměli dvakrát.Teď je to tak, že já koupila zimní bundy zimní boty.. a on mi půlku nezaplatil… ale děti v tom k otcovo chodí a nosí to i u otce.

No přesně, tak mu holt řekni, že pokud chce dělat tlaky s lyžema, které jste koupili dětem společně, tak ať jim holt nakoupí i zimní oblečení a boty :nevim: Nebo ať se zklidní. Proč ti ty lyže nechce půjčit?
Ach jo, chudáci děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 09:46

Třeba teď aktuálně řešíme tašku do školy…

Odmítá polovinu zaplatit. Protože si mysli, že je dráha. (2500)
Jeho plat je měsíčně 100.000 můj 20.000

Mě jde o to, že on odmítá cokoli zaplatit.. a musím všechno detem kupovat sama… kdyby to bylo alespoň tak, že mají něco děti u něho… ale je to prave naopak.. nemají tam skoro nic.

On totiž musí hradit náklady za 19letou partnerku.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat