Střídavá péče - informace

36
9.1.21 06:59

Střídavá péče - informace

Dobry den, mám dotaz. Otec syna od cca 1 roku s námi nežije. Až po soudech kdy jsem ho dostala do výhradní péče atd začal platit alimenty. A syn jezdil jednou za 14 dní k prababičce ne k otci. Otec tam občas přijel se podívat. Ale teď syn bude mít 8 k otci nechce a chce být jen u prababičky jak je zvyklí. Začli se ohánět soudama a střídavou péči. Otec žije s partnerkou v bytě kde syn nemá ani postel sní žádné vybavení, oblečení nic. Co mi říkala prababička tak otec každou chvíli bez práce a musí mu ona platit nájem i alimenty. Teď zvažuje otec opět odjezd do zahraničí kvůli práci. A tak se ptám může se soud přiklonit ke střídavé péči? Týden u otce a týden doma? Kromě alimentů mu nic nekoupi ani na oblečení nic. Nebráním styku nebráním jim ničemu. I vždycky navrhuji náhradní víkendy když syn je ten víkend co má být u nich nemocný atd. Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
863
9.1.21 07:41

Za těchto podmínek určitě ne. Dokonce už by mohli vzít i v potaz synův názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
9.1.21 07:51
@LennyL1 píše:
Za těchto podmínek určitě ne. Dokonce už by mohli vzít i v potaz synův názor.

Tak názor syna(8 let)žádný soud v potaz brát nebude. Šance otce na střídavku je v prvé řadě, zda to oba rodiče chtějí a druhak i přívětivost soudu. Pokud táta na kluka více čí méně kašle tak ta šance je minimální, řekl bych že je nulová. Pokud bydlíte v jednom městě a jste rozumná máma atáta se stará a s děckem má výborné vztahy, tak by tu šance velká byla.Jsem rozvedný přes 4 roky, dvě děti 12 a 8 let, výživné 9 tisíc, dětem platím spoření, úrazovky, jezdíme na dovolené ale tím, že děti a ex je 50 km daleko, tak bych střídavku nechtěl. Pač bych to prostě dětem neudělal. Dvě školky, kamarádi…
Podle mého by si měl táta vyjasnit vztah k dítěti, pokud o něj má velký zájem, určitě mu práce v zahraničí spíše uškodí. Tak že bych začal tady. Píšete tak že jste rozumná mamka. Škoda že takové pochopení nemá každá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
9.1.21 07:56

@Blashyrk No takhle já ke střídavé péči nepřistoupím. Otec se o něj nezajímal od 1 roku do 6 let. Až poslední rok byl víckrát o tom víkendu u babičky když tam byl i syn. Jenže syn začal s tím, že k němu nechce. Já neměla nikdy problém nechat jim ho déle o prázdninách nebo když se ozvaly. Otec se nestaral jak měl a teď už syn je větší a tak řekne svůj názor..A platí pouze alimenty. Nic mu nekoupí navíc, ale to bude asi i tím, že věčně je bez peněz. Jo a bydlíme od sebe cca půl hodinu. Takže když měl čas nebo volno kdykoliv mohl přijet za ním. Nikdy se neozval, že ho vezme mimo jejich víkend co mají daný soudem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
9.1.21 07:59

Synův názor můžou vzít v potaz, i když mu ještě není 12 let. Čerstvá zkušenost z blízké rodiny. Samozřejmě záleží na soudci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61674
9.1.21 08:01

@Dee20 jako šanci má velmi malou. U střídave péče je nutné prokázat, že máš pro dítě zázemí atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
9.1.21 08:04
@Dee20 píše:
@Blashyrk No takhle já ke střídavé péči nepřistoupím. Otec se o něj nezajímal od 1 roku do 6 let. Až poslední rok byl víckrát o tom víkendu u babičky když tam byl i syn. Jenže syn začal s tím, že k němu nechce. Já neměla nikdy problém nechat jim ho déle o prázdninách nebo když se ozvaly. Otec se nestaral jak měl a teď už syn je větší a tak řekne svůj názor..A platí pouze alimenty. Nic mu nekoupí navíc, ale to bude asi i tím, že věčně je bez peněz. Jo a bydlíme od sebe cca půl hodinu. Takže když měl čas nebo volno kdykoliv mohl přijet za ním. Nikdy se neozval, že ho vezme mimo jejich víkend co mají daný soudem.

Táta který má o dítě zájem a má i relativně normální mamku, zvládá péči o děcko, tak dnes už na střídavku ti chlapi šnci mají relativně velkou.Je pravda, že některé soudy jsou ještě kapku feministické ale doba už je jinde. Pokud bych byl tím tátou, začal bych dělat věci tak abych s klukem trávil hodně času, společné zájmy, koníčky, prostě utužit partu a vztah. Pokud se časem dají věci tak že vztah táta-syn bude pohoda, pak bych mamace střídavku navrhnul a třeba si to i zkusit. Soudy upřednostňují když je dohoda mezi rodiči a zbytečně jim pak nehází klacky pod nohy.Ono víve či méně ani na soud dojít nemusí, když se dohohdnete.Ve vašem případě to ale pro tátu a střídavku nevidím…Pokud by jste potřebovala a chtěla slyšet názor a i zkušenosti přímo u mě, mohu být k dispozici.

Příspěvek upraven 09.01.21 v 08:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
9.1.21 08:06
@LennyL1 píše:
Synův názor můžou vzít v potaz, i když mu ještě není 12 let. Čerstvá zkušenost z blízké rodiny. Samozřejmě záleží na soudci.

Ano, to je důležité ale málo který soudce bude na misce vah upředstňovat názor 8-letého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61674
9.1.21 08:06

@Dee20 jinak tvůj argument, že otec nekoupí nic navíc nepoužívej, protoze on není povinen kupovat nic navíc, pokud to nemáte nějak dané soudem :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
9.1.21 08:09
@martina.se píše:
@Dee20 jinak tvůj argument, že otec nekoupí nic navíc nepoužívej, protoze on není povinen kupovat nic navíc, pokud to nemáte nějak dané soudem :think:

Otec je povinnen platit matce to, co mu uložil soud.To co platí navíc a stará se, dá se předpokládat, že pokud pak matka při změně poměrů půjde žádat o vyšší alimenty, může k tomu soud přihlédnout a žádost i zamítnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
9.1.21 08:10

@martina.se On u soudu dostal alimenty a stím že kupovat oblečení a sezónní boty..Nekoupil za celých 5 let nic. A ještě prská když junior nedostane svoje věci k nim. Když mi stejně vždy řekl, že mu to babička neobleče. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
9.1.21 08:14

@Blashyrk No myslím si, že dohoda sním nepůjde. Řekli mi teda babička že je na cas zadat střídavou péči aby si na otce syn zvykl. Nemám problém aby si ho bral..Ale pravidelně a ne jednou za měsíc kdy pak syn přijede domu, že to bylo hrozný že se nudil mohl se dívat jen na televizi a víc si ho otec nevšímal. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
9.1.21 08:19
@Dee20 píše:
@Blashyrk No myslím si, že dohoda sním nepůjde. Řekli mi teda babička že je na cas zadat střídavou péči aby si na otce syn zvykl. Nemám problém aby si ho bral..Ale pravidelně a ne jednou za měsíc kdy pak syn přijede domu, že to bylo hrozný že se nudil mohl se dívat jen na televizi a víc si ho otec nevšímal. :)
Žádost o střídavku si dát může ale v jeho případě, je šance nula. Podle mého je to ztráta času kterou může on jako táta využít jinak.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
9.1.21 08:20
@Blashyrk píše: Žádost o střídavku si dát může ale v jeho případě, je šance nula. Podle mého je to ztráta času kterou může on jako táta využít jinak.Otázka je,jestli není očkován svou mamkou,tedy babičkou syna.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
9.1.21 08:24

@Blashyrk Jo tak to očkován je určitě. Nebýt jí tak nedošlo ani na jeden soud kdy chtěl aby ho měl aspoň jednou za 14 dní..Tenkrát domluva zněla, že bude tedy tuhle dobu syn u babičky a otec pod dozorem. A veškerou snahu vždy měla pouze ona. A když pro něj nemá vůbec nic? Ani svou postel? To jako základní vybavení pro dítě mít nemusí když by chtěl tedy střídavou péči?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat