Majetkové vypořádání - jak popostrčit ex

23
8.1.21 11:19

Majetkové vypořádání - jak popostrčit ex

Ahoj,
v roce 2020 jsem se rozvedla s partnerem a v listopadu jsem mu přes právníka zaslala návrh na majetkové vypořádání. Začali jsme komunikovat přes právníky kvůli tomu abychom nečeřili zbytečně emoce mezi námi. Jediné na čem jsme se zvládli dohodnout už předtím bylo to, že on pozemek nechce a nechá se vyplatit. Je u nás menší problém, že já do toho pozemku dala víc peněz a chci mu vrátit jen částku kterou do toho on opravdu vložil za předpokladu že nebudeme vůbec dělit bankovní účty atd. kde by on zase naopak doplácel mě. Přijde vám to férové ode mě? Chtěla jsem na jaře - v létě začít stavět ale on mě brzdí tím, že se zatim nebyl schopný vyjádřit. Navíc mě tlačí podmínky od obce, kvůli kterým určitě letos musím začít stavět. Nemáte nějaký nápad jak bývalého popostrčit? Na Vánoce mi přes rodiče poslal dárek a já ho v návalu emocí našim vrátila. Tak jsem přemýšlela že bych mu napsala a navázala na ten dárek, že je to od něho hezké, ale lepší dárek by pro mě byl se už vyrovnat. 😀 Návíc nechápu proč mi nějaký dárek vůbec posílal. A na druhou stranu mu už nechci psát když už to řešíme přes právníky. Děti žádné nemáme, takže kvůli dětem konverzaci neudržujeme. Soudní cestě bych se ráda vyhnula, nemáte nějaké nápady? Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3033
8.1.21 11:25

Spolehlivě urychlit to můžeš, pokud navrhnes rozdělení velkorysé k němu, aby on dostal trochu víc než by opravdu měl. Pokud tě tlačí čas, může se ti do v důsledku i vyplatit a ještě ušetříte za právníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
8.1.21 11:29

@jita22 když mě v důsledku přijde že jemu o peníze vůbec nejde, ale spíš o to aby mi to trochu znepříjemnil s mym novym „spolustavitelem“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
516
8.1.21 12:28
@Behemotha píše:
Ahoj,
v roce 2020 jsem se rozvedla s partnerem a v listopadu jsem mu přes právníka zaslala návrh na majetkové vypořádání. Začali jsme komunikovat přes právníky kvůli tomu abychom nečeřili zbytečně emoce mezi námi. Jediné na čem jsme se zvládli dohodnout už předtím bylo to, že on pozemek nechce a nechá se vyplatit. Je u nás menší problém, že já do toho pozemku dala víc peněz a chci mu vrátit jen částku kterou do toho on opravdu vložil za předpokladu že nebudeme vůbec dělit bankovní účty atd. kde by on zase naopak doplácel mě. Přijde vám to férové ode mě? Chtěla jsem na jaře - v létě začít stavět ale on mě brzdí tím, že se zatim nebyl schopný vyjádřit. Navíc mě tlačí podmínky od obce, kvůli kterým určitě letos musím začít stavět. Nemáte nějaký nápad jak bývalého popostrčit? Na Vánoce mi přes rodiče poslal dárek a já ho v návalu emocí našim vrátila. Tak jsem přemýšlela že bych mu napsala a navázala na ten dárek, že je to od něho hezké, ale lepší dárek by pro mě byl se už vyrovnat. 😀 Návíc nechápu proč mi nějaký dárek vůbec posílal. A na druhou stranu mu už nechci psát když už to řešíme přes právníky. Děti žádné nemáme, takže kvůli dětem konverzaci neudržujeme. Soudní cestě bych se ráda vyhnula, nemáte nějaké nápady? Díky moc.

Taky pozemek od koupi pravdepodobne zvysil svoji hodnotu. Nabidni mu pulku dnesni trzni ceny a neco navic " za rychlost".Kdyz neprijme, jeste to TROCHU navys. Asi i pri " preplaceni" na tom ve vysledku vydelas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
8.1.21 13:10

@ondrej190 ten pozemek jsme kupovali před rokem od obce. Na vybudování příjezdovky, elektřiny a vody využila obec dotace od EU. My když jsme to koupili tak jsme obci museli podepsat kupu podmínek, třeba tu že začneme stavět do konce roku 21 a to, že kdybychom pozemek prodávali tak ho musíme nabídnou obci za stejnou cenu jako jsme ho kupovali a ona ho zpět odkoupí. Takže ten pozemek nenarostl na ceně, prostě má cenu pořád stejnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3033
8.1.21 13:14

Tak pak jedině mu dohodit nějakou kamarádku, která na něj bude milá a pak přestane toužit po pomstě, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
8.1.21 13:15

@ondrej190 takže mi radíš zaplatit třeba čtvrt milionu, které už jsem ze svého jednou zaplatila + vyplatit ho z toho co platil on + něco navíc abych byla dobroděj? 😀 Na čem přesně že ve výsledku vydělám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3033
8.1.21 13:17
@Behemotha píše:
@ondrej190 takže mi radíš zaplatit třeba čtvrt milionu, které už jsem ze svého jednou zaplatila + vyplatit ho z toho co platil on + něco navíc abych byla dobroděj? 😀 Na čem přesně že ve výsledku vydělám?

Na tom, že to budeš mít vyřízený a nebudeš platit pokutu městu, že jsi nezačala stavět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
8.1.21 13:17

@jita22 to bych musela mít nějaké špatné kamarádky abych ho dohodila. 😀 Co vím tak si asi s nějakými holkami píše, ale já mu dohazovačku dělat nemůžu. Jak říkám, nepíšeme si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15384
8.1.21 13:38
@Behemotha píše:
@jita22 když mě v důsledku přijde že jemu o peníze vůbec nejde, ale spíš o to aby mi to trochu znepříjemnil s mym novym „spolustavitelem“.

To nemění nic na tom že když nabídenš velkorysé řešení a nebudeš se snažit nad ním vyhrát, tak to celé urychlíš.

co je pro tebe důležitější - mít čistý stůl, mít pocit že jsi na rozvodu neprodělala, donutit ex aby se podřídil tomu co cheš ty, ušetřit peníze, něco jiného?

Podle toho se rozhodni a jednej. Respektvie řekni to svému právníkovi a nech ho to vyřešit.

pokud ti jde o rychlost, budeš muset oželet pocit vítězství a nějaké peníze.

pokud ti jde o peníze - zapomeň na rychlost.

pokud ti jde o pocit vítězství, tak to bude sakra dlouhé a výsledek fakt nebude stát za to. Nemůžeš vyhrát v něčem, co jste oba dva rukou společnou anerozdílnou zničili a teď holt po sobě uklízíte následky. A ne - nejsi nevinná oběť zlého muže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15384
8.1.21 13:43

Jinak dobrá cesta jak řešit spory je upřímně si přiznat svůj podíl viny a omluvit se za to, čím si mu ublížila.

Máš na to?

pokud ne, řeš to přes právníky.

Jestli dobře čtu, tak ty sis našla novýho chlapa, chceš s ním stavět rodinné hnízdo na pozemku, kde jste to plánovali s ex a když ex na vánoce udělal vstřícné gesto, tak si mu ho hodila na hlavu.

Proč by ti měl vycházet vstříc, když mu děláš tohle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
8.1.21 14:00

@Ou určitě máš pravdu že jsou tyto cesty a musím si vybrat, na všech frontách nevyhraju. Ale tady jde o to že on se ani přes právníka neozval s tím, že toto je málo, s tím ať si políbím… Nebo s jakoukoliv jinou odpovědí, a to si vůbec nemyslim že ten můj návrh by byl k nejednání. Názorný příklad - máš pozemek za 750 000 Kč. Ty dáš ze svého, ze stavebek která jsi platila dávno před manželstvím atd 500 000 Kč. Manžel dal 250 000 Kč. Naše manželství trvalo rok, to píšu pro ujasnění, že peníze které jsme do toho vložili byly našetřené mimo manželství. Já mu nabídnu vyplacení jeho 250 000 Kč. Co je na tom vítězného z mé strany? Pouze vyrovnání účtů.

Proč bych měla být nevinná žena zlého muže? To jsem někde napsala. Vždy je chyba na obou stranách ale o tom jsem se sem nepřišla bavit. Jen ho nechci dohazovat mým kamarádkám, to mi přijde fakt nevhodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15384
8.1.21 14:04

@Behemotha ty čísla nejsou podstatná - podstatný je kontext, v kterém komunikujete…

oběť zlého muže je pochopitelně nadsázka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
8.1.21 14:13

@Ou já nemám problém se omluvit za své chyby, ale nechci mu to psát aby si třeba neudělal ještě naděje nebo co já vím. Jakákoliv komunikace s ním sklouzla k tomu že by to mezi námi chtěl zpět a já taky nemám srdce z kamene abych to řešila znova a znova. Já už to uzavřela.

A to jeho vstřícné gesto kdy dal dárek mě mým rodičům i prarodičům jsem si vyložila spíš tak, že mě chce deptat tím abych od rodiny poslouchala jak je hodný atd. Neříkám že by měl někdy s mou rodinou špatný vztah, ale po rozchodu je pořád navštěvuje a je extra vlezlý, jako kdyby ho těšilo že pak o něm musím poslouchat. Přitom když jsme spolu byli tak jsem ho musela k návštěvě rodiny prosit. A já zastávám taktiku žij a nech žít, mám to už v sobě uzavřené, ale on mě pořád přes rodinu do toho tahá zpět.

Je to prostě složité. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4206
8.1.21 15:01

Jestli to dělá z jiných než zištných důvodů, těžko to urychlíte navýšením peněz… Těžko radit, když vlastně ani nejste v kontaktu… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat