Střídavá péče o dceru?

22.11.15 23:40

Střídavá péče o dceru?

Krásný den přeji,
Maminky, jdu jsem s pro mě důležitým dotazem který mě nedá spát.

Po 5 letech jsem odešla s dcerkou 2,5roku od přítele. Z vážných důvodů, už to bylo vážně zlé. Nyní nás čeká soud a já žádám o dcerku do své péče, s tím že se nebráním aby se s tatínkem často vídala a trávila s ním čas, ale nepřeji si aby ji měl v péči i když tedy spíše by se jednalo o střídavou péči. Je na to ještě malá, vyžaduje často deno denně maminku. A na víc střídavá peče mi přijde na hlavu. Hlavně tedy u tak malého děťátka. On s ní nikdy nebyl sám déle jak 3h a to že ji měl uložit a měl vše odemě připravené a to také bylo jen jednou za čas. Nebo jen když malá spala že dohlížel či šly k prarodičům, kde se starala babička, nikoliv on. No a teď všude říká jak se o ní dokáže postarat a povídá pohádky jak se staral ale přitom to ani není pravda a když tak to udělal jednou, že překvapil i mě a od te doby zase nic. :( Jinak Tatínek nemá práci, dopodus x měsíců nebyl hlášen ani na pracáku. (nevěděla jsem o tom, jestli se styděl?) Bůh ví a teď asi opět bude pikat, že bude mít dluh na sociálním a zdravotnim. Má X exekucí, který přišly teď na jednou a jen tak se znich nevyhrabe. :( Nemá peníze a když tak jsou od jeho babičky. a já myslela jak domů nosí výplatu. :( No 5 let je 5 let, mám ho ráda a nechci ho o dceru připravit. Vídají se jak je to jen možné ale začal mě napadat, že chce dceru do své péče, a povídat pohádky jak se vždy o ni staral. A také, možná ze zklamání a změny že tam nejsme, napadá, že jsem neschopná se o ni postarat, přitom jsem maminka 24h dostupná pro ni a má první a poslední. Snažím se. A stejně mám strach aby jsme ji neměly ve střídavé péči. Vždyť je ještě malinká a velký mamánek. Tatínka má také ráda. Mám mateřskou dovolenou na 4 roky a chci si to pořádně užít a snažím se ze všech sil být dobrou mámou.
Mockrát děkuji za názor, zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12038
22.11.15 23:52

Vzhledem k jeho financni situaci dceru do pece asi nedostane, ale ver tomu, ze by to zvladl. Co by mu zbyvalo. Spousta muzu se opravdu postarat zvladnou, jenze proc kdyz nemusi a zena vse pripravi. Mozna ze celou stridavku by jsi hur snasela ty nez dcera. Ma na ni stejne pravo jako ty :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28891
23.11.15 05:37

Je to poměrně čerstvé. Je možné, že dělá jen „bu bu bu“ a kdyby šlo do tuhého a měl mít delší dobu 24/7 denně na krku děcko v období vzdoru, rychle by couvl. Něco jiného je číst pohádku před spaním. Můj názor je ten, že většina chlapů by to zvládla z vypětí všech sil za pomoci babiček jen v případě, že by ta matka opravdu nebyla. V ostatních případech jsou chlapi jinak biologicky nastavení a jejich úloha ve funkční rodině je taky jiná, než nepřetržitě pečovat o tak malé dítě.

To, že nemá práci a má dluhy, hraje spíš proti němu. Měl by si rychle najít práci, i kdyby měl někde dělat nějakou „podržtašku“,aby situaci aspoň z části napravil.

U tak malého je střídavka málo pravděpodobná, i když taky záleží na osobním pohledu a nastavení soudce. Mě spíš příjde, že se mi tu všechno sesypalo na hlavu, neví z které do které. Tak vyhrožuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.15 07:22

Ahoj byla jsem s pritelem ve velmi podobne situaci, taky mel dluhy atd..no jako by jsi psala o me, a odesla kdyz bylo dceri taky 2,5 roku, ale k soudu jsme nesly, to ho ani nenapadlo, sice ze zacatku delal bu bu, mel tendence si urcovat kdy ji bude mit a podobně, ale vse se usadilo, vi ze soud by mu ublizil, dceru vida kazdy tyden nekolik dnu, jako tata je skvelej umi se postarat perfektne a dcera ho ma rada i on ji, rozhodne bych mu branit v tom aby ji vidal nechtela. Myslim ze ani v tvem pripade otec nema u soudu sanci, naopak si myslim ze mu spise ublizi, zkusila bych se snim jeste dohodnout-je to v jeho vlastnim zajmu, staci ze se u soudu prokaze ze je nezamestnany a nema na stridavku narok, a to nemluvim o neplaceni zdravotniho, socialniho-za to ho jeste zazaluji..

• Nahlásit
  • Citovat
4281
3.12.15 09:51

A co upokojit jeho ego a nabídnout mu střídavou péči tak, že se bude starat třeba dva dny v týdnu, za rok tři dny v týdnu a pak teprve, pokud si zajistí bydlení a práci, pak klidně i střídavku po týdnu. Zrovna nedávno jsem dělal dohodu s postupným rozšiřováním péče tatínka. A nic není pro tatínka větší motivace k práci a oddlužení, než dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama