Střídavá péče při rozvodu

125
29.5.06 17:24

Střídavá péče při rozvodu

Ahoj holky, máte někdo zkušenosti, jak je to se střídavou péčí. Myslela jse, že když otec má o dítě zájem a vyžaduje střídavou péči, tak ji soud uzná. Teď jsem se doslechla, je ji uzná, jen když se na tom oba dohodnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2096
29.5.06 17:55

Lendulko,

mám střídavou péči na svou nejstarší dcerku a protože u nás nebyl problém, prakticky jsme se na tom předem domluvili v pohodě, soud ji vzal jako jasnou věc. Co vím, tak pokud jeden z rodičů nesouhlasí, rozbíhá se kolo psychotestů a pohovorů jak s vámi, tak s dítětem… Střídavá péče se nikdy nepovolí, pokud by rodiče bydleli daleko od sebe, dítě by muselo měnit školu atd, i pokud je mezi rodiči dost velká zášť, že se prostě nedomluví…u střídavé péče je hodně brán ohled i na zájem dítěte, myslím, že u miminka a batolete je docela nemyslitelná…

Já si střídavou péči nemůžu vynachválit, malá samozřejmě rozvodem trpěla, určitě jí to nepřidalo, ale teď po 6-ti letech má pořád mámu i tátu, má dvě rodiny, u každého má zázemí, nosí si jen tašku do školy kam právě jde. Soudně máme týdenní rozvrh péče, ale určili jsme si to po svém, u otce je 3 dny a u mě 4 dny první týden, druhý naopak. Na narozeninách, vánocích atd se vždy domluvíme.

Diny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2114
29.5.06 19:25

Střídavá péče se zavádí jen když s tím oba rodiče souhlasí, a musí mít mezi sebou dobrý vztah i po rozvodu nebo prostě po odloučení aby tato péče byla možná v praxi. A když už taková péče je tak můj názor je že nejlepší pro dítě je když se rodiče střídají např. v bytě kde dítě bydlí, že dítě prostě nependluje mezi mámou a tátou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2096
29.5.06 20:41

Sany

No ona ta myšlenka, že dítě bydlí a rodiče se u něj střídají, je v praxi krapet utopická… Přece jen ceny bytů a podnájmů nejsou tak přístupné, aby toto bylo v praxi často možné, já osobně neznám nikoho, kdo by to takto měl a že jsem se semtam do nějaké diskuze o SP nacpala…

Nemůžu si u nás stěžovat a ani dcera ne, když se spolu bavíme, s otcem bydlí v panelovém bytě a u nás v rodinném domku. Když je tady, už se pak těší za tátou a do města, když je tam, už se poslední den těší na zahradu a za námi…

Teď musím, ale ještě můžu k tomu pak víc napsat:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29659
29.5.06 20:58

Tak jsem nakoukla ze zvedavosti, protoze jsem neco podobnyho asi 11 let prozivala. Ne uplne, k tatovi jsem jezdila na vikend jednou za 14 dni..ale zajima mne, jaky jsou ted „trendy“.
Sany, ty nekoho takovyho znas? Mne to prijde jako uplne nemozny. Nedokazu si predstavit, jak se otec (s pritelkyni/manzelkou, detmi spolecnymi a vyzenenymi) stehuje na tyden, 14 dni atd. do bytu, ze kteryho odchazi matka (s pritelem/manzelem, detmi…) I kdyz by nahodou zustali sami, tak nechapu, jak by ta vymena probihala :wink: Presun ditete je daleko jednodussi.
Ale treba ses s tim setkala??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2096
29.5.06 21:50

Asho:)

No přesně, fakt si to taky nedovedu představit…myslím, že jsem tuto myšlenku četla kdysi v nějaké knížce, že snad v Americe to někdo tak dělá…ale to by fakt znamenalo zůstat solo a to asi nikdo nechce…

Myslím, že mám s dcerou docela fajn vztah, navíc jsem ráda, že má pořád svého tátu, kterého má moc ráda, horší už je to s jeho přítelkyní, ale v životě prostě nepotkáváme jen lidi, kteří nám sedí…takže i tohle je taková škola života…kdyby to ale haprovalo moc, určitě bych zasáhla…

To stěhování mezi námi si myslím, že je to poslední, co jí trápí, bydlíme s ex od sebe 11 km, malá má u každého pokojík, kde má vše na sebe, osobní věci, knížky…její táta upřednostňuje trošku jiný životní styl než my, ale myslím, že celkově se to docela dobře doplňuje. Výchovné metody máme myslím docela podobné, takže tam se nerozcházíme. Výživné neplatí nikdo nikomu, ve všem jedeme napůl. Tábory, kroužky, větší výdaje.

Takže tam, kde jsou rodiče schopni se i po rozvodu domluvit a neházet na sebe špínu, tam je střídavá péče podle mě to nejlepší pro dítě…pro nás dva asi ne, protože oběma se nám po dceři stýská, když je zrovna u toho druhého…

Diny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2114
29.5.06 22:15

Asha: znám, ale jde o SP s 5-ti dětmi. No jasný že pak rodič tím pádem udržuje např. svůj byt a z poloviny byt dětí, a jasný že každý tuto finanční možnost nemá…a nejen to… jen jsem psala co se mě osobně zdá nej ale neříkám že jak to má Diny není dobrý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
25.2.10 11:09

Střídavka

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou. Zpracovávám DP na téma střídavé péče a pro její praktickou část potřebuji získat názory a zkušenosti rodičů praktikujících SP. Narazila jsem na Váš příspěvek do diskuse ohledně SP, tak Vás prosím o spolupráci. Pro případ, že pro, kontaktujte mě prosím prostřednictvím e-mailu. Předem moc děkuji DS

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
6.3.20 13:42

Je to tak těžký?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu