Stroj nešije dírku jak má?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

warita
Echt Kelišová 8183 příspěvků 03.11.18 14:38
stroj nesije dirku jak ma?

Ahojte,

mam doma sici stroj znacky Singer s jednokrokovou funkci na siti knoflikove dirky. Donedavna mi to fungovalo dobre, ale ted ne.

Nastavim stroj podle instrukci jako vzdycky, ale steh je ridky a uzky. Predtim mi to tu dirku silo opravdu prekrasne, husty okraj a steh siroky, ted je to uzounke a ridke tak, ze je videt, jak ta nit jde cik cak.

Nevim si s tim rady, mam opravdu vse nastavene jak ma. Je to na servis, nebo mate nejake rady, co s tim? Stroj je docela novy, mam ho asi 3m a tohle se mi moc nelibi.

Reakce:

tulipán
Závislačka 3153 příspěvků 03.11.18 14:45

@warita Vzdycky, kdyz se se strojem dostanu do situace, kdy je vse, jak ma byt a urcite dobre, ale nesije, co chci, tak ho ulozim a druhy den vetsinou zjistim, ze jsem prehledla nejakou drobnost nebo nenajdu nic a najednou sije. :nevim: Takze bez delat na dve hodky neco jineho a pak se k tomu vrat. (to je rada, jak od kartarky) Takhle podle popisu bych rekla, ze mas spatne delku stehu nebo steh samotny. ;)

warita
Echt Kelišová 8183 příspěvků 03.11.18 14:55
@tulipán píše:
@warita Vzdycky, kdyz se se strojem dostanu do situace, kdy je vse, jak ma byt a urcite dobre, ale nesije, co chci, tak ho ulozim a druhy den vetsinou zjistim, ze jsem prehledla nejakou drobnost nebo nenajdu nic a najednou sije. :nevim: Takze bez delat na dve hodky neco jineho a pak se k tomu vrat. (to je rada, jak od kartarky) Takhle podle popisu bych rekla, ze mas spatne delku stehu nebo steh samotny. ;)

dekuju, ale nemam to spatne.

delka stehu je na piktogramu knoflikove dirky, stejne tak jako typ stehu. Sirka je na 5, tak jak pise manual. Napeti horni niti je na 4, coz je stredni napeti a je takto spravne.

Abych pravdu rekla, tak se ten vhled dirky uz asi delsi dobu zhorsoval. Siju relativne pravidelne a kdyz porovnavam vzhled dirky u kusu ze zacatku a ted, tak vidim postupne zhorseni s tim, ze ted je to uz fakt hodne spatne a takto tu dirku neusiju. Napada me, jestli neni neco s napetim spodni niti, i kdyz tedy nechapu, jak by mohlo spodni napeti niti ovlivnit sirku stehu? Pomohlo by prokapnout stroj olejem? Jeste jsem to nedelala a mam z toho bobky.

tulipán
Závislačka 3153 příspěvků 03.11.18 15:04

@warita Spodni nit muze deformovat steh, urcite, obcas me stroj zlobi, kdyz je malo spodni nite. Olej nemuze skodit, pokud s jistotou vis, kam kapnout. Minule mi tata chtel kapnout do vduchove systemu, malem me omylo. :lol: Ale jestli pozorujes delsi dobu zhorsovani, tak bude problem asi jinde, jak sama pises.

Stevia
Závislačka 3591 příspěvků 03.11.18 15:11

Já bych zkontrolovala napětí niti,někdy se dostane prach mezi…
A když už nevím co tak vyměním jehlu…

tulipán
Závislačka 3153 příspěvků 07.11.18 18:09

@warita Tak co jsi vyzkoumala?

warita
Echt Kelišová 8183 příspěvků 07.11.18 20:11

Zatim nic. Zkusim tu dirku jeste jednou usit zitra, podle toho asi pujdu do servisu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >