Strojní čištění sedačky

6368
24.11.20 17:38

Strojní čištění sedačky

Ahoj, chci se zeptat na vaše zkušenosti se strojním čištěním sedacích souprav. Často nabízejí čištění nějakým speciálním „vysavačem“. Máme látkovou sedačku s nějakou úpravou proti nečistotám. Když jsme ji kupovali, říkali nám, že není vhodné sedačku vysávat, že se tím oddělí potah od molitanu a může to nějak vadit (už si nevzpomínam přesně čemu). Co máme děti, tak sedačka samozřejmě dostává zabrat a potřebovala by pořádně vyčistit, ale nechci to dělat ručně. Ale zas se bojím toho vodního vysavače… Jaké s tím máte zkušenosti? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5679
24.11.20 17:43

My máme vodní vysavač doma, a nemůžeme si to vynachválit. Gauč vysavame i normálním vysavačem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
24.11.20 19:00

Taky mám vodní vysavač a nedokážu si to bez něj už představit. 2× ročně (léto, zima) jím vezmu celej barák (matrace, koberce, postele, gauč, křeslo).
Nikdy se mi s něčím nic nestalo. Jen to před tím ještě beru práškem na roztoče a jiné potvůrky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
24.11.20 20:08

Předchozí sedačku jsem nechávala čistit dvakrát do roka. Současná má taky na naši objednávku speciální ošetření proti nečistotám a něco jako impregnaci. Takže jsem s čištěním otálela. Nicméně už je pár týdnů vyčištěná. Zatím se na ni nic nevylilo, ani to nikdo neupatlal, tak zatím dobré. :palec: Ale ta speciální vrstva je samozřejmě díky mokrému čištění fuč, proto jsem to tentokrát nechala s delším odstupem. Mám ráda vůni vyčištěné soupravy.

Z praktického důvodu bych raději příště v budoucnu zvolila jiný než látkový povrch, ale zatím mi všechno bylo nepříjemné na dotek nebo sezení/válení se (na návštěvě v pohodě, ale třeba uvelebit se na tom bych nesvedla) a většinou se mi ani nelíbí. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
25.11.20 00:12

Normálně to beru vysavačem a jednou za čas vysavačem s vodou a super i sním vytírám dost pravidelně o moc čistější než mop. Jednou sem to bral i párou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat