Studium VŠ a panická porucha

Anonymní
13.9.20 14:25

Studium VŠ a panická porucha

Dobrý den. Chci se zeptat, zda podle vás je panická porucha dostatečným důvodem pro žádost o individuální studijní plán na vysoké škole. Minulý rok jsem z tohoto důvodu musela studium přerušit, byla jsem čtyři měsíce na nemocenské kvůli těžší depresi a panickým atakám. Tento rok bych chtěla studium dokončit, chybí mi jen málo předmětů. Beru poctivě AD a pravidelně navštěvuji psychologa. Většinou se cítím dobře, občas ale na mě přijdou nezvladatelné záchvaty paniky. Nevím tedy, co se mnou udělá určitý studijní stres, proto bych ráda měla v ruce papír, kterým bych v případě nouze mohla doložit svou absenci ve škole a možnost vypracovat individuální úkoly z domu. Myslíte, že mi lékař toto potvrzení vystaví a je na místě o něj žádat? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2535
13.9.20 15:21

A jsi si jistá, že studium VŠ je pro tebe správná volba? Jak chceš zvládnout státnice, když nezvládneš přednášky? Ono to není jen o tom mít na to hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
13.9.20 15:35
@Serpentini píše:
A jsi si jistá, že studium VŠ je pro tebe správná volba? Jak chceš zvládnout státnice, když nezvládneš přednášky? Ono to není jen o tom mít na to hlavu.

To je ale pěkně hloupý komentář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
13.9.20 15:40
@Anonymní píše:
Dobrý den. Chci se zeptat, zda podle vás je panická porucha dostatečným důvodem pro žádost o individuální studijní plán na vysoké škole. Minulý rok jsem z tohoto důvodu musela studium přerušit, byla jsem čtyři měsíce na nemocenské kvůli těžší depresi a panickým atakám. Tento rok bych chtěla studium dokončit, chybí mi jen málo předmětů. Beru poctivě AD a pravidelně navštěvuji psychologa. Většinou se cítím dobře, občas ale na mě přijdou nezvladatelné záchvaty paniky. Nevím tedy, co se mnou udělá určitý studijní stres, proto bych ráda měla v ruce papír, kterým bych v případě nouze mohla doložit svou absenci ve škole a možnost vypracovat individuální úkoly z domu. Myslíte, že mi lékař toto potvrzení vystaví a je na místě o něj žádat? Děkuji.

To ti asi nikdo neřekne, nevíme o jaký obor a o jakou školu jde. Ale o lékařské potvrzení si říct můžeš a žádost podat také můžeš. Následně pak uvidíš jak vedení rozhodne. Už jsem zažila nejrůznější důvody pro prodloužení, přerušení studia či žádosti o indovidual. Jinak ony většinou přednášky povinné nejsou a na cvičení je stejně dobré chodit, tak možná ještě zvaž jestli třeba nejít tímhle způsobem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22823
13.9.20 15:40
@Quertizop píše:

Proč? Ke státnicím a jednotlivým zkouškám se ten člověk dostavit musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22823
13.9.20 15:42

Musíš prostě zažádat a uvidíš. Že to jde na jedné škole neznamená, že to půjde i na druhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535
13.9.20 15:43

@Quertizop to není, už jsem to tu zmiňovala v jiné diskuzi. Moje známá takhle zbytečně ztratila tři roky života, nemá duševní poruchu, jen absolutně nezvládá stres. Dokázala udělat všechny zkoušky, ale na státnice ani nedošla. Sesypala se. :nevim: V práci musela opustit kancelářskou pozici, protože neunesla ten stres a pocit zodpovědnosti a už to psychické vypětí odnášelo zdraví. Nakonec dělá manuální práci, kde chodí domů s čistou hlavou a u práce nemusí přemýšlet. Za běžné situace chytrá, šikovná super holka, že má takový problém by nikoho nenapadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535
13.9.20 15:50

@Quertizop ještě mám teda jednu kamarádku, která kvůli depresím nedodelala VŠ, ale vybrala si pedagogickou fakultu, takže tam byla chyba ve výběru oboru. Ta se nakonec živí prekladama z domova a na firmu jede jednou za měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
13.9.20 15:59
@Serpentini píše:
@Quertizop to není, už jsem to tu zmiňovala v jiné diskuzi. Moje známá takhle zbytečně ztratila tři roky života, nemá duševní poruchu, jen absolutně nezvládá stres. Dokázala udělat všechny zkoušky, ale na státnice ani nedošla. Sesypala se. :nevim: V práci musela opustit kancelářskou pozici, protože neunesla ten stres a pocit zodpovědnosti a už to psychické vypětí odnášelo zdraví. Nakonec dělá manuální práci, kde chodí domů s čistou hlavou a u práce nemusí přemýšlet. Za běžné situace chytrá, šikovná super holka, že má takový problém by nikoho nenapadlo.

Tak to kamarádka vzdala, místo aby se k problému postavila čelem. Pokud je pro tebe studium VŠ, i za cenu, že ho nedoděláš, ztráta života.. tak pak těžko něco vysvětlovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535
13.9.20 16:05

@Quertizop Pro mě má zdraví člověka větší hodnotu než nějaký pitomý titul. Já prostě nebudu nikomu radit, ať dlouhodobě žije ve stresu a zhoršuje si už tak špatné psychické zdraví. Přijde mi to hloupé a zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14355
13.9.20 16:18

Ano - na úzkostné poruchy se vztahuje podpora pro handicapovené studenty, univerzita někde bude mít centrum podpory, tak se tam spolu se zápisem objednej, téměř jistě dostaneš přiděleného klíčového pracovníka, který ti s nároky studia bude pomáhat.

A ano i během rozjeté úzkstné poruchy se dá studovat - naopak, tím že teď budeš v péči jak svého terapeuta, tak budeš mít podpopru ze strany školy, tak ti studium naopak může pomoci zjistit, že to není tak strašně těžké, jak ti teď panika maluje v tvé hlavě.

Naopak - udělat to co chce úzksot, tedy nestudovat znamená posilovánéí úzkosti a vzdání se kvůli blbému strachu vlastních dost podstatných cílů.

Ještě bych na tvém místě zvážila přidat nějakou skupinovou práci, dost to celý proces urychlí - poptej se svého psychologa, případně jestli třeba škola něco nemá a podobně. Nenahrazuje to individuál, ale moc pěkně ho rozšiřuje a je dost užitečné zjistit, že tě přijmou i další lidi.

A ano. tvůj ošetřující psychiatr ti na tvou žádost vystaví potvrzení tom s čím se léčíš a co to může dělat při studiu. Žádost o individuál už musíš napsat sama, ale může ti s tím pomoci právě to centrum pro pomoc handicapovaným studentům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
13.9.20 16:23
@Serpentini píše:
@Quertizop Pro mě má zdraví člověka větší hodnotu než nějaký pitomý titul. Já prostě nebudu nikomu radit, ať dlouhodobě žije ve stresu a zhoršuje si už tak špatné psychické zdraví. Přijde mi to hloupé a zbytečné.

Proto je tu možnost individuálního vzdělávacího plánu, který usnadní studium i nemocným lidem. Jedny státnice nejsou dlouhodobé žití ve stresu. Titul není zbytečnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535
13.9.20 16:26

@Quertizop já tu někde píšu, že je titul zbytečnost? Kde??? A zakladatelka nemá problém se státnicemi, ale se studiem jako takovým. Tři roky už jsou dlouhodobé žití ve stresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11736
13.9.20 16:57
@Quertizop píše:

Proc? Me to napadlo taky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek