Styk otce a dítěte - miminka

Anonymní
25.7.21 10:03

Styk otce a dítěte - miminka

Ahoj,

prosím vás o radu a zkušenosti. S partnerem nejsme spolu a já mám miminko. Těhotenství bylo hodně drsný, poslal mě na potrat atd, nechtěl nás. Nejak si to sedlo ale spolu nejsme a nebudeme.

Nechci mu nic zakazovat, táta bude dobrej, ALE fakt nechci aby dítě pendlovalo dřív než je nutné. Vím ze stridavou peci povolí nejdříve ve 3 letech a kdo ví jestli. Ale do te doby - styk mu zakazovat nebudu, jen u toho proste cjci byt. Nechci aby si bral miminko sam, na procházku jo, ale ne domu třeba. Ani rocni dítě atd. Vadí mi to, muže byt s nami u nás jak bude chtít, ale brát ho a blbnout mu hlavu ne. A ani si to neumím představit, ze by tak malé dítě tohoe nepoznamenalo.

A pokud by přišlo na nejhorší - soud, je tu nějaká varianta ze by mu stridavou peci neodsouhlasili, pokud já dolozim ze dítě nechtěl, poslal mě na potrat, já skončila na kapackach v době těhotenství (tehdy jsem se složila)? Od nějakého staršího věku si myslím ze by to šlo, ale do nějakých 4 let mi to přijde úplně zcestny proste.

Jen podotknu, ze vztah máme teď ok, on je velmi vzdělaný, super práce atd, žádný loser :) Takže se nebojim ze by měl špatný vliv na dítě, to vůbec ne. A stará se finančně o nás. Takže opakuji ze mu nikdy nebudu bránit vidět své dítě a muže sem chodit jak chce, brát ho na hřiště, cokoliv, ale chci u toho bud byt anebo nechci aby si ho bral i na noc nebo ho nekam vezl. Minimálně dokud to malé nebude starší než 3-4 roky.

Díky moc a hezky den

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4958
25.7.21 10:17

Střídavku u mimina sotva někdo povolí, takže to bych vůbec neřešila.

Kdo koho posílal kdy na potrat soud zajímat nebude. Zajímá ho, jaký je dotyčný rodič teď.

Chápu, že u miminka nechceš, aby bylo někde bez tebe přes noc. To by po tobě rozumný otec snad ani nechtěl. Ale čemu by mělo vadit, že by ho někde jako třeba osmnáctiměsíční měl otec sám? Čím přesně by mu mělo blbnout hlavu, že si občas otec vezme své dítě k sobě do bytu a stráví s ním čas? Vždyť čím lépe se naučí fungovat spolu i oni sami dva, tím lépe pro vás všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17099
25.7.21 10:29
@Anonymní píše:
Ahoj,

prosím vás o radu a zkušenosti. S partnerem nejsme spolu a já mám miminko. Těhotenství bylo hodně drsný, poslal mě na potrat atd, nechtěl nás. Nejak si to sedlo ale spolu nejsme a nebudeme.

Nechci mu nic zakazovat, táta bude dobrej, ALE fakt nechci aby dítě pendlovalo dřív než je nutné. Vím ze stridavou peci povolí nejdříve ve 3 letech a kdo ví jestli. Ale do te doby - styk mu zakazovat nebudu, jen u toho proste cjci byt. Nechci aby si bral miminko sam, na procházku jo, ale ne domu třeba. Ani rocni dítě atd. Vadí mi to, muže byt s nami u nás jak bude chtít, ale brát ho a blbnout mu hlavu ne. A ani si to neumím představit, ze by tak malé dítě tohoe nepoznamenalo.

A pokud by přišlo na nejhorší - soud, je tu nějaká varianta ze by mu stridavou peci neodsouhlasili, pokud já dolozim ze dítě nechtěl, poslal mě na potrat, já skončila na kapackach v době těhotenství (tehdy jsem se složila)? Od nějakého staršího věku si myslím ze by to šlo, ale do nějakých 4 let mi to přijde úplně zcestny proste.

Jen podotknu, ze vztah máme teď ok, on je velmi vzdělaný, super práce atd, žádný loser :) Takže se nebojim ze by měl špatný vliv na dítě, to vůbec ne. A stará se finančně o nás. Takže opakuji ze mu nikdy nebudu bránit vidět své dítě a muže sem chodit jak chce, brát ho na hřiště, cokoliv, ale chci u toho bud byt anebo nechci aby si ho bral i na noc nebo ho nekam vezl. Minimálně dokud to malé nebude starší než 3-4 roky.

Díky moc a hezky den

A jak to vidi otec? Dokazete se dohodnout? Treba se dopredu stresujes mecim, co ani nenastane :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2034
25.7.21 10:31

Soud posílání na potrat zajímat nebude.

Chápu, že nechceš stridavku pro mimino nebo batole, chápu, že nechceš kojence nechávat nekde přes noc. Ale přijde mi jako hloupost, aby otec nemohl vzít vlastní desetimesicni dítě k sobě domů na pár hodin, nebo dvoulete na víc dní třeba pod stan. Vždyť si to hezky užijou, dítě to nijak nepoznamena :lol:

Představ si, že bude zima, děti kolem roka nejsou na ježdění v kocaru už většinou zvědavé, venku chodit ve sněhu a pliskanici často ještě nemůžou, lézt po otcově bytě a obcházet tam nábytek se bude miminku líbit vic, než nehnutě sedět ve fusaku.

Zatím to neřeš, jestli máš novorozeně, tak to pro tebe musí být nepředstavitelné. Když jsem měla první dítě a šla jsem s ním na kyčle, jela jsem ve výtahu s asi roční holčičkou. Byla obrovská. Dokonce seděla. Přišlo mi nepředstavitelné, že moje ctyrkilove ňuňátko bude jednou tak… veliké! Byla jsem samozřejmě pitomá, ale ten údiv, že vlastně… vyroste, si pamatuju doteď, je to už dost let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 10:33

@cecetka jj dokážeme, ale já spis vždycky myslím na nejhorší :lol: takže se připravuju na to, co se muže stát

@SlečnaDahlia No to je asi pravda, ale mne to přijde proste špatně, trávit s nim muže čas jak chce, klidně výjimečně i přes noc, ale aby třeba 2 noci v týdnu bylo u nej mi přijde pro dítě špatně, nebude to chápat proč jednou spi tady se mnou a pak jinde s otcem. Od mala proste guláš v hlavě

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 10:35

@Platanka obrovská rocni holcicka :lol: ale naprosto chápu. No asi to řeším moc brzy a navíc on zatím nemá tendence dělat cokoliv na čem se oba nedohodneme, ale proste cjci byt připravena. On je v klidu ale pak do toho přijde nějaká jeho nová partnerka a bude chtít dítě taky vidět a už bude kopat za ně a já jen koukat na to, jak mi berou dítě

• Citovat
  • Nahlásit
4958
25.7.21 10:38
@Anonymní píše:
@cecetka jj dokážeme, ale já spis vždycky myslím na nejhorší :lol: takže se připravuju na to, co se muže stát@SlečnaDahlia No to je asi pravda, ale mne to přijde proste špatně, trávit s nim muže čas jak chce, klidně výjimečně i přes noc, ale aby třeba 2 noci v týdnu bylo u nej mi přijde pro dítě špatně, nebude to chápat proč jednou spi tady se mnou a pak jinde s otcem. Od mala proste guláš v hlavě

Nebude mít guláš v hlavě. Proč by mělo? Bude to vnímat jako úplně normální věc, trávím čas s mámou i s tátou, většinou jsem u mámy, někdy u táty. Tečka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3755
25.7.21 10:39
@Anonymní píše:
@Platanka obrovská rocni holcicka :lol: ale naprosto chápu. No asi to řeším moc brzy a navíc on zatím nemá tendence dělat cokoliv na čem se oba nedohodneme, ale proste cjci byt připravena. On je v klidu ale pak do toho přijde nějaká jeho nová partnerka a bude chtít dítě taky vidět a už bude kopat za ně a já jen koukat na to, jak mi berou dítě

Co tu tak pozoruji diskuze, tak většina nextek o partnerovo dítě opravdu nestojí, jestli tě to uklidní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2034
25.7.21 10:46
@Anonymní píše:
@cecetka jj dokážeme, ale já spis vždycky myslím na nejhorší :lol: takže se připravuju na to, co se muže stát@SlečnaDahlia No to je asi pravda, ale mne to přijde proste špatně, trávit s nim muže čas jak chce, klidně výjimečně i přes noc, ale aby třeba 2 noci v týdnu bylo u nej mi přijde pro dítě špatně, nebude to chápat proč jednou spi tady se mnou a pak jinde s otcem. Od mala proste guláš v hlavě

Naše děti bývaly tak od roka celkem bez problémů samy přes den u dvou babiček, po druhém roce i na vic dní přes noc, byly s tím v pohodě. „Bydlím tady a tamhle bydlí moje babička, občas jsem s babičkou.“ Na babičku, u které se z důvodu vzdálenosti obvykle spí, máme pořadník, všichni tam chtějí jet :lol: (posíláme vždy jen jedno, ať je to pro babičku radost, a ne stres)

Já bych to řešila, jak to bude přicházet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 10:50
@Serpentini píše:
Co tu tak pozoruji diskuze, tak většina nextek o partnerovo dítě opravdu nestojí, jestli tě to uklidní.

No ve chvíli kdy by s nim měla dítě, on bude chtít vídat naše (což bude), tak pro nej bude jednodušší si brát naše k sobě, zejména z časových důvodu. Takže do výchovy bude zasahovat dalsi osoba. Sice je to předběžný ale určitě sam nezůstane.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17865
25.7.21 10:52

Jestli spolu rozumně vycházíte a nejste vyloženě daleko od Prahy, více než vřele doporučuju zapojit se sem a nechat si pomoci domluvit takový režim, který bude fungovat pro všechny

https://ilom.cz/…ina-nekonci/

Jinak než se začnete soudit, tak pokud se nebudete schopní dohodnout (není zas až tak podstatné jen to co chceš, ale to aby vaše společné dítěl mělo co nejlepší fungoivání v rodině - to jsi ty, otec a vaše příbuzenstvo), tak si najděte mediátora.

Pokud jsi hodně zaplavená emocemi, což je dost pochopitelné, protože to co popisuješ jako hodně bolavé období a tedy dost neférové jednání od tvého partnera, vůbec se nebraň tomu, že párkrát zajdeš do nejbližší poradny pro rodinu (klidně s miminem) a pročistíš to tam v nějakém podpůrném hovoru.

Když na to nebudeš sama, bude pak jednodušší zvládnout vlastní pocity a dělat to, co je nejlepší pro dítě.

držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 10:52

@Platanka To mas pravdu, člověk mini a život mění. Že budu sama jsem si taky moc neplanovala :?

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17865
25.7.21 10:53

A teda nová partnerka ho bude pravděpodobněji spíš chtít od dítěte izolovat, než že by ti toužila sebrat dceru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 10:57
@Ou píše:
A teda nová partnerka ho bude pravděpodobněji spíš chtít od dítěte izolovat, než že by ti toužila sebrat dceru…

Myslis? Já teda kdysi měla partnera co dítě měl a byla jsem rada, když bylo s nami. Netvrdím ze denně, to ani omylem, ale tu stridavou peci jsem zvladala v pohodě a proste když jsem malou znala od mala, bylo to lepší nez kdyby měl třeba 10 lety dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
64545
25.7.21 11:31

Střídava péče u mimca úplně nehrozí, ale styk jako takový ano. Ať doložíš co chceš, pořád je to otec.. Nemůžeš mu diktovat, kam s dítětem může, kam ne a pod.. A určitě je lepší se dohodnout, než to vláčet přes soudy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat