Mají suplementy negativní vliv na pleť?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Werull
Povídálka 32 příspěvků 2 inzeráty 25.03.19 13:59
Suplementy a pleť

Dobrý den,
můj dotaz se týká ohledně braní suplementů - BCAA, Preworkouty, Creatin, zda nemají právě velký podíl na tvorbě akné? Pravidelně a intenzivně cvičím již déle jak rok, (silové tréninky, začínám s crossfit cviky) a užívám tyto již zmiňované suplementy. Teď ještě i kolagen na pleť. Moje pleť se ale v posledních pár měsících razantně změnila a to k horšímu. A tím opravdu nemyslím pár maličkých pupínků co po dvou dnech zmizí. Pátrala jsem celkem dlouho po odpovědích, zkoušela experimentovat i ve stravě - vyřadila i tak mé malé množství žitného pečiva, mléčné výrobky, mléko např. nepiji vůbec, atd. nic se nejevilo jako příčina akné a stravu mám vyváženou, nejím blbosti, toto si hlídám. Spím více jak 6h denně, antikoncepci beru již několik let pořád tu samou, pitný režim v pořádku. Bavlněné povlečení. Zkrátka si myslím, že mám tyto věci pod kontrolou i ohledně životosprávy. Zajímavé také je, že všude jinde po těle mám naprosto dokonanou pleť, super pigment, pevná pokožka, nikde žádný flíček, žádný sebemenší pupínek, nikdy žádné akné ani na zádech, nic, naopak obličej je katastrofa. Jak kdybych měla nasazenou hlavu na jiné tělo. :nevim: Zkoušela jsem drahé oleje na doporučení, masti, vody, tea tree, moringa, kyselina salicylová apod… Řekla bych, že mi tyto všem moc dobře známé vylepšováky na pleť spíš ještě přihoršily. Tak jsem si řikala, zda nemůže být problém tam, kde by mě nenapadlo ani hledat - suplementy. Někde jsem narazila na podobný dotaz ale odpovědí bylo málo a ne moc srozumitelných. Že např. creatin má nějaký vliv na játra, ledviny a tělo na přebytek reaguje právě skrze silného akné. Ale dávkování mám správné, nijak nepřeháním ani nikdy nedávkuji více. Mohl by např. právě creatin nebo jiná podobná suplementace způsobovat problémy s pletí? A jestli je také možné, zda se nejedná o nějakou silnou hormonální nerovnováhu? Je mi 25let. Takto výrazné akné mi začalo až teď v tomto věku. ​

Reakce:
Ou
Kelišová 7405 příspěvků 25.03.19 14:04

No tak tohle pleti dělají steroidy. Pokud je nebereš vědomě, tak jseš si naprosto jistá čistotou zdroje těch doplňků?

Jinak pokud ti vyřazení mléčných a žitných výrobků nic nezlepšilo, tak je klidně můžeš zase jíst. Evidentně s nimi problém nemáš.

Další varianta je, že prostě jíš málo, zátěž máš příliš velikou a regeneraci nedostatečnou a tělo jak jede v chronickém stresovém režimu, tak to vede i ke zhoršení pleti. Zároveň pokud jíš nevyváženě - což nějaká extrémnější strava při kulturistice bude, tak si taky můžeš rozhodit střevní mikrofloru, což k dobrému stavu pleti taky nepomáhá.

Jinak zajdi si jako samoplátce nechat vyšetřit hormonální profil a jaterní hodnoty. Pokud ti tam vyjdou nějaké mizerné hodnoty, zajdi za nějakým sportovním lékařem a najdi takový režim ,kterým si nebudeš ubližovat.

Příspěvek upraven 25.03.19 v 14:08

Martha03
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 25.03.19 14:04

Ahoj. Já teda trpím na akné od puberty. Také se mi dělá pouze na pleti. Tělo mám pevné, po porodu žádné strije nic. Prostě jen ten ksicht :D když cvicis nemáš na sobě make up? Můžeš si tam ucpavat póry, totéž platí i u poceni, mě pomáhalo si během cvičení oplachovat obličej vodou s nějakým tím cistidlem (Vichy atd), protože se mi při aktivnim cvičení taky zhoršila pleť. Jinak ano mohou mít vliv i ty suplementy. Každého pokožka na to reaguje jinak. Já už to vzdala, vyzkoušela jsem snad vše možné od profi pomoci, po stravu, životosprávu apod a nic mi nepomohlo. Proste jsem se smirila s tím, že ten můj ksicht prostě vypadá jak vypadá :D

t-jani
Neúnavná pisatelka 15981 příspěvků 25.03.19 14:06

Když jsem cvičila, pleť byla také horší. Zkus doplnit zinek.

Gymshark
Povídálka 34 příspěvků 25.03.19 19:01

Mě na pleť pomohl zinek, ale dávkování víc než je doporučené množství.

Werull
Povídálka 32 příspěvků 2 inzeráty 26.03.19 07:11

Steroidy rozhodně neužívám :D :roll:
Suplementaci si vybírám pečlivě a i si spíše připlatím - Česká suplementace od našich sportovců ověřena zákazníky, tak tomu věřím, do teď jsem neměla problémy :nevim: Co se týče toho makeupu při sportu, přemýšlela jsem nad tím taky. Po práci jdu ihned cvičit a nějak jsem se nezabývala tím, že bych se ještě měla v rychlosti někde odličovat. Mám to všechno naplánované do poslední minuty abych neztrácela čas. Je pro mne zkrátka jednodušší po práci ihned jet do posilovny a začít cvičit. A je pravdou i to, že si ani neumím představit, že bych můj obličej ukazovala odlíčený :roll: Je to už taková psychická záležitost. Zinek zní dobře, určitě vyzkouším. Děkuju za rady :*

Váš příspěvek
Reklama