Sušená bazalka v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikysekk
Nováček 7 příspěvků 01.10.14 18:29
Sušená bazalka v těhotenství

Ahoj. Mam dotaz. Muzu sus. bazalku? Nekde jsem cetla, ze ne. :nevim: Diky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
eviku-miluna
Kelišová 6875 příspěvků 01.10.14 18:34

@Nikysekk to čtu poprvé, že se nesmí bazalka v těhotenství :think:. Já ji baštím ve velkém. ;)

Gabulle
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 01.10.14 18:40

Jedine co jsem z jidelnicku vyradila jsou jatra a ty mi stejne nechutnaji, mam rada jen tu omacku k ryzi :-D Bazalku v hojnem mnozstvi davam k panence a ani me nenapadlo zkoumat zda ji muzu ci ne.

kitty123
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 01.10.14 18:46
@Gabulle píše:
Jedine co jsem z jidelnicku vyradila jsou jatra a ty mi stejne nechutnaji, mam rada jen tu omacku k ryzi :-D Bazalku v hojnem mnozstvi davam k panence a ani me nenapadlo zkoumat zda ji muzu ci ne.

ja zas jatra jedime v tehotenstvi :D jinak nevyrazuju nic ani bazalku. To na co mam chut si proste bez vycitek a velkyho koumani vychutnam

Gabulle
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 01.10.14 18:52

Prave vnitrnosti by se udajne jist nemely, ale proc, to uz nevim, stejne je mam i tak jen jednou za rok, dela se mi zle, kdyz je musim zpracovavat :-D Ale manzel delava do zasoby na mrazak smes na jatrove knedlicky, tak ty si v polivce obcas dam :-)

Uživatel je onlinekve-tinka
Závislačka 4770 příspěvků 3 inzeráty 01.10.14 18:58

8o 8o promiň musím se smát :mrgreen: :mrgreen: a o majoránce tam nebylo? ;)

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 01.10.14 19:04
@kve-tinka píše:
8o 8o promiň musím se smát :mrgreen: :mrgreen: a o majoránce tam nebylo? ;)

Jo, po majoránce to bude zaručeně kluk :lol:

Neřeš blbosti, žádný jídlo není pro těhotnou jed, pouze jsou některé věci vhodné víc a jiné zas míň, ale na nic ani ty, ani tvoje dítě neumřete.

eviku-miluna
Kelišová 6875 příspěvků 01.10.14 19:07

@kve-tinka o majoránce tam asi nebylo, spíš o marijánce :think:.

Verun83
Echt Kelišová 9333 příspěvků 33 inzerátů 01.10.14 19:21

Klid, ja jedla a jim takovych veci co se udajne nesmi.

Nikysekk
Nováček 7 příspěvků 01.10.14 19:25

Hahaha, tak hlavne, ze se tady nekdo bavi, ze? :D Některé bylinky
Přesné účinky všech bylinek na organismus nejsou známé, a proto mohou být v těhotenství nebezpečné. Obecně platí, že těhotná žena by se měla vyvarovat rostlin se silným účinkem: vodilka, rozmarýn, majoránka, med­vědice lékařská, bazalka, svízel přítu­la, yzop, svízel, pelyněk černobýl, máta polej, sporýš lékařský a některé další. Nebezpečné mohou být zejména byliny s účinkem ovlivňujícím děložní svalovinu a zvyšující prokrvení tkání, protože by mohly způsobit potrat nebo předčasný porod. :zed:

Nikysekk
Nováček 7 příspěvků 01.10.14 19:26

Kvetinkooo, no vidis, majoranka tam je.. :D To je co? :D

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 01.10.14 19:34
@Nikysekk píše:
Ahoj. Mam dotaz. Muzu sus. bazalku? Nekde jsem cetla, ze ne. :nevim: Diky

pokud jí nesníš kilo denně, tak jo. Tohle slyším prvně, já ji jedla celou dobu..

Nikysekk
Nováček 7 příspěvků 01.10.14 19:35

No ja se taky divim.. Kdyz jsem si to zadala do vyhledavace, vsude je zakaz teto bylinky.. :( :nevim:

Folinka
Ukecaná baba ;) 2485 příspěvků 01.10.14 19:36

@Nikysekk kliid. To znamena, ze to nemas jist ve velkem nebo si z toho treba delat odvar apod. Normalne v jidle bylinky neuskodi.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 01.10.14 19:39
@Nikysekk píše:
Hahaha, tak hlavne, ze se tady nekdo bavi, ze? :D Některé bylinky
Přesné účinky všech bylinek na organismus nejsou známé, a proto mohou být v těhotenství nebezpečné. Obecně platí, že těhotná žena by se měla vyvarovat rostlin se silným účinkem: vodilka, rozmarýn, majoránka, med­vědice lékařská, bazalka, svízel přítu­la, yzop, svízel, pelyněk černobýl, máta polej, sporýš lékařský a některé další. Nebezpečné mohou být zejména byliny s účinkem ovlivňujícím děložní svalovinu a zvyšující prokrvení tkání, protože by mohly způsobit potrat nebo předčasný porod. :zed:

jo, to je jasné, ale musela by ty byliny konzumovat v ohromném množství, aby to něco způsobilo.. osobně jsem nepila čaje od picviku, protože v nich je jakýs kořen, co mi vadil, jinak fakt nic.. vše ostatní v pohodě..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >