Sušička prádla- vyplatí se koupit?

wej
579
11.1.05 09:04

sušička prádla

Ahoj,

uvažujeme nad koupí sušičky prádla, tak jsem se chtěla zeptat, kdo má zkušenost, jestli je to opravdu „dobrá věc“. Třeba jestli sušíte v tom i v létě, jestli se opravdu pak nemusí žehlit, (chápu, že košili vyžehlit musím :D), jestli je to prádlo měkké, prostě vaše zkušenosti. Rozhodujeme mezi myčkou nádobí a sušičkou prádla. (Pro mě je to prádlo asi horší zlo :roll:)

Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

850
11.1.05 09:12

Ahojky Wej,
sušičku prádla mám a je to asi takto: Prádlo je opravdu nádherně měkké, nadýchané, paráda, ale nevoní. Jako by ztratilo všechnu vůni z aviváže. A s tím žehlením je to trošku složité. Pokud sušíš prádla málo a nemele se v sušičce natěsno, žehlit se nemusí a nebo jenom fofrem přejedeš a je to. Ale pokud tam dáš opravdu těch 2,5 kg prádla, tak je to celkem slušně sežvaněné a naopak žehlí se dost blbě. Teď, když mám drobečka a peru skoro furt, je to neocenitelný pomocník, hlavně na dobyčka, dupajdy a podobně - to se potom nežehlí. Ale zastávám názor, že není nad prádlo usušené venku. Pozor, nesmí se sušit pleteniny.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
11.1.05 09:34

Ja si to bez susicky nedovedu predstavit. Pradlo pro mimise je krasne mekke, a dokonce voni! Rucniky jsou nadychane, staci je jen slozit do skrine. A povleceni taky.
Manzelovy kosile ale vetsinou povesim, tech ma dost a nemusi byt hnedka suche.
Zehlim jednou za uhersky rok a to fakt jen ty kosile, tech je spotreba.
Pepsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
11.1.05 10:04

Já mám sušičku od vánoc a úplně jsem se do ní zamilovala. Jediné co pak ještě snese žehličku jsou rifle (a to jenom někdy) a košile. Když to vytahuju ze sušičky, naskládám to na sebe (trošku to jakoby přežehlit rukou, aby tam nebyly sklady) a pak až mám čas to jenom poskládám do skříněk.
Je pravda, že tam toho nesmí být moc, aby se to nepomačkalo při sušení. Já dávám na jednu pračku (mám menší - 45 cm) jednu sušičku. Vypadá to, že není využitá, toho prádla je fakt do toho velkého bubnu málo, ale zkoušela jsem sušit 2 pračky a bylo pomačkané.
Nemají se tam dávat pogumované látky a s obsahem vlny. Když se podíváš na věci co máš doma, skoro na všem je, že to nesmí do sušičky. Já na to kašlu a věcem se nic nestalo.
Myčku mám taky, taky je to dobrá věc, ale sušička je zázrak!
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
11.1.05 11:20

Pepsi, teda já mám povlečení ze sušičky úplně sežvaněné. Dávám na jedno sušení povlečení z jedné postele (polštář, duchnu a prostěradlo). Kolik dáváš ty? Jinak ručníky jsou fakt bomba.
Faktem je, že mám susičku starou asi 7 let, třeba ty moderní jsou jiné.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
11.1.05 11:20

Ahoj Wej,
nevim co bych Ti poradila, sama mam oboje. Mycku jiz dooost dlouho, oba s manzelem myti nadobi nesnasime, takze nam kdysi zachranila manzelstvi :) A nedovedu si to bez ni predstavit. Susicku jsme si poridili asi pred 2 mesici a je to teda parada. Vsechno je krasne mekoucke a vonave, provoni nam to celou chodbu kde ji mame a i byt a prijemne to zvlhci vzduch.
Jsme mozna trosku divni, nabytek mame stoletej a strasnej (coz me stve), ale kdyz se rozhodnem pro nejaky spotrebic tak si vybirame jeden z nejlepsich. Pracku i mycku jsme si sveho casu koupili nejlepsi od AEG a susicka je taky od AEG a je super. Mame ji postavenou na pracce v kominku, jeste nam privezou takovy vysuvny mezikus, coz bude moooc prakticke. Pracka je na 5 kg a susicka na 6 kg, takze nemam problemy s tim, ze bych ji preplnila, kdyz pracku neprecpavam.
Dulezite je strcit si k pracce kos na pradlo a vsechno pekne protrepnout, dziny pekne uhladit, pak je to krasne ususene a vyrovnane, proste jako kdyz to strkas na snuru, taky to proklepnes.
Ja pouzivam avivaz a ta v pradle vydrzi i po ususeni. V Nemecku nebo i jinde se prodavaji specialni vune do susicky, u nas myslim k sehnani zatim nejsou. Mam je slibene od kamaradky, ze mi je na jare priveze z USA, tak zatim nemohu posoudit.
Plenky jsou z toho krasne mekke a vyzehlene. Jedinou chybu to ma, ze to samo nesklada a necpe do satniku :roll: No ale mycka taky to nadobi neumi uklizet, tedy alespon ta nase ne. No treba se to nekdy nauci.
Doporucovala bych Ti nesetrit na kvalite, vrati se Ti to a hlavne ne pracku v kombinaci se susickou, to pak musis polovinu pradla vyndat a susit zvlast, to je na prd. Tipuju, ze to ma asi Radka podle toho co psala.
Taky je to skvely v tom, ze to odchlupuje - mame zrzavyho kocoura - a odprachuje - to co je pokazde na filtrech mi fakt nejde na rozum, uplnej filc. A az budou holky vetsi a v zime bude snih ve kterem se vyrachaj tak jim kombinezky soupnu jen na ususeni do susicky pres obed a odpo zase budou moc radit, takze v tom je taky uspora.
Manzel rekl, ze chce vyradit vsechno obleceni, ze mu staci 2-3 tricka a 1 dziny :) Opravdu od te doby mame skrine nejak plnejsi, zehleni nebylo moji silnou strankou :P
Preji Ti abyste dobre vybrali a byla jsi spokojena.
Monca a moncicaci 7m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
11.1.05 11:27

Ano Monis, mám pačku spolu se sušičkou. Pračku na 5kg prádla a sušičku na 2,5kg. Nevadí mi vždy polovinu prádla vyndat, ale fakt to mám pomačkané. Plínky skoro vůbec nesuším, protože to je pak hrůza. Ještě fakt zkusím dát podstatně menší množství. Sušičku beru jako nouzovku, raději suším venku.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
wej
579
11.1.05 12:43

Díky všem.

Teda Monis, to bylo vyčerpávající :D. Pračku mám taky AEG, a sušičku chci taky AEG. Už jí mám vybranou, jen nevím právě jestli sušičku či myčku. Ale asi půjdu do tý sušičky, jestli i odchlupuje, tak to je potom super(máme psa, hrůza). Já bych ty myčky potřebovala dvě, jednu na to čistý a druhou na to špinavý. :D :lol: :D Nesnáším uklízení nádobí :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.1.05 16:49

Ja som prekvapena,ze tu nikto nespomina,ze susicka pradla moze takisto sposobit,ze sa pradlo stiahne(zmensi). Ja pouzivam susicku uz asi 3 roky,som s nou velmi spokojna,pouzivam ju hlavne na susenie rucnikov,postelneho pradla,ale moje skusenosti s bavlnenym pradlom su,ze niektore oblecenie sa fakt po niekolkych suseniach ocividne stiahlo,takze by som si davala pozor.Je to skvely pomocnik,ale niekedy urobi vatsie zlo nez dobro.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.1.05 19:04

Ahoj,
tak co se tyka mycky kterou mame tak ji vubec nepouzivam radeji nadobi jen rychle oplachuju a susicka je dobra vec hlavne pokud nemas kde pradlo veset. Ale i pokud mas tak je fajn. Je pravda ze pradlo se skoro vzdycky zmensi. Oblecky ktere kupuju malemu tak vzdycky radeji vetsi protoze sice znackove pradlo to vetsinou nedela ale neznackove je mensi vzdycky. Nekvalitni materialy, svy apod. Jinak zehlit se nemusi pokud pradlo vyndas ze susky hned. Pokud ho tam zapomenes treba jak se mi to obcas stane treba 2-3 hodiny tak je to sezvane. A co se tyka vune tak jak uz tu kdosi psal tak se nekam vytrati.................

• Nahlásit
  • Citovat
850
11.1.05 22:13

Ahoj holky,
Monis tady psala, že pračka se sušičkou není dobrá, tak nevím.
Nám naše stará pračka už dojíždí a tak jsem myslela, že bychom koupili novou se sušičkou. Prádla je čím dál víc a místa v paneláku čím dál míň.
Holky poradíte prosím, jestli si ji máme pořídit a když tak jakou?
Díky. Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
12.1.05 04:36

Lucie,
myslim ze se te kombinaci pracka susicka v jednom nevyhnes pokud bydlis v panelaku. Tam opravdu byva malo mista. Rika se ze pokud je to kombinace byva casteji kazivejsi nez samostatne. Ono je to logicke. Taky uz zde bylo zminovano ze pokud vyperes 5 kg pradla tak ususit muzes pouze pulku. Byt na tvem miste tak zvolim asi velmi dobrou znacku i za cenu vetsi ceny.
Pro Monis - ziju v USA a tady se davaji do susicky takove vonave papirky. Z me vlastni zkusenosti moc nefunguji protoze to sice celkove voni kdyz otevres susicku ale kdyz to das na vesak nebo na sebe tak to absolutne neni poznat. MOzna kdybych tam dala tak pulku te krabicky tak by to bylo znat. Ovsem to uz by se mi to cenove nejak nevyplatilo!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
522
12.1.05 08:34

Ahoj holky,
tema susicky je fajn. Ja ji doma nemam, ale uz dodelava pracka a tak taky planuju, ze si novou koupim rovnou se susickou (musim v jednom, do panelaku se nic jineho nevejde). Ale pouzivali jsme ji v americe, kde byl manzel rok a pul na stazi a prislo mi, ze to pradlo, kdyz se susi v susicce rychleji odchazi a nevydrzi tak dlouho. Ale tam je asi normalni obmenit kazdy rok satnik. Ale je pravda, ze jsem si tam nekupovala znackove obleceni, ale vetsinou jen v supermarketech.
Jinak mycku mam uz asi tri roky a k nezaplaceni. Pro me je mycka dulezitejsi, protoze nadobi mejeme casteji nez pereme, ale bohuzel jeste nemame deti, takze to nedokazu posoudit jak je to pak s detma a pradlo zatim susime v detskem pokoji.
At spotrebice dobre slouzi.
Bohunka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
12.1.05 10:55

Ahoj Wej,

presne jsi vystihla zkusenost lidi co maji jednu mycku, ze by potrebovali jeste druhou :D
Jinak s AEG mam ty nejlepsi zkusenosti. Dost vyuzivam jak na pracce, susicce tak na mycce ten odlozeny start. Nacpu je vecer, naprogramuju a rano je hotovo :P

Mysaku - kamaradka zije v USA 8 let, tak kdyby to bylo uplne na nic, tak by mi je nevozila, ale uvidim samozrejme sama jak nam to bude fungovat. Jinak me opravdu pradlo voni i po vyndani ze susicky a i v satniku, asi zalezi taky na avivazi.

Proc neni vyhodna susicka a pracka v jednom jste vystihly presne, je to proste neco za neco. My taky bydlime v panelaku a do koupelny se nam nevejde ani ta nejmensi pracka, leda ze bysme ji zavesili ke stropu :cry: Tak ji mame v predsini, je tam takovy vyklenek hned vedle koupelny, skrz jsme udelali diru a tudy vede odpad do sifonu od umyvadla. Susicku mame postavenou na pracce v tzv. kominku a je to prima.
Mame balkon na kterem to v lete schne jedna basen a v zime jsme davali susak do predsine, ale kdyz jsem si predstavila ty maly caparty jak se tam v tom budou motat… Taky mam ve zvyku mit takove pradelni dny, proste vyprat pokud mozno vse na jednou a pak zase stradat. A to se susakem ani s balkonem neslo (a to jsem mela na balkone i susak - na spodni pradlo, to nerada vystavuji :oops: ), kdyz uz mi nedoslo misto, tak dosli kolicky :D Takze ja budu susit v susicce i v lete a balkon budeme vyuzivat romanticteji - na grilovani, kyticky, mozna nejake piskovistatko tam holkam vyrobime, houpacku povesime a tak. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
12.1.05 11:45

Ahoj maminy :lol: ,
sušičku nemáme ,ale myčku již více než tři roky.Nejdříve se taťka bránil na co ,že je to přepych a pohodlnost.............atd :x .No a nyní chodí a na potkání sám myčku vychvaluje a doporučuje.Zjistili jsme totiž,že když přes týden chodí kluci na odědy ,tak myjem nádobí asi 12-13× v měsíci (máme myčku na 12 souprav a je nás doma já s manžou ,tři puboši a malá 2,5 roku).Hrnce myjeme ručně ,protože je to zbytečné si s nimi zaplnit myčku.A tak ,když si to člověk spočítá ,že přibližně 18 l vody má jedna myčka spotřebu,tak bez diskuzí je to velké + ,nehledě na kvalitu umytého nádobí :wink: .Zní to možná jako reklama,ale je to jen fakt.
S pozdravem Anna :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama