Svačinky do školy, zdravé a chutné

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
00000000
Kecalka 126 příspěvků 18.03.16 18:48
svačinky do školy

Ahoj, chtěla bych nějakou inspiraci na chutné svačinky, zdravější a hlavně aby vydržely V LÉTĚ v tašce :think: Dcera jí téměř vše, takže v tom problém nemáme, ale spíše jí odrazuje když je ta svačinka v teple třeba do odpoledne v tašce a pak už to není tak chutné. Nenapadá mě nic, než taková ta klasika jako je namazané pečivo pomazánkou, máslem a šunku, tvrdé sýry, zeleninu atd, nebo i sladké musli tyčinky, jogurt s pečivem, přesnídávku a tak (sušenky jako na svačinku moc neuznávám, i když občas taky přibalím ke sváče). Napište mi nějaké svačinky, mě už příjde, že je to stále dokola :nevim:
Dcera se nasnídá ráno před sedmou, pak zakousne ovoce, nebo musli tyčku kolem té půl desáté a pak má oběd už brzy v 11:15(takže ten mezičas jak kratoučký a větší sváča není potřeba)pak kolem té třetí hodiny většinou už je potřeba větší svačina :) a o tu mi právě jde ;) Budu ráda za každou inspiraci a radu :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jana525
Kelišová 5869 příspěvků 18.03.16 19:14

Tak uprimne bych si na odpoledni svacinu davat jogurt nebo sunku neriskla. Prijde mi to docela hazard, kdyz to je od rana v teple. To uz je vetsi slecna, ze je jeste odpoledne ve skole? Nemuze si nekam zajit neco koupit? Asi bych to resila treba bananem nebo jinym ovocem, plus treba orisky a oblozeny chleb bych ji dala spis na dopoledne

Jana525
Kelišová 5869 příspěvků 18.03.16 19:17

Jedine, co me jeste napada na ty chlazene svaciny, je nosit nejakou chladici tasticku (latkovy box) s namrazenou patronkou uvnitr. Ale jde o to, zda by to chtela tahat

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16676 příspěvků 18.03.16 19:20

@00000000 Tak to prohodit, at si da kolem te pul desate chleba s necim, jogurt… a ovoce nebo tycinku az odpoledne, to se nezkazi.

Kelsey
Hvězda diskuse 46778 příspěvků 18.03.16 19:21

Prvnacka mi snida taky v 7h.to má buď pulku rohlíku/ slunecnicovy chleba sýr, sunku, zeleninu a trochu čaje.
Do školy se ji ptam co chce na svacinu někdy má rýžový chleba a ovoce,
musli tyčinku ovoce, pečivo s pomazankou nebo domácí pastiku se zeleninu.
Někdy upecu buchtu, babovku špaldovou k tomu jogurt. Touasty.
A tak se to točí dokola.

Janasas
Kelišová 5552 příspěvků 18.03.16 19:26

Já měním ty přesnídávkové kapsičky s ovocem.. občas tam hodím BB sušenky.. ale klasiky rohlík s něčím, chleba s něčím, tvaroháček…
Ale u nás kluk chodí už na oběd domů, takže dopoledne to nějak moc neřeším.. Snídá doma.. svačinu dám cokoliv a oběd má už doma..
Přemýšlela jsem na mléčnou rýží, že mu někdy dám

Janasas
Kelišová 5552 příspěvků 18.03.16 19:30

U nás, když jsme byla malá tak máma řešila takové ty polední svačiny- rohlíky, chleba marmeláda, a nebo nějaký koláč.., nebo jsem si občas brala klasickou přesnídávku..

kikinak27
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 1 inzerát 18.03.16 19:51

Taky jsem porad dokola resila svacinky. Nastesti ve skole maji moznost chodit i na svacinky. Takze rano dam jen snidani a nic neresim. pribalim vzdy jen nejake ovoce a piti. Takze o svacu a obed mam postarane.Mala spokojena.

kaja00
Extra třída :D 13588 příspěvků 18.03.16 20:12

Ona je v družině? Asi bych nakrájela do krabičky různé druhy ovoce, nebo oříškovou směs, občas nějaké sušenky (domácí, já dělám http://www.joyofbaking.com/…Cookies.html , mají velký úspěch a jsou fakt moc dobré, jen uber cukr, je to z americké stránky, takže hodně slazené). Nebo jen nakrájenou zeleninu, k tomu udělat nějakou pomazánku, ať si namáčí do pomazánky (jen ta pomazánka bude prostě už teplá no). Ale v létě je nejlepší to ovoce, ve vedrech třeba já osobně tolik hlad nemám (většinou :D )

Kelsey
Hvězda diskuse 46778 příspěvků 18.03.16 20:31

Vidíš na ovesné a jina domaci sušenky jsem zapomnela taky delavam.
Nekdy chce piškot namazany a slepeny marmeladou (ty si varim).
Svaciny má takové drobnější, že ve 12h jdou na oběd.
Někdy svacinu dojida až v družině. Jen ve středu ji dělám větší svacinu, že zrovna z družiny mají z vychovatelkou po družině gymnastiku a ta chce, aby si donesli nějakou svacinu a dost pití. Tak mívá víc svaciny ten jeden den.
Jinak bych řekla vrabci porce. Hlavně se ji teda ptam co by chtela, nac má ten den chuť.

Eemii
Neúnavná pisatelka 17744 příspěvků 18.03.16 20:40

Delam domaci musli tycinky, ty maji uspech.Pak misto namazaneho peciva, ma radeji knackebroty a k tomu kus tvrdeho syra, zeleninu.

00000000
Kecalka 126 příspěvků 19.03.16 13:20

Jojo, je už slečna ve třetí třídě (9let). Do 8let jedla celkem mín, ale vše, není vybíravá. Ted se to nějak přehouplo a jedla by stále dokola, to je ale dobře, je ve vývinu. Měří 133cm a má kolem 25kg. Škola jí začíná od 7:40-14hodin a pak je nejpozději do 15:30hodin ve družině. Ve čtyři příjdeme domů a má takový ten „vlčí“ hlad, tak jí nechci dávat jen samé minisvačinky jako je musli tyčinka, té se opravdu nezasytí, ta se právě hodí v tom krátkém mezičase dopoledne(nebo aspon v našem případě, kdy je mezičas od snídaně do oběda pouze 4,5 hodiny).Zatím je to dobrý, počasí máme dobré, ale jde mi právě o ty teplé měsíce před prázdninama(květen, červen).Ted to má tak, že odpoledne tu svačinu má větší z domů (pečivo s něčím),šlo mi hlavně o ty teplé měsíce, jak to řešíte…Všem díky :)

Evule44
Nováček 4 příspěvky 06.09.19 09:24
Inspirace na svačinky

Ahoj,
já dělám každý den svačinové krabičky :). Dávám do nich buď to, co zbude z víkendu nebo od večeře (různé placky, karbanátky, řízečky, falafel, pomazánku), anebo ráno ukuchtím něco rychlého a k tomu doplním oříšky, semínka, ovoce, zeleninu atp. :P

Dělávám třeba:

• banánové palačinky, lívanečky, různé špízy, rychlé placičky ze zbytků uvařených obilovin, nebo wrapy a různé plněné lavaše, pita chleba, palačinky naslano nebo nasladko, krekry s pomazánkou, sušenky, quiche, polentové kostky, rýžové závitky s dipem, fazolovou pizzu, čočkovou sekanou, občas třeba jen rozmixuju zbylou rýži s troškou přírodního sladidla a ovocem/kakaem/karobem na krém a posypu oříšky, sendviče z chleba, jablíčkové sendviče atp.

Kdyby vás to víc zajímalo, tak jsem je všechny sepsala sem: https://superkvasaci.cz/…y-i-tatinky/ :mavam: :srdce:

lucynka25
Extra třída :D 10328 příspěvků 06.09.19 09:30
Recepty na zdravé svačinky

Nějaká inspirace na zdravé svačinky je i tady na webu ;)

AstraG
Závislačka 4521 příspěvků 06.09.19 10:36

Když to děti jí :potlesk:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama