Svačinky do školy, zdravé a chutné

166
18.3.16 18:48

svačinky do školy

Ahoj, chtěla bych nějakou inspiraci na chutné svačinky, zdravější a hlavně aby vydržely V LÉTĚ v tašce :think: Dcera jí téměř vše, takže v tom problém nemáme, ale spíše jí odrazuje když je ta svačinka v teple třeba do odpoledne v tašce a pak už to není tak chutné. Nenapadá mě nic, než taková ta klasika jako je namazané pečivo pomazánkou, máslem a šunku, tvrdé sýry, zeleninu atd, nebo i sladké musli tyčinky, jogurt s pečivem, přesnídávku a tak (sušenky jako na svačinku moc neuznávám, i když občas taky přibalím ke sváče). Napište mi nějaké svačinky, mě už příjde, že je to stále dokola :nevim:
Dcera se nasnídá ráno před sedmou, pak zakousne ovoce, nebo musli tyčku kolem té půl desáté a pak má oběd už brzy v 11:15(takže ten mezičas jak kratoučký a větší sváča není potřeba)pak kolem té třetí hodiny většinou už je potřeba větší svačina :) a o tu mi právě jde ;) Budu ráda za každou inspiraci a radu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6597
18.3.16 19:14

Tak uprimne bych si na odpoledni svacinu davat jogurt nebo sunku neriskla. Prijde mi to docela hazard, kdyz to je od rana v teple. To uz je vetsi slecna, ze je jeste odpoledne ve skole? Nemuze si nekam zajit neco koupit? Asi bych to resila treba bananem nebo jinym ovocem, plus treba orisky a oblozeny chleb bych ji dala spis na dopoledne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
18.3.16 19:17

Jedine, co me jeste napada na ty chlazene svaciny, je nosit nejakou chladici tasticku (latkovy box) s namrazenou patronkou uvnitr. Ale jde o to, zda by to chtela tahat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18671
18.3.16 19:20

@00000000 Tak to prohodit, at si da kolem te pul desate chleba s necim, jogurt… a ovoce nebo tycinku az odpoledne, to se nezkazi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49770
18.3.16 19:21

Prvnacka mi snida taky v 7h.to má buď pulku rohlíku/ slunecnicovy chleba sýr, sunku, zeleninu a trochu čaje.
Do školy se ji ptam co chce na svacinu někdy má rýžový chleba a ovoce,
musli tyčinku ovoce, pečivo s pomazankou nebo domácí pastiku se zeleninu.
Někdy upecu buchtu, babovku špaldovou k tomu jogurt. Touasty.
A tak se to točí dokola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6761
18.3.16 19:26

Já měním ty přesnídávkové kapsičky s ovocem.. občas tam hodím BB sušenky.. ale klasiky rohlík s něčím, chleba s něčím, tvaroháček…
Ale u nás kluk chodí už na oběd domů, takže dopoledne to nějak moc neřeším.. Snídá doma.. svačinu dám cokoliv a oběd má už doma..
Přemýšlela jsem na mléčnou rýží, že mu někdy dám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6761
18.3.16 19:30

U nás, když jsme byla malá tak máma řešila takové ty polední svačiny- rohlíky, chleba marmeláda, a nebo nějaký koláč.., nebo jsem si občas brala klasickou přesnídávku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1168
18.3.16 19:51

Taky jsem porad dokola resila svacinky. Nastesti ve skole maji moznost chodit i na svacinky. Takze rano dam jen snidani a nic neresim. pribalim vzdy jen nejake ovoce a piti. Takze o svacu a obed mam postarane.Mala spokojena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13849
18.3.16 20:12

Ona je v družině? Asi bych nakrájela do krabičky různé druhy ovoce, nebo oříškovou směs, občas nějaké sušenky (domácí, já dělám http://www.joyofbaking.com/…Cookies.html , mají velký úspěch a jsou fakt moc dobré, jen uber cukr, je to z americké stránky, takže hodně slazené). Nebo jen nakrájenou zeleninu, k tomu udělat nějakou pomazánku, ať si namáčí do pomazánky (jen ta pomazánka bude prostě už teplá no). Ale v létě je nejlepší to ovoce, ve vedrech třeba já osobně tolik hlad nemám (většinou :D )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49770
18.3.16 20:31

Vidíš na ovesné a jina domaci sušenky jsem zapomnela taky delavam.
Nekdy chce piškot namazany a slepeny marmeladou (ty si varim).
Svaciny má takové drobnější, že ve 12h jdou na oběd.
Někdy svacinu dojida až v družině. Jen ve středu ji dělám větší svacinu, že zrovna z družiny mají z vychovatelkou po družině gymnastiku a ta chce, aby si donesli nějakou svacinu a dost pití. Tak mívá víc svaciny ten jeden den.
Jinak bych řekla vrabci porce. Hlavně se ji teda ptam co by chtela, nac má ten den chuť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18427
18.3.16 20:40

Delam domaci musli tycinky, ty maji uspech.Pak misto namazaneho peciva, ma radeji knackebroty a k tomu kus tvrdeho syra, zeleninu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
19.3.16 13:20

Jojo, je už slečna ve třetí třídě (9let). Do 8let jedla celkem mín, ale vše, není vybíravá. Ted se to nějak přehouplo a jedla by stále dokola, to je ale dobře, je ve vývinu. Měří 133cm a má kolem 25kg. Škola jí začíná od 7:40-14hodin a pak je nejpozději do 15:30hodin ve družině. Ve čtyři příjdeme domů a má takový ten „vlčí“ hlad, tak jí nechci dávat jen samé minisvačinky jako je musli tyčinka, té se opravdu nezasytí, ta se právě hodí v tom krátkém mezičase dopoledne(nebo aspon v našem případě, kdy je mezičas od snídaně do oběda pouze 4,5 hodiny).Zatím je to dobrý, počasí máme dobré, ale jde mi právě o ty teplé měsíce před prázdninama(květen, červen).Ted to má tak, že odpoledne tu svačinu má větší z domů (pečivo s něčím),šlo mi hlavně o ty teplé měsíce, jak to řešíte…Všem díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
6.9.19 09:24

Inspirace na svačinky

Ahoj,
já dělám každý den svačinové krabičky :). Dávám do nich buď to, co zbude z víkendu nebo od večeře (různé placky, karbanátky, řízečky, falafel, pomazánku), anebo ráno ukuchtím něco rychlého a k tomu doplním oříšky, semínka, ovoce, zeleninu atp. :P

Dělávám třeba:

• banánové palačinky, lívanečky, různé špízy, rychlé placičky ze zbytků uvařených obilovin, nebo wrapy a různé plněné lavaše, pita chleba, palačinky naslano nebo nasladko, krekry s pomazánkou, sušenky, quiche, polentové kostky, rýžové závitky s dipem, fazolovou pizzu, čočkovou sekanou, občas třeba jen rozmixuju zbylou rýži s troškou přírodního sladidla a ovocem/kakaem/karobem na krém a posypu oříšky, sendviče z chleba, jablíčkové sendviče atp.

Kdyby vás to víc zajímalo, tak jsem je všechny sepsala sem: https://superkvasaci.cz/…y-i-tatinky/ :mavam: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
6.9.19 09:30

Recepty na zdravé svačinky

Nějaká inspirace na zdravé svačinky je i tady na webu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4611
6.9.19 10:36

Když to děti jí :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu