Svatba a rozhádaná rodina - Jak byste řešili

Anonymní
21.7.21 00:42

Svatba a rodina, řešení

Ahoj. Více hlav, více ví… a třeba někdo poradí.
S partnerem se chceme po 10ti letech vzít, máme 2 letého syna, vše jak má být a tak jak se říká, včera bylo pozdě.
Kazdopadne, moje rodina je rozhadaná. Mamka se nebaví s babičkou - svou mámou uz nekolik let a ani nebude. Se svou setrou také ne. Je v kontaktu jen se svým bratrem. Ale pravdepodobne by jsme pozvali jen babičku s dědou. A mého otce.
S mým otcem se od rozvodu prakticky nechce ani vidět. Je to tak 18 let. S rodinou mého pritele nechce komunikovat, v tomhle je povrchni, proste ji nejsou sympatičtí, chová se hrozně a povrchně, já vím. Na tohle mám svůj názor, ale nezměním ji.

Rodina pritele problem není.

Osobne, bych nejradeji mela svatbu jen se svědky, právě díky této situaci, aby nikdo nebyl dotčen i když ráda bych měla samozřejmě u tohoto okamžiku a na hostině celou rodinu.
Partner chce ale zkrátka rodinu, min. na hostině, takže frnk, šup svatba u něj neprojde.

Jenže… jak to udělat?

Když odmítne moje matka přijít, bude mi to líto, ale upustit od nikoho rozhodně nechci. Já s nimi nemám žádný problém.
Ale zase rozhádat se nebo sledovat, jak se mi tam tváří a chudák syn, když bude chtít jít s babičkou ke druhé babičce, no zkrátka prostě nevím co s tím. :roll:

Zatím jsem ji nic neřekla, musím to s ní debatovat, to je mi jasný, ale zajímal by mě i nestranný názor.

Děkuji

Prosím anonym, citlivé vztahy v rodině.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1262
21.7.21 00:53

Pozvěte všechny a oni ať se s tím popasují. Je to vaše svatba a základní slušnost by z jejich stany měla být ta, že se na svatbě budou chovat mile a ne jak dvouletý děcka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21499
21.7.21 00:55

Udělala bych normální svatbu a bylo by mi celkem šumák, jak se tam máma tváří. To je její boj, její problém, ne tvůj. Když se chce prudit, ať se prudí. Ostatní už ji znají, takže je to nepřekvapí. A ty ji můžeš mít u zadele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
21.7.21 04:52

Bych řekla že je hlavně tvoje máma rozhádana se všemi…měla by mít ale rozum a na svatbě se chovat slušně. Byt tebou pozvala bych všechny které bys tam chtěla mit ale s tím že se tam spolu resp. s tvojí máti potkají a že doufás že vám váš den neskazi tím že se budou chovat jako malé děti…což bych zdůraznila hlavně matce s tím že pokud není schopná ani kvůli svatbě své dcery se na jeden den ovládnout tak ať snad radši nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15971
21.7.21 05:44

Takze hlavnim problematickym clenem rodiny je tva matka. Nemluvi se svoji rodinou a pohrda rodinou tveho muze. Promin, ale matka nematka, na svatbu bych ji nepozvala prave proto, ze ona vam ji na 100% zkazi :nevim: To se radeji neberte :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1439
21.7.21 05:59

Pozvala bych všechny a maximálně udělala u hostiny zasedací pořádek tak, aby vedle sebe nebyli ti rozhádaní, zbytek je na nich,… taky máme komplikovaný vztahy kvůli rozvodům a novým partnerům a neřešíme to, jak se s tim popasují je na nich

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4130
21.7.21 06:06

Tvoje máti bude ten člověk, co ti tu svatbu zkazi, přitom by ti měla být oporou. Že se rozhada se svojí rodinou, to se někdy stane, ovšem že pohrda druhou rodinou a nechce se ani seznámit… To už je jasné vidět, že není dobrá. Ta se tam bude cítit trapné, že se s ní nikdo nebaví a bude se litovat a prudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
21.7.21 06:20

Je to jednoduche, pokud tam matku proste chces i za cenu pripadnych komplikaci, tak ji pozvi s tim, ze doufas, ze svatba probehne v klidu. Pokud vase vztahy jsou nic moc, tak ji nezvi a budes mit svatbu bez stresu, jestli bude nejaky konflikt. Taky se muze stat, ze ji pozves, ale ona odmitne. Coz by pro tebe byla jistym zpusobem vyhra…

Jak ovlivni Vas vztah to, ze tam pripadne nebude?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1392
21.7.21 06:24

Normálně bych pozvala všechny, jsou to dospělí lidi. Pokud není matka šáhlá, tak bude v nejhorším případě sedět nafouklá někde stranou a nebude se s nikým bavit :nevim: což je sice nepříjemný, ale svatbu ti to nezničí. Rozhoně ne tolik, jako kdybys ji nepozvala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.21 06:33

Řešila bych to 2 způsoby. Vzít se jen se svědky, udělat pohoštění jen doma s přítelovo rodinou a s tvojí, zvlášť pak s mamkou. To v případě, že bych nedělala nic velkého a pozvala jen opravdu nejbližší rodinu tzv na kafe, grilovani. Nebo třeba klasickou svatbu se všemi, s tím že mámu bych pozvala pod podmínkou, že se bude chovat slušně a svatbu ti nezkazí. Ale osobně podle tvého popisu se připravila na vše a rozhodně si svatbu dopředu nějak neidealizovala a nehroutila se, když něco nepojede podle plánu. Hele od nás z tátovi strany jsou zvyklý na mega svatby. Já to odmítla. Manžel měl vlastně jen rodiče. Takže jsem vzala nejbližší (sourozence, rodiče, a prarodiče). Zbytek byl pár kamarádů. Navíc to byla fofr svatba od rozhodnutí do měsíce. Bez pozvánek, prostě jsem jen zvala po telefonu. No babička z otcovo strany na svatbu ani nepřišla, asi se urazila. Z mamky strany přišly na obřad tety a strýcové a pak šli prostě domu. Žádný problém. Nejlepší si je to udělat podle vnitřního pocitu. Svatbu děláš kuli Vám dvoum. Upřímně svatbu jsme měli pěknou, ale s odstupem času se stále víc přikláníme, že jsme měli jen zaběhnout sami na radnici a s ostatníma pak někde upéct prase. Nebo si odletět někam na ostrov :mrgreen:.

• Citovat
  • Nahlásit
1697
21.7.21 07:01

Ona svatba proběhne v pohodě, akorát za účasti pár kyselých ksychtů. Horší to bude až se přejde k občerstvení a začne se rozlévat alkohol.
Takže pokud tam matku chceš, asi bych si s ní sedla a popovídala o tom, že si ji přeješ mít na svatbě, ale nechceš tam žádné extempore, tak jestli by ti to dopřála. A uvidíš co ti na to řekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
21.7.21 07:47
@Anonymní píše:
Ahoj. Více hlav, více ví… a třeba někdo poradí.
S partnerem se chceme po 10ti letech vzít, máme 2 letého syna, vše jak má být a tak jak se říká, včera bylo pozdě.
Kazdopadne, moje rodina je rozhadaná. Mamka se nebaví s babičkou - svou mámou uz nekolik let a ani nebude. Se svou setrou také ne. Je v kontaktu jen se svým bratrem. Ale pravdepodobne by jsme pozvali jen babičku s dědou. A mého otce.
S mým otcem se od rozvodu prakticky nechce ani vidět. Je to tak 18 let. S rodinou mého pritele nechce komunikovat, v tomhle je povrchni, proste ji nejsou sympatičtí, chová se hrozně a povrchně, já vím. Na tohle mám svůj názor, ale nezměním ji.

Rodina pritele problem není.

Osobne, bych nejradeji mela svatbu jen se svědky, právě díky této situaci, aby nikdo nebyl dotčen i když ráda bych měla samozřejmě u tohoto okamžiku a na hostině celou rodinu.
Partner chce ale zkrátka rodinu, min. na hostině, takže frnk, šup svatba u něj neprojde.

Jenže… jak to udělat?

Když odmítne moje matka přijít, bude mi to líto, ale upustit od nikoho rozhodně nechci. Já s nimi nemám žádný problém.
Ale zase rozhádat se nebo sledovat, jak se mi tam tváří a chudák syn, když bude chtít jít s babičkou ke druhé babičce, no zkrátka prostě nevím co s tím. :roll:

Zatím jsem ji nic neřekla, musím to s ní debatovat, to je mi jasný, ale zajímal by mě i nestranný názor.

Děkuji

Prosím anonym, citlivé vztahy v rodině.

Pozvala bych všechny, kdo chce přijít, tak přijde. Nebo si zadelas na další hádky v rodině a nakonec budeš špatna ty. O tom vím své.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4493
21.7.21 07:54

Když odmítne tvoje matka přijít, tak máš vyřešeno, ne? :lol: Ale něco mi říká, že je to ten typ, který si to naopak ujít nenechá, aby mohl dělat dusno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9732
21.7.21 08:16

Asi bych ji pozvala, ale poprosila ji, že si ten den chces užít v klidu tak ať hodí spory za hlavu a chová se přiměřeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
21.7.21 08:44
@JancaS84 píše:
Asi bych ji pozvala, ale poprosila ji, že si ten den chces užít v klidu tak ať hodí spory za hlavu a chová se přiměřeně.

Haha, pokud je její máti manipulativní hysterka, tak po téhle žádosti bude extempore ještě před svatbou, protože ona se urazí, že ona žádné konflikty nevyvolává a za nic nemůže a ty ji takhle osočuješ, no čeho se to od tebe dočkala, ten nevděk…
Kdyby se aspoň na to konto urazila tak, že na svatbu nepřijde, byl by problém vyřešen, ale to ona ne. Svatbu si ujít nenechá za zadnou cenu, ale bude tam sedět jako mlčenlivý ztělesnění ukřivděnosti a zatraceně se postará o to, aby si toho každý všiml. A celou dobu ostentativně nepromluvi ani slovo, ani na číšníka, protože „tys jí to přece zakázala.” Úspěch zaručen 😀

Zakladatelka ať se smíří s tím, že skandál bude. Buď veřejně, pokud ji pozve, nebo v soukromí, pokud ji nepozve. A jestli je máma opravdu vostrej kalibr, tak na tu svatbu dorazí i nepozvaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat