Jít na potrat? Partner neví co chce

Anonymní
20.7.21 00:01

Jít na potrat? Partner neví co chce

Ahoj,

partner mi oznámil, že neví jestli s námi bude. O dítě se starat chce, o mě svým způsobem taky.

Jsem v 10tt a děsí mě život bez partnera, byť by asi fungoval. Ale proste nebyl by s nami. Finance problém nejsou, peněz má dost, já mám taky určitý zázemí.

Vůbec nevím co mam dělat, vek na dítě rozhodne mam. Fungující rodiče taky. Ale proste tohle jsem nikdy nechtěla, bojim se toho a čas na rozmyšlenou už skoro nemám :,(

On se ještě nerozhodl ale směřuje to k tomu ze proste budeme fungovat “jinak”

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32802
20.7.21 00:04
@Anonymní píše:
Ahoj,

partner mi oznámil, že neví jestli s námi bude. O dítě se starat chce, o mě svým způsobem taky.

Jsem v 10tt a děsí mě život bez partnera, byť by asi fungoval. Ale proste nebyl by s nami. Finance problém nejsou, peněz má dost, já mám taky určitý zázemí.

Vůbec nevím co mam dělat, vek na dítě rozhodne mam. Fungující rodiče taky. Ale proste tohle jsem nikdy nechtěla, bojim se toho a čas na rozmyšlenou už skoro nemám :,(

Jak nerozhodl? Oplodnil tě snad duch svatý? Nebo to byla nehoda? Udělali jste si dítě. Vítej do skutečné dospělosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12723
20.7.21 00:08

Kdyby lidi místo toho, aby špekulovali nad tím, co chtějí, dělali to, co mají - tj. třeba když jsem těhotná, tak se starám o to, abych v pořádku donosila dítě, nebo chlap, když udělá své partnerce dítě, tak aby ji pořádal o ruku (pokud už nejsou dávno sebraní, jak by to mělo mezi normálními lidmi být).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 00:17

@Russet díky za přivítání, já v něm jsem. Jeho reakce mě šokovala. @eva valoi ano taky jsem si myslela, že je normální se postarat o ženu se kterou mám rok vztah a čekám s ní dítě. Navíc své jediné dítě. Evidentně jsem se spletla.

• Citovat
  • Nahlásit
32802
20.7.21 00:19
@Anonymní píše:
@Russet díky za přivítání, já v něm jsem. Jeho reakce mě šokovala. @eva valoi ano taky jsem si myslela, že je normální se postarat o ženu se kterou mám rok vztah a čekám s ní dítě. Navíc své jediné dítě. Evidentně jsem se spletla.

Asi normální vztah nemáte. Jinak.by se radoval a nevymýšlel nesmysly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
20.7.21 00:33

No jenom kvůli strachu že budeš bez partnera jít na potrat mi přijde docela drsný.
Hlavně když máš ty finance i věk na dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 00:37

Hele já jsem taky nikdy nechtěla dítě bez partnera a mám ho. Má to samozřejmě mnohem víc nevýhod než výhod, ale vůbec nelituju. Na dítě už jsem v době otěhotnění byla spíš stará než mladá a nechtěla jsem propásnout šanci ho mít jen proto, že po boku nemám pana Božského.

Partner stranou - chceš mít dítě? Jestli jo, tak máš jedno v břiše. Chlapi přicházejí a odcházejí, dítě bude tvůj parťák na celý život.

Prosím anonym nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
21480
20.7.21 00:43
@Anonymní píše:

Ona to eva myslela poněkud jinak. Pro spoustu žen je dítě něco, co se může nebo taky nemusí narodit, ale opravdu dospělý člověk přijme to, co se stalo a postaví se k tomu čelem. Ne, že bude čekat na rozhodnutí dalšího člověka, jestli svoje dítě nechá žít nebo ne. Ty čekáš zodpovědnost od někoho dalšího, ale kde je tvoje odpovědnost vůči tomu dítěti? Ty jsi stejná jako tvůj partner, on chce opustit tebe a ty chceš dát pryč to dítě… Jestli voláš po zodpovědnosti, tak ji primárně hledej sama u sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12784
20.7.21 01:03
@Anonymní píše:
Ahoj,

Máš to dítě v břiše, máš věk, máš finance a zázemí a řešíš „chlapa“, co se ani jako chlap nechová??
Kašli mu na jeho „žití jinak“, ať se chlapec podílí, ale tvůj partnerský život už bude bez něj.
Najdeš si pak nějakého normálního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 01:14

@Lucie_Sx myslis ze najdu? Já se bojím ze s ditetem ne a určitě ne s malinkým, možná za x let…

Holky díky, reakce chápu a trochu pomohly. Mě by ani ve snu nenapadlo tohle. Dítě si přál. Ja mám jen strach žít sama, nebo ne sama ale sama s ditetem. Beru to jako to “nejhorší” co se mohlo stát.

To víte ze myslím na potrat a pak tomu malymu rikam, ať mi to odpustí a ze udělám všechno aby mu táta nikdy nechyběl, ze bude mít mě, jednoho super dědu a tu nejlepší babičku na světě, strejdu, tetu, moji přátele se na mě snad taky nevykaslou…to malý bude v pohodě, jen se bojím ze to nezvládnu já, psychicky ani fyzicky

• Citovat
  • Nahlásit
136
20.7.21 01:24

Neblbni, nechoď na potrat. Žádný adekvátní důvod k tomu rozhodně nemáš a buď si jistá, že bys toho potom celý život litovala. Já mám ve svém okolí více případů, kdy si svobodná matka s dítětem našla výborného chlapa. Jinak třeba moje kamarádka ovdověla ve 24 letech :,(, zůstala sama s malým dítětem. Ale uplynulo pár let a syn má druhého tatínka. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2678
20.7.21 02:02

A to dítě vzniklo záměrně, nebo to byla nehoda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12784
20.7.21 02:40
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx myslis ze najdu? Já se bojím ze s ditetem ne a určitě ne s malinkým, možná za x let…Holky díky, reakce chápu a trochu pomohly. Mě by ani ve snu nenapadlo tohle. Dítě si přál. Ja mám jen strach žít sama, nebo ne sama ale sama s ditetem. Beru to jako to “nejhorší” co se mohlo stát.
To víte ze myslím na potrat a pak tomu malymu rikam, ať mi to odpustí a ze udělám všechno aby mu táta nikdy nechyběl, ze bude mít mě, jednoho super dědu a tu nejlepší babičku na světě, strejdu, tetu, moji přátele se na mě snad taky nevykaslou…to malý bude v pohodě, jen se bojím ze to nezvládnu já, psychicky ani fyzicky

Nejhorsi…? Zajdi se podivat nekam na onkologii, co je nejhorsi.
Prece svoji spokojenost nebudes odvijet od chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 02:45

@ropucha 02 ani jedno…plánované nebylo, ale jelikož jsme se už nijak nechranili, tak nehodou bych to nenazývala. Ptala jsem se ho jestli přemýšlel ze by se mnou měl děti a rikal mi ze ano a ze by to bylo hezky…no a za 3 měsíce se povedlo a teď jsem se dozvěděla toto

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 02:46

@Lucie_Sx proto to bylo v závorce :) vím ze jsou horší věci, ale tohle beru jako životní fail.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat