Svatba vs. termín porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 06:51
Svatba vs termín porodu

Ahojte maminky, řeším dilema :) Švagrová (sestra manžela)se bude vdávat a svatbu budou mít na konci června. Já mám TP 29.6. a 1.7. Jsem trošku riziková, protože mám vrozenou srdeční vadu a k tomu těhu cukrovku plus podezření na horší funkci placenty. Svatba bude na horách. Nejbližší porodnice je asi 1,5 hod, ta ve které bych měla rodit je necelé 3 hod cesty. Přítel jde za svědka, ráda bych šla také, ale doktoři mě odrazují. Určitě bych tam nespala, jeli bychom 2 auty a já bych k večeru vyrazila domů, přítel zůstane.
Je to podle vás příliš velký risk? Šly byste?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
1mila2
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 29.04.19 07:00

Na konci cervna je 30.6.? Ja bych sla podle aktualniho stavu. Vis prd, zda budes jeste v celku. Takze bych moc neplanovala a rozhodla se fakt na posledni chvilku. A s tim rizenim bych si to taky rozmyslela. Ja jela 2dny pred porodem 100km ve snehove vanici a s rocnim deckem a mela jsem toho plny zuby. Tobe sice snezit nebude (teda snad), ale zas jedes delsi cestu a muze byt parno :think:

Jinak zajimave cteni…manzelova sestra se vdava a pritel ji jde za svedka :lol:

Martanka92
Kecalka 377 příspěvků 29.04.19 07:02

Já týden před porodem jela k manzelovo babičce 300km na Velikonoce na 4 dny. Prostě jsme vzali do auta tašku do porodnice a jelo se. Brali jsme to tak, že při nejhorším se dcera narodí v jiné porodnici, ale v základě o nic nejde. :lol: všichni okolo byli nervózní, že můžu kdykoliv začít rodit, ale mi byli v klidu. Kdyby to přišlo, byli jsme připraveni. Porodnice byla asin3/4 hodiny cesty autem :mavam:

Kriss Tina
Extra třída :D 10125 příspěvků 29.04.19 07:02

No je to za 2 měsíce, ledacos se může změnit klidně v té době už můžeš mít odrozeno :mrgreen: ale ne nejela bych, 3 h cesty do porodnice je dost a hlavně bych teda osobně takovou cestu pak neridila zpátky sama, kdyby ti prdla voda někde po cestě jsi nahraná :think: já už třeba ten poslední měsíc odmítám řídit, malej každou chvíli silně kopne až sebou škubnu nebo musím měnit polohu těla a prodýchávat… Jela bych jedině na chvíli s přítelem ať si odsvědčí obřad, dala si jídlo a pak bych trvala na tom aby mě odpoledne hodil zas domu :D můj chlap by tam ani sám nezůstal, kdyby věděl, že můžu každou chvili rodit :nevim:

Gortyna
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 29.04.19 07:04

Tak já bych nešla, kór když ani lékaři nedoporučuji. Nešla jsem ani na vánoční večírek v práci v Praze, když jsem přenášela. Porodila jsem 4 dny po té a rozhodnutí nelituji. On už je člověk ke konci nemotorný, já měla problémy se i obout přes ten pupek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 07:04

@1mila2 Jo všimla jsem si až po vložení. Máme 2 měsíce po svatbě a nějak jsem si toho „manžela“ ještě nezažila :oops: :mrgreen:

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 29.04.19 07:08

U prvni jsem tyhle veci neresila a ted u druhe jsme meli jit taky na svatbu a vedela jsem, ze nepojedu. Chtela jsem rodit tam, kde uz o me vsechno vedi, vim ze maji super vybaveni pro novorozence atp. Dite se narodilo driv, takze z toho stejne padlo, ale kdybych jela hodinu a pul za Prahu na veselku, nestihla bych to. Uz takhle jsme meli co delat a to bylo 20min cesty…

chaela
Ukecaná baba ;) 2093 příspěvků 1 inzerát 29.04.19 07:14

Já bych teda nejela. Kdyby to bylo ve vašem městě. nebo blízko, tak ano, odejít lze vždycky, ale x km a ještě se vracet sama autem… navíc jsi riziková. Podle mě je to zbytecnej risk.

stinga
Kelišová 6386 příspěvků 2 inzeráty 29.04.19 07:22

Nee, nejela bych

P4ja
Echt Kelišová 9052 příspěvků 29.04.19 07:26

Já bych měla strach z řízení. Sama jsem se kvůli bříšku k volantu ani nevešla a přišlo mně to jako zbytečný hazard. Vždyť by stačil malý tukanec a já bych se o volant bouchla. A v termínu porodu jsem už měla měsíční miminko. :)

kve-tinka
Kelišová 5002 příspěvků 3 inzeráty 29.04.19 07:31

8o myslim ze ty v tvem stavu budes mit porod uz za sebou :mrgreen: ja mam termin 24.6., v pulvce kvetna jedeme na dve noci pryc, jdeme na koncert a to je moje takova vetsi aktivita. Svatba teda dost na pytel s terminem…manzel to bude mit natriskane :mrgreen: jo vlastne jeste neco u me, vikend pred terminem pojedu s muzem do 100km vzdaleneho meste, s tim ze kdyz tak porodim tam, on tam ma sportovni aktivitu, ale to je zatim na 50% :mrgreen:

Aduš8
Závislačka 4458 příspěvků 29.04.19 07:37

Řešila bych to podle momentální situace. Teď můžeš říct ne a pak se cítit skvěle a bude se ti chtít jet. Jen tedy nechápu to, že byste popřípadě jeli dvěma auty a přítel tam zůstal přes noc… Co kdyby jsi začala rodit v autě po cestě domů 8o

Russet
Neúnavná pisatelka 15863 příspěvků 29.04.19 07:37
@Anonymní píše:
Ahojte maminky, řeším dilema :) Švagrová (sestra manžela)se bude vdávat a svatbu budou mít na konci června. Já mám TP 29.6. a 1.7. Jsem trošku riziková, protože mám vrozenou srdeční vadu a k tomu těhu cukrovku plus podezření na horší funkci placenty. Svatba bude na horách. Nejbližší porodnice je asi 1,5 hod, ta ve které bych měla rodit je necelé 3 hod cesty. Přítel jde za svědka, ráda bych šla také, ale doktoři mě odrazují. Určitě bych tam nespala, jeli bychom 2 auty a já bych k večeru vyrazila domů, přítel zůstane.
Je to podle vás příliš velký risk? Šly byste?

Ne, nešla.

Russet
Neúnavná pisatelka 15863 příspěvků 29.04.19 07:40
@Anonymní píše:
@1mila2 Jo všimla jsem si až po vložení. Máme 2 měsíce po svatbě a nějak jsem si toho „manžela“ ještě nezažila :oops: :mrgreen:

U těhu cukrovky se u vás nevyvolává porod na termín? Já ji měla a musela jsem v den termínu porodu do porodnice na vyvolávačku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 07:52

@Russet Ještě to se mnou nikdo podrobněji neřešil, ale pochopila jsem, že pokud v ten 2. termín neporodím (1.7.), tak nastoupím do porodnice a tam nevím jestli budou rovnou vyvolávat nebo hlídat? Vyvolávání se bojííím 8o

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama