Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@pageta A je pravda, že zařizování je kolem svatby dost
My to měli tak, že manžel zařizoval vše kolem stavby a já kolem svatby
A stačilo nám to. Byli jsme zasnoubení, ale o svatbě jsme se rozhodli spontánně v červnu a v září byla. 4 měsíce na zařízení byly docela fofr
Každopádně proběhla do roka - 9 měsíců po zasnoubení..
@wona : ty jo, v jakém levném kraji jste se to brali? Ste za svatbu (po odečtení darů) dali pro 30 lidí skoro jako mi pro 4 ![]()
Necetla jsem diskusi, reaguji na dotaz zakladatelky (kdyby neco;))
Take jsme staveli barak a od zasnub po svatbu to bylo cca 2.5 roku…nicmene jsme to tak nejak oznamili, az kdyz se k te svatbe schylovalo, takze asi rok a pul to nikdo nevedel a tim padem nikdo nemel kecy
A celkove bych to rekla asi takhle - je to vase vec a nikomu do toho nic neni ![]()
My jsme meli svatbu 4 roky po zasnoubeni. Tedy jestli to bylo zasnoubeni- pote, co jsem objevila v jidle pozlatko s prstenem mi rekl, ze chce se mnou zit do smrti ![]()
Tak říká se „do roka a do dne“, pak to dlouhodobé zasnoubení prý nějak poztrácí smysl.
Každopádně je to jen na vás, nikdo vás do toho určitě nemůže nutit, když nejsou zrovna vhodné podmínky. U nás byla do roka. V červnu 2011 jsem byla požádána o ruku a v červnu 2012 jsme se brali.
@pageta Já bych to neviděla nijak tragicky, myslím zásnuby a svatba za déle než rok
Je to čistě na vás a vůbec nikoho do toho nic není. Zásnuby jsou veřejným příslibem manželství, takže pokud jsou to „opravdové“ zásnuby, tak by se to mělo oznámit rodině a blízkým, přátelům atd… Je to gesto, kterým chce chlap něco vyjádřit a i když je jasné, že to jde i bez nich, proč ne? ![]()
Ale tvého chlapa a jeho přístup nechápu. Požádat tě o ruku a zároveň ti oznámit, že nejbližších pár let svatba nebude, tak to mi přijde jemně řečeno uhozené
V takovém případě opravdu postrádám logiku a smysl toho kroku…mohl ušetřit za prstýnek ![]()
My to do roka taky nestihneme, ale do dvou let určitě, jenže to jsme si ujasnili hned při zásnubách (také nečekaných
) a hlavně - domluvili jsme se na tom společně, to je podle mně důležité
Ne, že jeden „oznámí“ tomu druhému jak to bude nebo nebude…
@Denino No jo, tak určité věci musíš koupit nebo zaplatit ať už máš 4 hosty nebo 30 hostů
Brali jsme se na Moravě, protože tam mám celou rodinu. Obřad jsme měli na zahradě vily, kde se celá svatba konala a také kde potom spali hosté z daleka… Na naší svatbě bych nic neměnila
Užili jsme si to a všechno nám hezky vyšlo ![]()
My měli malou svatbu, ale my nechtěli velkou, brr, z toho mi běhá mráz po zádech
Všechno se dá pořídit i levně, šaty jak je tu psáno a grilovačka taky nikoho nezruinuje. Já bych si za takových podmínek prstýnek nebrala. My jsme se brali za 4 měsíce po seznámení. Na zásnuby nejsme ani jeden a manžel neumí žít s někým jen tak na psí knížku. No klape nám to už spoustu let
ale oba jsme si chtěli toho druhého vzít ![]()
To je zajímavý, jak většina lidí touží po malé svatbě
Já chtěla taky, nejlíp někde u móře jen ve dvou, ale manžel chtěl velkou svatbu se všema příbuznejma (má jich asi trilion
) a já se postupně nechala zlákat. Ve finále jsem za to ráda, protože to bylo krásný ![]()
@anuška33 píše:
my měli hostů taky do 30 lidí, obřad venku a vešli jsme se do 40 tisíc (tak cca 35 tisíc) úplně v pohodě i s pokojem na svatební noc..a myslím si, že jsem měla opravdu úžasnou svatbu jakou jsem si představovala..takže i ze zkušenosti si myslím, že se to dá
A nemas treba nekde nejaky ten svatebni rozpocet? Ten by se mi totiz docela dost hodil ![]()
@zizulka ahoj,budeš se vdávat? Rozpočet ti můžu poslat svůj, pokud by jsi potřebovala i něco jinýho ráda ti můžu, kdyžtak pošli Sz
@zizulka píše:
A nemas treba nekde nejaky ten svatebni rozpocet? Ten by se mi totiz docela dost hodil
Ahojky, jestli chceš náš, taky pošli SZ..:-) Někde to ještě vyhrabu.
@pageta S manželem jsme spolu chodili od našich 21 let, o rok později mě požádal o ruku při našem výročí a brali jsme se až o dva roky později, protože jsme si zařizovali byt a chtěli jsme být zajištění, kdyby přišlo miminko. Nemusíš se brát hned měsíc po svatbě a když stavíte dům, tak je to i pochopitelné, že svatba počká ![]()
@Lejaa mohla bych taky poprosit rozpočet?
budeme se brát v květnu