Svědectví pro policii a moje anonymita

5.1.20 07:56

Svědectví pro policii a moje anonymita

Dobrý den, chci se zeptat. U nás v domě vysetrovala včera kriminální policie, zvonili na byty a chtěli po nás informace k jedné sousedce. Požádali mě o OP a zapsali si nějaké info.
Nedozví se daná sousedka, co jsme o ní řekli? Mám strach, aby nezjistila od policie konkrétní jména a co jsme vypověděli.
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14197
5.1.20 07:59
@janulicek89 píše:
Dobrý den, chci se zeptat. U nás v domě vysetrovala včera kriminální policie, zvonili na byty a chtěli po nás informace k jedné sousedce. Požádali mě o OP a zapsali si nějaké info.
Nedozví se daná sousedka, co jsme o ní řekli? Mám strach, aby nezjistila od policie konkrétní jména a co jsme vypověděli.
Děkuji.

Pokud to bude zaprotokolovane a ona vyuzije sveho prava si prostudovat spis, tak si vsechno precte. Jako obvinena ma pravo znat vsechno kolem toho pripadu, aby se mohla branit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9490
5.1.20 08:04

@janulicek89 ano, zjistí to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.20 08:20

@cecetka dobře a co nějaká ochrana osobních údajů? Přečte si, co jsme o něm řekli, ale policie nechrání jméno toho, kdo to řekl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2447
5.1.20 08:28

@janulicek89 Ne, nechrání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
5.1.20 08:35
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
5.1.20 09:29

Bohužel, má právo vědět, proč je obviněná a vyjádřit se k tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6289
5.1.20 09:39
@janulicek89 píše:
@cecetka dobře a co nějaká ochrana osobních údajů? Přečte si, co jsme o něm řekli, ale policie nechrání jméno toho, kdo to řekl?

Je to na hlavu postavené, ale je to tak. Jména svědků i s adresama a daty narození. 3 x bych se rozmýšlela, zda bych svědčila. Jednou jsem o psychicky nemocné ženě řekla, že ve výpovědi lže jako když tiskne (policie chtěla znát můj názor) a ona mi to přišla do práce otřepat o hlavu. Naštěstí byla jen vyšinutá. S ohledem na děti a rodinu bych proti někomu nebezpečnému nesvědčila, pokud by mě policie dostatečně nepřesvědčila, že je to nutné a že mé údaje tam nebudou úplné nebo nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31024
5.1.20 09:40
@janulicek89 píše:
Děkuji.

Tys něco podepsala? Zaprotokolovali tvou výpověď? Pokud ne a jen se té na něco ptali, ve spise to nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.20 09:54

@Bábrdl nic jsem nepodepsala. Policajt si jen něco napsal z OP s tím, aby měl napsáno, že s námi mluvil. Bylo to ve dveřích bytu, nebyla jsem na stanici. Obcházeli celé patro. Takže dotyčná nic nezjistí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46834
5.1.20 09:58

Jj, je to radost, když se u soudu o svědkovi čte vše včetně data narození a adresy. Takový prima pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6289
5.1.20 13:23
@Bábrdl píše:
Tys něco podepsala? Zaprotokolovali tvou výpověď? Pokud ne a jen se té na něco ptali, ve spise to nebude.

Mě se ptali po telefonu a ve spise to bylo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14197
5.1.20 13:31

Svedecka vypoved je dukaz. Proto musi byt identifikovatelne, kdo tu vypoved podal. Toto ale nebyla svedecka vypoved. Jen takove podane informace, se kterymi muze policie pracovat. Ve spise by o tom mel byt zaznam. A bude tam samozrejme uvedeno, kdo ty informace podal. To je bezna praxe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6289
5.1.20 13:45

@cecetka Jasně, ale nedivím se, že někteří lidi reagujou : nevím, neznám, neviděl jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14197
5.1.20 13:58

@Kfětoslava Ja se taky nedivim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu