svědí celé tělo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kosatka
Echt Kelišová 9215 příspěvků 13.08.09 07:30
svědí celé tělo

Tak už asi týden mě svědí celé tělo, přijde mi že je to čím dál tím horší.Mazat se a sprchovat nepomáhá.Někdy se v noci vzbudim a mam pocit že se udrbu.Měla jste to některá taky? Pomáhá na to vůbec něco?

Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.09 07:33

jo , skoro celé těhotenství. Nepomáhá nic…brrr..už jsem to skoro zapomnela…

RozinkaSultánka
Stálice 73 příspěvků 13.08.09 09:23

Kosatko,
mam takovy matny pocit, ze jsem nekde cetla, ze takoveto svedeni muze znamenat problemy s jatry - nezovolas radeji doktorovi? Jenom pro klid duse…

misuna
Stálice 77 příspěvků 13.08.09 09:35

Kamarádka měla takové svědění ke konci těhu a prý to bylo po ovoci. Bylo léto a ona se jím cpala a cpala. I v těhu se prý můžou rozjet alergie, které dosud neměla. Ji to nejdřív svědilo a pak se osypala.

Ale je fakt, že mě taky tělo svědilo, hlavně nohy v noci, to jsem se mohla udrbat :D a alergie to nebyla.
Možná jak je v těhu ta kůže víc napnutá, tak to pak svědí. :D

suvik
Nadpozemská drbna 26527 příspěvků 13.08.09 09:39

Jo, to mě taky dělalo. Hlavně nohy, někdy to byl děs! Řekla bych, že to souvisí s hormony, obvykle mě to dělávalo před MS, pak v tom těhotenství. Taky jsem mazala…a někdy to nepomáhalo. Čím mažeš? Sprchování moc dobrý teda není, spíš naopak. Když už, tak bych použila oleje do koupele (Linolla, Balneum, Oilatum apod. - lékárna). Na promazání je dobrý Excipial U Lipolotio.

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 13.08.09 09:54

Ted sem nekde narazila na zminku, ze mel kdosi tehu zloutenku ( 8O ) a ze ho z toho svedilo cele telo. Radsi bych to rekla Dr. :?

Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 13.08.09 10:20

tělo taky svědí při cukrovce.

Dulcinea
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 13.08.09 11:08

Mám známou, která měla svědění celého těla u svého prvního těhotenství (cca 7 let zpátky) a přišlo se na to, že má právě problém s játry, jak už tu taky někdo zmiňoval. Tuším, ale, že jí to začalo až nějak okolo 30.tt. Řekli jí tenkrát, že bude muset jít na vyvolávaný porod (bohužel si nepamatuji, ve kterém tt to bylo, ale malý určitě nešel do inkubátoru), tak na něj šla a vím, že to moc příjemný zážitek nebyl, ale byli a jsou oba v pořádku. Má už za sebou i druhé těhotenství a porod a tam bylo myslím vše OK.
Měla ji snad svědit ta žluč, která se vylučovala na povrch kůže, viděla jsem ji po tom porodu a zdravou barvu teda neměla, ale nevím, nejsem lékař, možná to bylo moc laicky podáno…
No prostě, určitě by bylo dobré zajít si s tím k lékaři, oni už by měli vědět, co s tím.
Přeju ti, ať je to jen něco banálního :) .

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 13.08.09 11:09

Myslím, že to souvisí s játry, já měla ke konci špatné jaterní testy a svědění. Dokonce zvažovali ukončení těhotenství, Klárka se nakonec sama rozhodla, že se narodí o dva týdny dříve.
Alergie je taky možná, ale to by asi byla i vyrážka, ne? Mně bylo v těhotenství skvěle, co se alergie týče, ale pak se rozjela po ukončení kojení dost hrozně.
Rozhodně bych kontaktovala lékaře.
 Halka

kosatka
Echt Kelišová 9215 příspěvků 13.08.09 12:54

uf, vy jste mě teda vyděsily.Radši se zeptám doktora.Snad to nic nebude

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.09 14:00

Segra to mela taky a byla to jatra.

kosatka
Echt Kelišová 9215 příspěvků 13.08.09 15:50

holky prosim vás a když to byly játra, co to znamenalo? Léčilo se to nějak?

pehot
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 13.08.09 21:11

Já to taky měla od jater. Ježiš, ještě teď když si vzpomenu, jak to svědilo,tak se musim začít drbat :o
Už si nepamamtuju,co mi v těch testech vyšlo špatně, bilirubin byl OK,ale nějaký jiný dvě hodnoty byly zvýšený. Dr.říkal, že to u těhulí není nic vyjímečného. Dostala jsem na to nějaký pilule (Essentiale + ještě něco, nemůžu si vzpomenou),za pár dní bylo po svědění,akorát jsem pak každý týden musela chodit na krev a dělali nové testy. Postupně se to zlepšovalo a rodit už jsem šla s jaterkama v pořádku.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.09 14:16

holky díky.Teď jsem dorazila od doktora, dal mi nějaké prášky a příští týden mám přijít na odběry.Nepřihlášená kosatka

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >