Svěření do péče - kamarádce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 14:32
Svěření do pece - kamarádce

Bouhzel život je někdy zlý… kamarádka ma rakovinu. Ma malé dite - otec není. Zeptala se mě zda bysme si dite vzali do pece když se ji něco stane. Ma ještě mamku ale ta ma svůj věk a o malé dite se už nezvládne postarat. Moje otázka zní - zda něco takového v českém zákoně vůbec jde udělat… zatím o tom jen uvazuji - rozhodnout se je těžké. Na internetu jsem moc informaci nenašla a zatím se nikde ptát nebyla… mate zkušenost?

Reakce:

alisekR
Kelišová 5175 příspěvků 30.10.18 14:34

To je strašné. A vy jste úžasní, že nad tím uvažujete :hug: Doufám, že existuje možnost, jak to udělat.

Hadumi
Extra třída :D 13515 příspěvků 30.10.18 14:38

Samozřejmě, že možnost je. Pokud se rozhodneš pro ano, navštivte s kamarádkou ospod, tedy jestli je toho schopná? OSPOD může dojet i za kamarádkou. Ten vám sdělí podrobnosti. § 928 a dál

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 14:40

@alisekR manžel ma z toho smíšené pocity ale proti není. Sama sem z toho trosku mimo. Život je opravdu někdy nefer.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 14:41

@Hadumi moc díky ???? rada slyším ze ta možnost tady je.

Hadumi
Extra třída :D 13515 příspěvků 30.10.18 14:45
@Anonymní píše:
@Hadumi moc díky ???? rada slyším ze ta možnost tady je.

Je to celkem běžné. Je celkem dost dětí, které nemají rodiče. Same sebou to i něco obnáší, je to taková obdoba pěstounské péče - tedy byste dostávali peníze + měli nějaké povinnosti + byste byli sledováni ospodem.

Ba412
Kecalka 363 příspěvků 30.10.18 15:04

Pred casem tu byla diskuse, oba rodice zahynuli pri autonehode, zustal sedmilety syn. Brala si jej do pece sestra jeho matky, tedy teta. Resili pres ospod.

Meily
Kecalka 194 příspěvků 30.10.18 15:05

Asi bych se taky zašla zeptat na OSPOD.. ;) Jinak od vás moc hezké, chudák kamarádka a její dítě..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >