Svěření dítěte do péče - mám šanci?

Anonymní
6.7.15 16:53

Svěření do péče-mám šanci?

Ahoj, potřebuji poradit. Včera jsem se rozešla s přítelem…
Jenže jsem se pohádala s jeho dědečkem, že se bude snažit ať malou do péče nedostanu. Přitom já nemám kde bydlet, nemám práci jsem na RD.Chce na mě vytáhnout to, že kouřím u dcery (nikdy u ní nekouřím),že chodím s ní v noci ven (v sedm večer je u nich noc :roll: ) apod. Kamarádí se se sociálkou, protože adoptoval 5 dětí mezi nimi však dvě utekli do dětského domova s tím, že je mlatí. U nich mají špínu a smrad :poblion:. Ta jejich babička je slepá a ex chodí do práce. Otázka zní: mám nějakou šanci jí dostat do péče nebo ji dostanou ty špíny-?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13124
6.7.15 16:57

Máš rodiče, prarodiče, tetu..? Máš možnost se k nim odstěhovat? Už jsi zažádala o svěření do své péče? Pokud ne, udělej to hned zítra. Co na to říká přítel? Chtěl by dítě do své péče? Tady přeci nejde o dědečka, ale o vás dva, vy jste rodiče

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.7.15 17:03

@ynax Mám matku v Německu, takže bydlet kde mám, ale problém je v tom, že já nemám nic pro holku. Když jí v péči budu mít já, tak mi sebere kočárek, postýlku vše co koupit on…

• Nahlásit
  • Citovat
1528
6.7.15 17:06

Tak kočárek, postýlku a další věci snad nekoupil pro tebe ale pro dítě. Proč by to bral? To se nemůžete slušně domluvit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
6.7.15 17:06
@Anonymní píše:
@ynax Mám matku v Německu, takže bydlet kde mám, ale problém je v tom, že já nemám nic pro holku. Když jí v péči budu mít já, tak mi sebere kočárek, postýlku vše co koupit on…

jako fakt by sebral vlastní dceři postýlku? 8o 8o 8o HOVADO

• Nahlásit
  • Citovat
30916
6.7.15 17:16
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuji poradit. Včera jsem se rozešla s přítelem…
Jenže jsem se pohádala s jeho dědečkem, že se bude snažit ať malou do péče nedostanu. Přitom já nemám kde bydlet, nemám práci jsem na RD.Chce na mě vytáhnout to, že kouřím u dcery (nikdy u ní nekouřím),že chodím s ní v noci ven (v sedm večer je u nich noc :roll: ) apod. Kamarádí se se sociálkou, protože adoptoval 5 dětí mezi nimi však dvě utekli do dětského domova s tím, že je mlatí. U nich mají špínu a smrad :poblion:. Ta jejich babička je slepá a ex chodí do práce. Otázka zní: mám nějakou šanci jí dostat do péče nebo ji dostanou ty špíny-?

počítám, že selhala antikoncepce :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
6.7.15 17:32

Já nerozumím, že ti chlapi se zblazni a mstí se té ženské tak, že nechají dítě doslova s plyšákem v ruce a v tom co má na sovbě na ulici, nestarají se kde bude spát, jen aby se pomstili, no sou normální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
6.7.15 17:38
@Burj Chalifa píše:
počítám, že selhala antikoncepce :(

no, to je ted asi jedno…

• Nahlásit
  • Citovat
13124
6.7.15 17:45
@Anonymní píše:
@ynax Mám matku v Německu, takže bydlet kde mám, ale problém je v tom, že já nemám nic pro holku. Když jí v péči budu mít já, tak mi sebere kočárek, postýlku vše co koupit on…

to je problém, nevím to přesně, ale mám dojem, že při stěhování do jiného státu by s tím musel otec souhlasit. To si zjisti jako první, aby příp. stěhování nebylo brané jako únos.
On jí to sice koupil, ale jsou to věci dítěte, ne? Kolik vám je? Kde bydlíte? Proč se rozcházíte? Co on na to? Takhle s minimem informací ti moc nepomůžeme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22964
9.7.15 11:07

Musí mít souhlas otce. A otec taky klidně může žádat o svěření do péče. Takže to bude dokazování, hádky, závod s časem. Ale kdyby ti sebral postýlku, tak by bylo dobře, kdybys u toho měla svědky - mohla bys tím argumentovat, že je mu úplně jedno, v čem bude malá spát. A když ti ten kočárek a postýlku vážně sebere, tak co? Malá může spát s tebou v posteli a na nošení si pořídíš šátek, anebo v bazaru za pár šupů jiný kočár. nakonec dají se snad sehnat i zadara na internetu, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.15 15:38

Ahoj holky, prvne se omlouvam za anonym. A nepreji si zverejneni. Rada bych radu. Nejedna se primo o me, ame nekoho me hodne blizkeho a me to moc trapi. Zena zila s partnerem 6 let. Maji spolu ditko. Od roku ditete vztah neklapal. Zena odmitla odejit z bytu otce, jiz si zarizovala vlastni bydleni. Ovsem meli spolu dohodu o svereni do pece, kterou muz mel podat, pri stehovani. Muz se od roka ditete nestaral. Nejezdil na prazdniny, domu se vracel pozde.Pri nastoupeni zeny do prace na smeny se musel starat, aby dceru odvezl do skolky. Bylk to rozdelene. Vetsinou ovsem nezvladal a musela se starat matk dcery. Dite ma z vice vlivu a spatnem porodu LMD a dale tupozrakost silnou. Navstevuje specialni skolku, kterou taktez zarizovala matka zeny. Otec odcizil z zeny veci ve spolecnem byte vsechny zpravy od psychologh a neurologu. Pri navstevach se stridali. Ovsem komunikace po logopedii napr muz nebyl schopen rici zene, jak vse dopadlo, ze si to ma zjistit. Pri jeji nemoci musela zustat doma zena nebo rodice zeny. Nyni ma muz novou partneru s jejimi detmi a chce se o dite udajne starat a zalobu podal na tom, ze zena je neschopna, ze ji dodnes do 5 let nenaucila mluvit. Dale pripojil foto spinaveho ditete po jidle, ze je to norma u zeny. Nyni maji oba zazemi pro dceru. Ovsem muz je neustale v praci a dite nechava u nove partnerky. Vyhrozuje, ze pokud nebude stridav pece, kde vyhrozuje, ze pocka na jedine skobrtnuti, tak ji dite vezme do vyhradni pece. Jeste jsem chtela podotknout, ze muz je v podmince za autonehodu, ktra byla prodlouzena po prestupku v podmince po soudnich tahanicich. Zajimali by me vase nazory a predevsim zkusenosti svereni pece matce. Dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.8.15 15:39

A chce zmenit i praktickou detskou dr. U ktere nikdy nebyl. Je to mozne bez souhlasu matky?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.8.15 15:54

A do zaloby taktez pripojil i fotografie neuklizeneho bytu. Upresnim, ze neporadku, ktery delal sam, kdyz zena byla v zamestnani. Ale uvedl, ze takto byt vypada stale a v tom dite vyrusta.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama