Svrab?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tezuz
Povídálka 11 příspěvků 17.08.10 09:16
Svrab?

Ahoj,
najde se tu někdo, kdo prodělal kožní svrab? Potřebovala bych znát přesné příznaky, jak a kde svědí, jak vypadala vyrážka, jaký byl průběh,zda se nakazili i ostatní členové rodiny popřípadě za jak dlouho,jaká je léčba apod. Budu ráda za každou zkušenost. Díky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kozisek
Hvězda diskuse 35545 příspěvků 17.08.10 09:29

Zkušenost s tím nemám, ale dnes bylo v tv, že se tím nakazila nějaká starší pani a … to je jedno, říkali, že léčba trvá asi týden a je lepší přeléčit všechny, co s tím přišli do styku. :think:

Mia82
Neúnavná pisatelka 17304 příspěvků 17.08.10 09:31

Já jen vím,že vyrážka vypadá jakoby chodbičky pod kůží.Pokavaď ho máš doma,musíš separovat všechny,spát odděleně,prát odděleně prádlo no pakárna…na netu jsi nic nenašla?

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 48551 příspěvků 17.08.10 09:31

svrab jsem měla asi před 10 lety takže si to moc nepamatuju,ale nejdřív mě začli svědět ruce a nakonec vyskočila celistvá vyrážka,uplně hnusná červená a začlo se to rozlejzlat.Je to takové svědění že se to nedalo vydržet :mrgreen: .U dr jsem vyfásla velikej kýbl masti a mazala jsem se.za chvilku to bylo pryč.V bytě v kterém jsem bydlela jsme to chytli všichni od nového mazlíčka krysy :lol: a všichni jsme to dostali tak do 3 dnu do týdne.Museli jsme na vše použít desinfekci a každý den měnit povlečení a oblečení.

tetma
Kelišová 5164 příspěvků 17.08.10 09:39

svědění začíná od nohou od prstů nebo od rukou od prstů,dělá e červená vyrážka,pupínky jsou takové ostré špičaté,pod kůží tě leze brouček a čím víc se škrabeš tak on si mlže udělat cestičky..... lečí se to u kožní mastí a měl by se vydezinfikovat byt… Ale není to nic strašnýho,já už ho měla 4X -vvždycky jsem si ho donesla z práce :zed: :zed: :zed: a ještě že mám MD páč už je tam zase

andela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.10 09:44

no fuj, to se dá ještě tak snadno chytnout jo?? 8-o

tetma
Kelišová 5164 příspěvků 17.08.10 09:51
andela píše:

no dá a představ sim,že nejčastěji v neemocnicích,v důchoďákách v ústavech,děti na táboře atd…

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 48551 příspěvků 17.08.10 10:10

Kamarádky manžel takle párkrát nakazil celou rodinu.nakonec se zjistilo že navštěvuje prostitutky :think: .

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 17.08.10 11:30

Ja to chytla v 17ti asi nekde v tramvaji,da se to chytnout velmi snadno.
Byla jsem na infekcnim ve spitale,furt me sestra mazala jakousi bilou masti,do tydne to zmizelo.
Kazdy s kym jsem byla ve styku musel na kontrolu zda to nema,doma vse vycistit,vyprat.
Je to broucek,ktery lozi pod kuzi a dela si cesticky,hlavne neskrabat,ale svedi to jak cert.Vyrazky se delaji jakoby ty cesticky.

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15560 příspěvků 17.08.10 12:01
andela píše:

kamaradka to chytla v Pze v MHD a byla s tim cca 10dni hospitalizovana na infekcnim na Bulovce.

vulpes
Kelišová 5134 příspěvků 17.08.10 13:36

Kdysi dávno přítel to chytil v práci - byl učitel a vychovatel mentálně postižených dětí. Já jsem se tenkrát přeléčovala preventivně, mazala jsem se Jacutinem.

liky
Echt Kelišová 9392 příspěvků 17.08.10 15:09

ja ho tez kdysi/pred 14 lety/ mela, chytla jsem ho od pacientky- zacal mi na stehnech, protoze jsem si u ni doma sedavala na zidli…/mela to cela jeji rodina, chvili trvalo, nez doktor poznal, ze je to svrab a dlouho ji lecil na neco jineho/… zacalo to jako vyrazka, typicke jsou 2 tecky vedle sebe, pak uz jsou viditelne chodbicky- drobne carky… svedi to hlavne kdyz se zahrejes-tzn.napr.vecer po ulehnuti… ja to mela pak po celem tele, lecilo se to pripravky se sirou, protoze nic jineho mi uz nepomahalo… ode mne to uz doma nastesti nikdo nechytil… tehdy jsem v nemoc.listku mela poprve napsano „nemoc z povolani“ :mrgreen:

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 18.08.10 10:54
andela píše:

Kamarádka si ho přinesla z porodnice. :zed: Taky jsem nechápala, že je v dnešní době něco takovýho možný… 8-o

kuž
Nováček 1 příspěvek 04.04.13 14:33
.....

Máme to cela rodina i naše 3 leta dcera hruza v živote by mě nenapadlo že se setkam s něčim takovym :zed: na kožnim mi řekli že je to jen exem, jenže me se to nejak nezdálo šla jsem jinam a svrab mi potvrdili hruuuza…škrabu se tak že mám po celém těle modřiny zahajujeme teprv léčbu tak doufám že se toho zetřepem je to velice nepříjemná věc…pracuji v domově duchodcu…

palapa
Závislačka 2949 příspěvků 04.04.13 14:39

Příspěvek upraven 04.04.13 v 14:47

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama