Stále nemocné dítě. Jak to řešit?

Anonymní
29.5.18 18:00

Syn 4,5let co 14dni nemocny

Syn 4,5let je od nástupu do školky stále nemocný. Nastupoval ve 2letech a 9mesicich a od té doby je pořád nemocný. Stale, žlutá ci zelená rýma, kašel dráždivý suchý, následně vlhký az kolikrát ho natahne, opakovaně záněty hrtanu.Za první rok ve školce měl i 2krat mesicne atb.Jsem už úplně hotová z toho. Vecne ma zanet spojivek, infekcni rymy, kasel. Samozrejme v práci řeči, ze mám furt paragrafy.Maly má od ledna odstraněnou nosní mandli ale nemocný je pořád stejne.Mel už léky na posílení imunity.Ja už fakt nevím kde s ním jít k doktoru aby byl zdrav. Doktorka ho zatím nikde neposle.Pry není důvod aby šel na alergologii nebo na imunologii.Tak už nevím. Mel někdo takto nemocné dítě a pomohla změna pediatra? Už uvažuji i o této variantě :(.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10141
29.5.18 18:07

Necháváš ho doma pořádně zotavit po nemoci. Nebo dobere atb a jde do školky, když stihne mít i dvoje za měsíc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
29.5.18 18:11

Ja uz zasla se synem k homeopatce. Protoze jsem vyzkousrla uz snad kde co a zadny efekt. Syn jede od 3 let v modu - 3dny skolka 3 tydny doma. Leden-brezen doma, kazdy rok. Musim rict, co bere homeopatika, tak je to lepsi, rychlejsi a slabsi prubeh.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.18 18:12

@ivašot. Zotaví se, jdem na kontrolu, doktorka řekne že je zdrav ať je doma do konce týdne a po víkendu že může do školky. Ted po té mandli-odstraneni už teda nemá 3mesice atb, ale kapky antibiotické má každý měsíc. Ale kašle se zbaví max na týden a kašle zase, ale ráno a večer. Ve školce nekasle.Pak jak už kašle hodně tak jdem k doktorce a zase rýma a krk zarudly, kašel. A pořád dokola. Poslechy už mívá čisté ale kašle porad.

• Citovat
  • Nahlásit
10194
29.5.18 18:15

A pres leto je to lepsi? My taky hodne marodime posledni dva roky. Jsem jeste na RD s nejmladsim ditkem, tak muzu nechat dolecit, ale stejne to nepomaha, az ted slunicko nam snad pomohlo. My se tedy spis motame ve streptokokovi a do toho nejake virozy (chripka, virovy kasel). Treba nejstarsi dcera nemarodila nikdy a letos to odnesla skoro nejvic. Od pediatry bych si pripadne vydupala zadanku na IMUNO, ona s tim stejne nic vic neudela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
29.5.18 18:16

Dobrý den, řeším s dcerou něco podobného, až na to, že u ní to trvá cca rok, teď je jí 2,5 a do školky šla v 1,5. Mandli taky nemá, chodíme na alergologii a imunologii, zjistili jí poruchu imunity, neumí se bránit virům, ale prý se to nedá léčit, musí z toho vyrůst. Trpí na hnisave rýmy, s kterých se obvykle vyvine nějaký další zánět. Teď byla cca měsíc zdravá, myslím, že to bylo tím, že brala vigantol, vitamín c, kalobu a xyzal. Každopádně myslím, že byste měla navštívit imunologii a příp. tu alergologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.18 18:17

To nemáme žádná zvířata ani nikdo v rodině, že by měl třeba alergii na chlupy.Uz sem se ptala co ho neposle na alergologii nebo imuno.ze není důvod. Co teda s ním? Minulý měsíc sem po dlouhé době odchodila v práci celý. Ale malý stejně v noci kaslal, ale ve školce prý ne, když sem se ptala. :,( :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.18 18:20

Něco podobného jsem řešila a řeším u syna taky. On to měl ale ve chvíli, kdy nastoupil do školky jeho brácha. Ten nastoupil v září, po 2 týdnech malý odpadl a uzdravil se až v květnu. Další rok od září do května a letos už nastoupil i malý a trvalo to „jen“ od října do března. Synovi pomohly trubičky do uší. Naprosto nechápu jak to je možné, ale už ani nekašle.
Jinak kašle mívá ošlivé (měl 4× zápal plic a 3× zánět průdušek). Do toho mívá pravidelně neidentifikovatelný kašel. Kašle třeba 2-3 dny v kuse (rozuměj kašle naprosto bez pauz) a pak najednou dobré. Nepomáhá na to nic. V nemocnici z něj byli paf, že to částečně zní jako laryngitida a trochu jako bronchitida, ale nepomohla léčba ani na jedno - dostal Ventolin a inhalace adrenalinu + dithiaden + nějaké kortikoidy. Už jsem tam s tím byli 2× a víc nejezdíme, protože mu stejně nepomohou.
Syn měl ve svých 3,5 letech 22× atb.
Byli jsme i na imunologii, tak mu povzbudíme imunitu očkováními a to i nepovinnými a už jsem tam nešla. Budu zkoušet alergologii a to doporučovala i doktorka. Syn 100% alergii má. Letos na jaře kašlal přesně 4 dny a vycházelo to na nástup mé alergie.
Ještě mu pomohla kombinace - rybí tuk, kolostrum a probiotika.
Petra

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.18 18:20

@Damalinka :hug: Dobrý den, nevím proč pediatr malého na tu alergologii nechce poslat :nevim: ani na imunologii. Nevim jestli tam můžu bez zadanky.Uz je mi do breku.Syn kašle jak tuberak a nic se neděje. Zase nejsem doktor, tak nevím jestli změna lékaře je na miste. Jestli by jiný pediatr dělal se synem víc :nevim:.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.18 18:23

@Hobitka Právě že přes léto to lepší není. Je to stejne celoročně.

• Citovat
  • Nahlásit
1254
29.5.18 18:43

Dcera bere Aloe Vera Drinking Gel Peach a Colostrum. Marodila 2dny za celý školní rok. Zkusila bych to, třeba by to zabralo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14379
29.5.18 20:04

Vyměňte pediatra. Zajděte na alergologii a imunologii, nechte si udělat důkladné kultivace a to pro celou rodinu, jestli někdo není bacilonosič.

Plus tedy zkuste zajistit dostatečnou kvalitu spánku a začněte s lehkým otužováním - teď v teple je to ideální, na podzim pak začněte chodit do sauny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1003
29.5.18 20:27

Můj má taky 4,5 roku, taky je každou chvíli nemocný. Sice jsem ještě na rodičovské s mladším, takže si nemusím brát paragrafy, ale i tak mě to štve. Neustálý kolotoč rýmy a kašle, už měl i zápal plic. Momentálně má v krku Streptokoka, kterého se nemůže zbavit, už na něho měl 2× antibiotika a stejně mu v tom krku zůstává i po dobráni antibiotik. Momentálně je opět doma a rýmou a kašlem. Dávám mu multivitaminy, vit. D, probiotika, lichořeřišnici a dnes jsem koupila ještě Kolostrum. Už jsem taky zoufalá. Naše Dr. tvrdí že je to skolkou, že je to normální u skolkovych dětí, ale ostatní děti ze školky nebývají tak často nemocné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
29.5.18 21:55

Doporucuji kolostrum.Neni to nejlevnejsi ale opravdu pomaha. dcera od kolegyne taky porad nemocna.3 dny ve skolce a zase nemocna a porad dookola.uz nevedela co s ni. koupila ji pak kolostrum a bylo po nemocech. onemocnela ji az po roce. podobne to mela i svagrova se synovcem. takze vrele doporucuji.je i hodne diskuzi o tom na internetu tak klidne se podivej :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
29.5.18 22:07

Zkusila bych inhalátor a každý den inhalovat vincentku. Já jsem dětem dávala imunoglukan, myslím, že to bylo lepší. Pravidelný režim. Jíst více zeleniny a ovoce. A také probiotika, v začátku kašle dávám kalobu. Hodně zdraví! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama