Psychiatrické oddělení - syn 4,5

6125
28.5.18 07:25

Psychiatrické oddělení - syn 4,5

Dobrý den, prosím o zkušenosti s psychiatrii na severní moravě. Včera jsem se synem byla hospitalizována na DIP pro absolutně nezvladatelne záchvaty vzteku kdy si syn í sám ublizoval a řval že zemře :,(. Dnes mi říkali, že budou volat do Opavy a nejspíš pojedeme tam. Nechápu, jak rychle se dítě dokáže změnit. Je úplně mimo. Museli ho přivázat. Má někdo zkušenost s něčím podobným?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28.5.18 07:28

To je strašné, moc mě to mrzí a přeji hodně sil! :hug:
Jakou máte rodinou atmosféru? Byly u vás třeba časté hádky? Syn žije i s otcem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
28.5.18 07:43

Řekla bych normální prostředí. Teď stavíme dům a řešíme stěhování. To je asi tak jediná změna. Pepik mel cca před 1.5 rokem afektivni záchvaty kdy mi 2× omdlel. Epilepsie byla vyloučena. V noci špatně spal a vztekal se. Ale tak klasicky. Teď asi 14 dní šílené noční besy, které se neustále stupnovaly a uz začal mít amoky i večer nebo ráno. Začal triskat í hlavou o dvere, me kousat a rozbijet veci. Pak najednou pláč a chtěl být jen u mě. On to popisoval že se mu zdá hnusný sen a vidi ho i po probuzeni. A ze zarli ma starsiho brachu. Včera už byl strašně pretazeny a začala vyloženě silet. Dostal půlku diazepamu a bylo to ještě horší. Nešlo ho udržet a strašně dlouho to trvalo. Volali jsme vyděšení sanitku. Tady taky nechapali. Nakonec nás tu nechali na intenzivce a dali mu do žíly diazepam. Asi po půl hodině usnul a spal do 4 hodin. Pak opět zurivost a řval ze ho chce něco sežrat že už se to blíží. Museli ho přivázat. Je to strašně jak se během 14 dnů změnil. Jsem hotová strachy. Nevím co to muze byt. Jinak vývoj byl vždy v pořádku, komunikace Ok, ve školce bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.5.18 07:53

Pane jo, to co popisujete vypadá na rannou schizofrenii, ale je to velmi výjimečné. Přečtěte si o tom něco na internetu. Říkal vám o tom něco lékař?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
28.5.18 08:13

Nemuze mit spankovou paralyzu? Kdyz si o tom clovek precte, tak je to vazne k zblazneni… ale nevim, jestli tohle muzou mit deti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3783
28.5.18 08:27
@Ano Andromeda píše:
Pane jo, to co popisujete vypadá na rannou schizofrenii, ale je to velmi výjimečné. Přečtěte si o tom něco na internetu. Říkal vám o tom něco lékař?

Nemyslím si, že je to schíza, u dětí do 5 let je to naproso výjimečné a projevuje se to jinak..podivnou komunikací atd..ne náhlými záchvaty..pro zakladatelku přeji hodně sil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19845
28.5.18 08:27

Já ti nevím, a udělali třeba ct mozku? nemá nádor který by tohle způsoboval?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
28.5.18 08:32

To je hrozne, chápu ze jste vydesena. Přeji hodně sil a aby byl syn brzy v pořádku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
28.5.18 08:34

Diky za reakce. Na CT budu trvat. To jsem rozhodnuta. Nejhorší je, že nevím na koho se obrátit, jaká vyšetření mám chtít a jakého odborníka. Přes den mi začal dělat To, že se me snažil komandovat a poroučet, někdy se mnou přestal mluvit. Ale jakmile někdo přišel uz mluvil. Byl takový smutnější. Musí být nevyspany. Během těch 14 dnů se neustále budil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3269
28.5.18 08:37

Zkušenost naštěstí nemám, jen chci vyjádřit podporu, popřát mnoho sil a hlavně ať je malý v pořádku… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19845
28.5.18 08:37

@1pipa tak to komandování a poroučení a urážení je asi normální ten náš je stejně starý a dělá to samý.
zkus neurologa, mě to přijde divný, i sem chodí neuroložka a občas poradí, jen si nemůžu vzpomenout jaký má nick

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4415
28.5.18 08:38

Dobrý den, přeji vám aby byla brzy zjíštěná příčina a začlo se s tím rychle pracovat. Četla jsem včerejší debatu a hrozně mě to mrzí čím si klouček prochází. Snad se brzy lékaři doberou řešení. A najdou cestu jak ulevit mu i vám, buďte stateční a držte při sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
28.5.18 08:39

Dcera 4 roky je autista, bojujeme s afektivními záchvaty vzteku, od raného věku, cca 1,5 roku, ale není to ve fázi jako máte Vy, neubližuje si a daří se nám to zvládat a předcházet, ale jak říkám, u Vás je to úplně něco jiného, zvlášť co se týče těch „bludů“. Jelikož že jsme již delší dobu v péči dětské PHDr.,, jsme poučeni o velkém výběru různých léků a já mám na internetu hodně pročteno, takže jakmile se dostanete do rukou odborníka, určitě najde lék vhodný pro Vašeho syna, ten výběr s rozsah na různé poruchy je opravdu velký. Hlavně musíte projít základními vyšetřeními, EEG, CT atd, jestli tam není skutečný neurologický nález. Přeji hodně sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
782
28.5.18 08:46

Bože to je strašný :,( ani nedovedu si představit tu bezmoc. jedine mne napadá nádor ale urcite bych trvala na všech vysetrenich a ideálně v dobre nemocnici.do Prahy by nepomohl přesun? Moc na Vás myslim a doufám ze tohle zhoršení pouze navazuje na noční desy co jste popisovala v předešlé diskuzy. drzte se :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4927
28.5.18 08:48
@ka2ka píše:
@1pipa tak to komandování a poroučení a urážení je asi normální ten náš je stejně starý a dělá to samý.
zkus neurologa, mě to přijde divný, i sem chodí neuroložka a občas poradí, jen si nemůžu vzpomenout jaký má nick

Myslis @Pudoslava?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama