Noční záchvaty zuřivosti a agrese - syn 4,5 roku

6125
27.5.18 11:19

Noční záchvaty zuřivosti a agrese - syn 4,5 roku

Ahoj,
4,5 letý syn mi v noci začal šíleně zuřit. Vzbudí se už se šíleným řevem (jakoby se mu něco zdálo, on sám říkal, že ho budí škarede sny) a začne zuřit. Ale není obyčejný dětský vztek, spíš vyloženě amok, který nejde nijak zastavit. Mluvení, doteky, vše to zhoršuje. Navíc se tyto stavy stupňují. Začalo to tak před měsícem, kdy to bylo třeba 1× za týden, teď už to máme každou noc, někdy i 2× nebo v noci a ráno. Rozhází vše v pokoji, má snahu mě bít, kousat, řve na mě ať vypadnu (to už ho pevně chytám na klíně za ruce a čekám). Nakonec přestane útočit na mě, ale tak 3 dny dělá to, že začne bouchat hlavou o něco tvrdého :(. Pak začne plakat, natahovat ruce ke mě a chce ať ho lituju a nosím ho. Taky přestane úplně mluvit, dělá jen posunky a snaží se mě ukazovat, co mám udělat. Když ho nechápu, nebo mu říkám, že mu ráda pomůžu, ale že mi má říct co chce, začne se opět vztekat.
Musí být absolutně nevyspalý a z nás jsou už taky chodící mrtvoly. Přes den začal dělat naschvály, snaží se mě komandovat a když se mu něco nepodaří, zuří, vrčí, přestane mluvit a chce vše od začátku. Je to šílené a já nevím, co s tím. On už před časem měl afektivní záchvaty po přestěhování. Párkrát mi i omdlel, tehdy byla vyloučena epilepsie. Každopádně nedělal až takové šílenosti jako teď. Začal mi říkat, že ho mám méně ráda, než staršího bráchu, že mu to vadí atd. Když si pak třeba povídáme a zeptám se ho, proč tak moc zuří a ubližuje si, řekne mi, že neví, že to nedělá naschvál.
Zítra jdeme na neurologii a budu se snažit přednostně dostat i na dětskou psychologii, ale ráda bych si ještě pročetla zkušenosti těch, které něco podobného zažily nebo zažívají se svými dětmi. Mám strach i z ADHD, nebo nějaké formy autismu.
Jinak je mazlivý, citlivý, rád si hraje s dětma, maluje, nezdá se mi hyperaktivní. Nemá problémy začlenit se do kolektivu dospělých nebo dětí.
Vždy měl problém s neúspěchem. Hlavně před dětma. Že se mu boudou smát, posmívat, že nic neumí apod. Ve školce zatím učitelky říkají, že je šikovný, většinou po spaní že nechce spolupracovat a sekne se jim, ale že to není žádná hrůza.
V pátek jsem začala dávat na míru namíchané Bachovy esence + čaj na zklidnění.
Předem děkuji za názory, rady, zkušenosti, popř. doporučení na lékaře, kteří vám s dětmi pomohli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5666
27.5.18 11:37

Ahoj, podle me je to na nejakou medikaci a poradne vysetreni u detskeho psychiatra. Domluvte se s neurolozkou, at mu neco predepise.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3262
27.5.18 11:49

Neužívá nějaké léky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
27.5.18 11:54

Dobrý den,
máme v péči chlapečka, který k nám do rodiny přišel s nočními děsy, pomohlo na to homeopatikum Sedalia, a přitom přes den nebyl utlumený. Popřemýšlejte, zda nemohl vidět, nebo zažít něco nepatřičného, co by jej děsilo např. jak auto srazilo zvířátko, násilí mezi dětmi, šikana,…; Váš malý bude asi hodně citlivý až úzkostný, ale s tím se dá pracovat, až budete mít výsledky neurologie, a vyloučíte fyziologické příčiny, pak se určitě obraťte na dětského psychiatra, může to být i nemoc „duše“, přeji Vám ať narazíte na šikovného psychologa, který mu pomůže zpracovávat emoce, projevy připomínají depresi, protože depresivní děti často tzv. „zlobí“, zatímco dospělí na „zlobení“ nemají energii :-) Pokud je to jenom trochu možné, nechte chlapečka přes noc hlídat, a pořádně se vyspěte, ať máte sílu i za něj. Držím Vám palce, věřím, že mu dokážete najít pomoc, a brzy mu bude lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
27.5.18 11:57
@Dovesilke píše:
Neužívá nějaké léky?

Neužívá, tato změna chování přišla z ničeho nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
27.5.18 11:59
@Enmamma píše:
Dobrý den,
máme v péči chlapečka, který k nám do rodiny přišel s nočními děsy, pomohlo na to homeopatikum Sedalia, a přitom přes den nebyl utlumený. Popřemýšlejte, zda nemohl vidět, nebo zažít něco nepatřičného, co by jej děsilo např. jak auto srazilo zvířátko, násilí mezi dětmi, šikana,…; Váš malý bude asi hodně citlivý až úzkostný, ale s tím se dá pracovat, až budete mít výsledky neurologie, a vyloučíte fyziologické příčiny, pak se určitě obraťte na dětského psychiatra, může to být i nemoc „duše“, přeji Vám ať narazíte na šikovného psychologa, který mu pomůže zpracovávat emoce, projevy připomínají depresi, protože depresivní děti často tzv. „zlobí“, zatímco dospělí na „zlobení“ nemají energii :-) Pokud je to jenom trochu možné, nechte chlapečka přes noc hlídat, a pořádně se vyspěte, ať máte sílu i za něj. Držím Vám palce, věřím, že mu dokážete najít pomoc, a brzy mu bude lépe.

Děkuji. Ano, o depresích jsem také uvažovala. Umí se radovat, ale dokáže být taky pořádně smutný. Teď má časté změny nálad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3262
27.5.18 12:34
@1pipa píše:
Neužívá, tato změna chování přišla z ničeho nic.

U nás jsme měli něco podobného po lécích na astma, po vysazení už byl klid.
Proto jsem se ptala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22288
27.5.18 12:38

Určitě urgujte vyšetření dětským psychiatrem. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6361
27.5.18 12:49

Holky sakra to mi vysvětlete, jak tak malé dite muže mít depresi, to je fakt šílený :( Jestli to tak je, tak je mi to fakt lito :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
27.5.18 13:06
@SlecnaSally píše:
Holky sakra to mi vysvětlete, jak tak malé dite muže mít depresi, to je fakt šílený :( Jestli to tak je, tak je mi to fakt lito :hug:

Nevím, snad to tak nebude. Ale on se mnou před těmito stavy často mluvil i o tom, že se bojí, až umřu, že se naše dušičky už nesetkají apod :,(
Jinak si myslím, že mu neděláme nic strašného. Milujeme ho, snažíme se ho i bráchu podporovat. Teď jsme začali stavět, tak nevím, jestli ho to zase nějak nerozhodilo, navíc já před 1,5 rokem začala být pracovně vytíženější, manžel je v práci do večera. Volné chvíle ale trávíme s dětmi, děláme výlety, já večer před kluky škrábu a mazlím se s nimi. Nevím, co je špatně :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
27.5.18 13:11

@1pipa nas 2 lety syn v noci obcas taky chytne amok. Dokaze rvat treba hodinu, ale neni to teda tak caste jako u vas a snad ani ne takove, ze by se mlatil a rozhazoval veci. Jen ho nedokazeme nijak uklidnit. Pak uz se i zakuckava a dusi, jak uz nemuze. Jednou se to stalo 2× za noc a pokazde to trvalo skoro hodinu. Naposledy v patek zacal brecet, do me mlatil a odstrkoval me, vubec nechtel ke me natoz ke me do postele. Manzel byl pryc a musel prijit, po 15 minutach, jen co prisel, tak prestal. Ale zatim me nenapadlo to nijak resit.
Ale urcite bych zasla k nejakemu psychologovi nebo psychiatrovi. Preji at je brzy lepe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
27.5.18 13:14
@Ellabela píše:
@1pipa nas 2 lety syn v noci obcas taky chytne amok. Dokaze rvat treba hodinu, ale neni to teda tak caste jako u vas a snad ani ne takove, ze by se mlatil a rozhazoval veci. Jen ho nedokazeme nijak uklidnit. Pak uz se i zakuckava a dusi, jak uz nemuze. Jednou se to stalo 2× za noc a pokazde to trvalo skoro hodinu. Naposledy v patek zacal brecet, do me mlatil a odstrkoval me, vubec nechtel ke me natoz ke me do postele. Manzel byl pryc a musel prijit, po 15 minutach, jen co prisel, tak prestal. Ale zatim me nenapadlo to nijak resit.
Ale urcite bych zasla k nejakemu psychologovi nebo psychiatrovi. Preji at je brzy lepe :hug:

Děkuji za příspěvek. Já si myslím, že u těch maličkých to prostě bývá, ale ve 4,5 letech už je asi něco špatně. Dříve se taky budíval a v noci občas zuřil. Ale nic neničil a neubližoval nikomu ani sobě. Pak to přestalo. Snad mi poradí odborníci, strašně nerada bych ho ale dopovala uklidňujícími prášky :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2044
27.5.18 13:36

Není to nějaká velmi výrazná forma nočního děsu? já bych se to hlavně pokusila natočit na telefon, když to probíhá a ukázala to Dr.,ať dá doporučení. nejdřív asi na neurologii. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1615
27.5.18 13:49

@1pipa Hmm. Trochu mi to připomíná děti z knihy Malý tyran… Možná mu můžou vadit ty změny, možná se s nima nedokáže vyrovnat, může z nich být zmatený a cítit se kvůli nim nejiste. Určitě bych to řešila s odborníky. Napadá mě, jestli dřív pred stěhováním neměl větší dohled, více pravidel a méně volnosti a větší pocit bezpečí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
27.5.18 14:06

Jako já bych byla šťastná, kdybychom došli k závěru, že je nevychovaný a nic mu není. Ale moc tomu nevěřím :(
Dneska byl dopoledne na výletě u řeky se sestrou a její rodinou a říkala, že byl sice zakřiknutý a opatrný ale jinak naprosto hodný a bez problému. Se mnou ovšem zase nemluví a chová se divně. Takže fakt nevím, moc si přeju, aby ho to přešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama