Syn 5 měsíců v noci nespí

Anonymní
28.10.20 15:54

Syn 5 měsíců v noci nespí

Ahoj, prosím o radu. Mám syna 5 měsíců, kterého zatím jen kojím. Nikdy moc nespal. Zavedli jsme režim, skoro ve stejný čas koupeme, nakojím, položím do postýlky a většinou hned usne, pokud teda neusne těsně před koupáním. Ještě tak před 14 dny, vydržel třeba do 1h, pak jsem nakojila, pak třeba zase kolem 4h, pak sice 2h nespal a pak usnul třeba ještě na hodinu. Už jsem si zvykla, že třeba spím aspoň 5h. Ale teď se už probudí v 10h a od té doby až do rána víceméně nespí. Uspávám ho v náručí a když už usne, tak jen na chvíli. Nebo usne u prsa, takže kojím i každou hodinu, protože nevím, co jinak dělat. Když ho ale začnu dávat do postýlky, tak se probudí :( Spát s ním v posteli nedokážu, úplně neusnu a jsem stejně jen v polospánku. Přes den spí jen v kočárku a když už usne, tak já přes den prostě nezaberu. Navíc přes den začal i víc plakat. Myslela jsem si, že to bude lepší, ale jak jsem psala, to spaní je spíš horší než třeba před měsícem. Postýlku mám u postele, manžela jsem vyhodila z ložnice, protože ještě k tomu chrápal :zed: Zoubky si myslím, že to nebudou, není tam nic vidět. Už fakt nemůžu, skoro vůbec nespím a když tak asi jen na půl oka.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4486
28.10.20 16:46

A jak spi pres den?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
747
28.10.20 16:48

Chce spát s tebou v posteli🤷‍♀️já to mám úplně stejný už nějakou dobu, malej bude mít 7měsíců. V postýlce spí tak do půlnoci a pak se mnou, jakmile ho dám do postýlky, tak se začne ošívat a musím si ho vzít k sobě. Ještě k tomu chce bejt pořad u prsa🤦‍♀️Jestli se chceš vyspat, tak se nauč spát vedle něj, jsem sice zlomená, ale alespoň se trošku vyspím. Ráda bych ti řekla že to bude lepší, ale podle toho co vidím v okolí u starších miminek, tak se to bude zhoršovat😂 :cry:A nauč si zdřímnout i přes ten den, aby sis alespoň trošku odpočinula, já s malým pravidelně dávám odpoledního šlofika, jinak bych byla vyřízena, nepamatuji si kdy jsem naposledy spala alespoň 4hodiny vkuse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 17:40

@Veru1987 Přes den spíš jen v kočárku, tam i 2h. Jinak ještě třeba 1/2 až hodinu, ale sám neusne. Když už hodně brečí a mne si oči, tak ho uspávám v náručí :,( @Reny28 A jak s ním spíš? To jsi pořád v jedné poloze obličejem k němu? To já právě dlouho nevydržím. Potřebuju se třeba otočit. Ale to se zase bojím, být k němu zády.

• Citovat
  • Nahlásit
747
28.10.20 17:58
@Anonymní píše:
@Veru1987 Přes den spíš jen v kočárku, tam i 2h. Jinak ještě třeba 1/2 až hodinu, ale sám neusne. Když už hodně brečí a mne si oči, tak ho uspávám v náručí :,( @Reny28 A jak s ním spíš? To jsi pořád v jedné poloze obličejem k němu? To já právě dlouho nevydržím. Potřebuju se třeba otočit. Ale to se zase bojím, být k němu zády.

Taky k němu nechci být zády, takže když už se doopravdy potřebuji otočit na druhý bok, tak přendám v posteli i jeho, sama se samozřejmě vyspim mnohem líp, ale co mám dělat🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
28.10.20 19:42

Zkusenosti po dvou dětech - kvalitní kojici košile napr. Jozanek, prso ven, dítě vedle a spát co to jde. Šla bych cestou nejmenšího odporu. U prvního ditete jsem vstavala, odnasela hojdala… no vůbec… má asi růstový spust, kojene miminka chtějí kontakt, zda se to nekonečně ale uteče to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 07:34

Už uvažuji, jestli nezkusit na noc UM anebo nějakou kaši :( Máte s tím zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
747
29.10.20 10:05

Večer dávám kaše a vůbec to nepomáhá, on chce být prostě vedle mámy a cucat prso. Kamarádce na to pomohl dudlík…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
29.10.20 19:28

Nám se stalo to samé, přesně v 5 měsících, maličký se začal budit po 2hodinách. V té době jsme terpve začínali s ochutnáváním, paní doktoka poradila kaši nebo čajík, že může mít žízeň, když jsme to zmínili. ( Máme hodně rozumnou paní doktorku) Kaše nepomohla, čají také ne, pomohla nakonec babská rada - na noc zeleninovo - masový příkrm s lžičkou až dvěma hodně dobře uvařené rýže. To buzení v noci po 2hod trvalo cca 6-8 týdnů, teď už je to zase lepší, budí se cca po 3-4hod. :-) Ať se Ti daří dospat - my byli v té době jak zombíci..Když bylo nejhůř, tak nás synek nechal cca jednu noc za 10 dní vyspat a vzbudil se až po 4hodinách, to jsem pak z přebytku energie uklidila celý byt. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 08:16

@Floriska Já právě s příkrmama budu teprve začínat o víkendu. Chtěla jsem začínat zatím jen zeleninou na oběd a maso přidat až tak za 3 týdny. Ty jsi to zavedla prosím kdy?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama