Syn a jeho dítě

Anonymní
29.6.20 17:36

Syn a jeho dítě

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaký máte názor a jak by jste postupovaly vy. Mám 2 děti. Skoro 18ti leteho syna a 12 ti letou dcerku. Synovi se půl roku zpět narodil syn. Chtěla bych podotknout, že do té doby byl můj syn bezproblémový, vždycky se mi se vším sveroval, nosil dobre známky, zajímal se o školu. Pomahal s domácnosti. Asi rok a půl zpět ale za mnou přišel s tím, že jeho přítelkyně je těhotná. Tehdy jeho přítelkyni bylo 15 let. Prý použili kondom. S čímž synovi 100% důvěřuju. Oba dva se rozhodli si miminko nechat. Jenže přítelkyně si hned po porodu usmyslela, že vlastně dítě nechce a že nechce ani vztah. Její matka se k tomu postavila tak, že navrhla adopci. S čímž ja nesouhlasila. Ani můj syn. Domluvili jsme se tedy, že mu s malým budu pomáhat. Pracuji z domova jako účetní, takže jsem mu nabídla mou pomoc, než přijde domů že školy a naučí se. S čímž syn souhlasil. A vlastně jsem byla i milé překvapena, jak kolem malého skákal. Hned co došel ze školy běžel hned za malým, chodí s ním na procházky, hraje si s ním, uspava ho, stará se… Vyhovuje to tak nám oboum. Za ten půlrok se sice jednou stalo, že syn chtěl jít s kamarády na jeden večer pryč. Malého jsem pohlidala, nebyl to problém. Ovšem co mě trápí jsou názory ostatních. Z každé strany poslouchám, jak jsem tím, že jsem s novo rozhodnutí nechat si malého podpořila mu zničila život. Že bych mu měla nabídnout, že se malého újmu na stálo a on ať si užívá a žije si svůj život jako předtím. Všichni mi říkají, že je to mladý kluk a že ho to do budoucna může dost poškodit, treba že v pozdějším věku z něj bude alkoholik, jen proto že si to pití neodbyde teď s klukama, tak prý do toho spadne potom. Podle mě to je blbost, ale slyším to fakt ze všech stran. Proto jsem se chtěla zeptat, jestli si myslíte, že to že se v 17ti stará o malé miminko ho může nějak poškodit v budoucím životě?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59618
29.6.20 17:38
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaký máte názor a jak by jste postupovaly vy. Mám 2 děti. Skoro 18ti leteho syna a 12 ti letou dcerku. Synovi se půl roku zpět narodil syn. Chtěla bych podotknout, že do té doby byl můj syn bezproblémový, vždycky se mi se vším sveroval, nosil dobre známky, zajímal se o školu. Pomahal s domácnosti. Asi rok a půl zpět ale za mnou přišel s tím, že jeho přítelkyně je těhotná. Tehdy jeho přítelkyni bylo 15 let. Prý použili kondom. S čímž synovi 100% důvěřuju. Oba dva se rozhodli si miminko nechat. Jenže přítelkyně si hned po porodu usmyslela, že vlastně dítě nechce a že nechce ani vztah. Její matka se k tomu postavila tak, že navrhla adopci. S čímž ja nesouhlasila. Ani můj syn. Domluvili jsme se tedy, že mu s malým budu pomáhat. Pracuji z domova jako účetní, takže jsem mu nabídla mou pomoc, než přijde domů že školy a naučí se. S čímž syn souhlasil. A vlastně jsem byla i milé překvapena, jak kolem malého skákal. Hned co došel ze školy běžel hned za malým, chodí s ním na procházky, hraje si s ním, uspava ho, stará se… Vyhovuje to tak nám oboum. Za ten půlrok se sice jednou stalo, že syn chtěl jít s kamarády na jeden večer pryč. Malého jsem pohlidala, nebyl to problém. Ovšem co mě trápí jsou názory ostatních. Z každé strany poslouchám, jak jsem tím, že jsem s novo rozhodnutí nechat si malého podpořila mu zničila život. Že bych mu měla nabídnout, že se malého újmu na stálo a on ať si užívá a žije si svůj život jako předtím. Všichni mi říkají, že je to mladý kluk a že ho to do budoucna může dost poškodit, treba že v pozdějším věku z něj bude alkoholik, jen proto že si to pití neodbyde teď s klukama, tak prý do toho spadne potom. Podle mě to je blbost, ale slyším to fakt ze všech stran. Proto jsem se chtěla zeptat, jestli si myslíte, že to že se v 17ti stará o malé miminko ho může nějak poškodit v budoucím životě?

Je to jeho dítě, jeho rozhodnutí.. Pokud si někdo myslí, že ze si zkazil život, tak jen svým nezodpovednym jednanim. Ty jsi babička.. Pomoc, když budeš chtít, ale jinak to nech na něm..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17488
29.6.20 17:39

Ne ja naopak obdivuji, jak se k tomu postavil. Mu dite obcas prohlídej, at si vyrazí s kamaradama, to potrebuje i vetsina matek obcas vypadnout na pokec od dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5183
29.6.20 17:46
@Anonymní píše:

Náhodou jste to vyřešili bezvadně, hlavně syn se k tomu postavil opravdu dospěle. Já vás obdivuji, oba. Na ostatní kašli, nudí se ve svých vlastních životech tak musí se šťourat v životě druhých

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1003
29.6.20 17:47

Myslim, ze je jedine dobre, ze prevzal zodpovednost. Stejne ten zlom „ujel mi vlak“ u vetsiny muzu tak jako tak nastane. Ale to uz bude mit ditko pravdepodobne vychozenou skolu ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
704
29.6.20 17:49

Očividně má tvůj syn víc rpzumu než lidi z vašeho okolí. Rozhodl se tak sám, chtěl to tak, o syna se stará,… Je skoro dospělí, nechala bych to na něm. Zkušenost nemám, ale myslím že když je v tomhle věku schopen převzít zodpovědnost, tak je to spíš jeho vyspělostí a potřebu kompenzace propitých nocí mít nebude. V podstatě jsem Ti jen chtěla napsat, že jsi úžasná máma, když jsi syna vychovala takového jaký je :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11130
29.6.20 17:51

Proc se cizi lidi se.rou do zivota druhych? Za me mate obdiv, ze jste malemu dali domov a nenechali ho cizim. I u tveho syna ocenuji zodpovedny pristup v jeho veku. Snad mu to vydrzi.
Jsem stredni generace a za mych nactiletych let nebylo tak neobvykle, ze 17lete deti meli deti :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
446
29.6.20 17:53

Jakože kdo nepije v mládí, tak se pak uchlastá jo? Tak to jsem zvědavá, kdy to přijde na mě :lol:.
Hele myslim si, že jste si to nastavili dobře a obdivuju vás za to oba dva :srdce:. Mimčo přeci můžeš pohlídat a syn může vyrazit s klukama do baru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23454
29.6.20 17:55

Stejná situace se řešila před časem v Nebezpečných vztazích nebo jak se to jmenuje na Barrandově.
Jestli je to pravda, tak bych byla na syna pyšná a podporovala ho v samostatnosti péče o dítě. Ale i ve studiu. Můj muž byl taky poměrně mladý taťka, na dnešní dobu. Co si kdy bude chtít vynahrazovat těžko říct. :nevim: Když budete dítko hlídat, tak může s kamarády i pařit o víkendu, když bude chtít. Nebo ho to chytne až později. Však to nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3269
29.6.20 17:58

Tak hlavně ujasnit vnouceti kdo je babička, máma, otec.. :think: aby z toho neměl bordel, když je tatínek takhle mlady, a stará se babička. Jinak si nemyslím že by ho to mělo poškodit do budoucna. Naopak je hezky zodpovědný. :palec:

Příspěvek upraven 29.06.20 v 17:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1855
29.6.20 17:59

Klobouk dolů, před vámi oběma :kytka:
Nemyslím si, že ho to poznamená. Však spousta chlapů, kteří maji dite kolem 30 vykřikují, že si nic neužili. I muj chlap, kterej přišel k dětem po 35 říká, jak ho děti omezují a ze si nemůže užívat :lol:
Buď ráda, že se stará, pomáhej mu, podporuj ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49665
29.6.20 18:04

Na tvem miste bych si dite vzala do pestounstvi.
Nedokazala bych zit, ze by vnouce putovalo k cizim lidem. A ostatni necht si skubnou ploutvi. Co je jim po tom, kdo se jich pta na nazor? Nikdo. Kasli na ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13089
29.6.20 18:11

Mně váš postup přijde jako ideální. Ostatním je do toho kulové.
Spousta chlapů se bouří celý život. A ještě v 50 má pocit, že si dost neužili 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
29.6.20 18:17

V 18letech je uz dospely. Zivot si neskazil, zivot diteti dal a bude se muset starat. 15letou holku chapu, ze je ještě dítě „ktere má dítě“ a mozna ji to cele zaskočilo. Holka nemuze jeste pracovat, tak bych ani ji jeji rozhodnuti nevycitala. Tvuj kluk udelal spravnou vec a casto bych mu to rikala. Pokud sel jen jednou s klukama ven, tak klobouk dolu nad tim jak je zodpovedny. Dnesni kluci jsou zhnilí. Pokud tvuj kluk okusi uz v 18ti co je to rodicovstvi a starost o dite.. Bude zcela jinde nez jeho vrstevnici. Pro zeny to bude jednou borec. Chlap, ktery se neboji zodpovednosti. Bude to jeho přednost! Pro muze je možná překážkou, kdyz ma pritelkyne dítě. Myslim, ze pro zeny to urcite prekazkou nebude :). Kdyz vidim chlapa na pískovišti hrat si s dítětem, tak mi to vzdy vykouzli úsměv na tváři. At mu to jde nebo ne, ale ta snaha… :) Ale Nech ho at se postara. Pomahej mu, ale vetsinu nech vazne na nem, aby si na to nezvykl. Je to uz holt táta. A spis mu to jen do budoucna dá než vezme. Kecy ostatnich nechápu. Možná si jen obklopena lidmi, co ti závidí, ze mas tak suproveho syna, narozdil od nich. Nebo to jsou ústaraní duchodci, kteri vidi sveho vnoucka jako chudáka, ktery nebude zenou obskakaván, ofoukavan v sede na gauči po vzoru, jako oni sami byli zvyklí (a stale si babicky stezovaly, jak byly ustarané… chlap s nicim nepomohl… nekdy si rikam, ze ony trpely, tak my ostatni musime taky trpet, at si to taky zazijem, misto toho aby vychovaly muze k něčemu, jako jsi vychovala ty! zacož ti davam velky obdiv) Tvuk syn není už kluk, ale muž. Lidi mají tendence vsechno komentovat. Dulezite ale nejsou řeči, ale činy. Tak co má větší váhu? ;) Jste fakt úžasní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
29.6.20 18:20

No půjdu proti proudu, já si myslím, že jste udělali špatné rozhodnutí, a adopce by byla lepším řešením, takový rodinný slepenec - babička jako matka, otec ve věku dítěte - nevím, mně se to tak úžasné nezdá :pocitac: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama