Syn chodí v teplé bundě i v létě

3
10.5.20 12:30

Syn chodí v teplé bundě i v létě

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, mám syna 12 let který za každou cenu chce i ve vedrech chodit v bundě nebo v mikině a kalhotech. Pořád mu říkám aby si vzal něco lehkého ale on klidně že prý nevyjde bez bundy i v 30 stupních. A to není všechno. Bez kapuci prý ani za dveře. Chtěl jsem se zeptat jak ho donutit toho nechat? Nebo co byste dělali vy? Děkuji moc za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6945
10.5.20 12:33

Tak je otázka, jestli trpí teplem jen kvůli módě a zvyku, nebo má špatnou termoregulaci těla. Nízký tlak nebo psychické potíže můžou způsobovat pocit chladu více než jiným lidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24538
10.5.20 12:34

To je asi kuli nejakemu trendu ne? Zimu mu neni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6486
10.5.20 12:34

Nestydí se za svoje tělo? Znám spoustu lidí kteří chodí i v létě v mikině a kalhotech jen proto, aby se nemuseli ukazovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6945
10.5.20 12:35
@Kriss Tina píše:
To je asi kuli nejakemu trendu ne? Zimu mu neni?

Prosím tě kvůli, kuli neexistuje, i když je na emimi značně rozšířeno :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15274
10.5.20 12:36

Já bych ho nechala, ať se peče. Řekla bych svůj názor a dál je to na něm. Ve 12 už má dost rozumu, aby vyhodnotil, že mu bude zle z vedra… Dcera občas chce zase kraťounké tričko. Párkrát neposlechla můj názor, že ji bude zima a už to přehodnotila. 8) Aktuálně se domlouváme na vhodném oblečení dle počasí. Ona sama od sebe chodí a ptá se mě na názor… Je jí 13.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19804
10.5.20 12:54

No a rekl ti proc? Je mu zima? Libi se mu to obleceni? Nestydi se treba za sve telo (neni tlusty?)… Chodite se v lete treba nekam koupat? To jde taky v zimni bunde?
Jinak pokud by se nejednalo zdravotni problem, nechala bych ho nosit si co chce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1789
10.5.20 13:04

To je divné. Nemá nějaké komplexy? Netrápí ho něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
10.5.20 13:20

Ja dneska venku taky v teple bunde, ja dokud neni pres 30 tak chodim zahalena jak arabka :D bez silonek jestli vyjdu par dnu v lete tak je to moc. A koupacka venku? Brr :D Topime si doma celorocne a stejne mam teplaky a mikinu. :nevim: Mam maleho brachu a ten taky rve kdyz mu mamka rekne at si sunda mikcu na zahrade kdyz beha. Nechava ho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16738
10.5.20 13:21
@Dlan1 píše:
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, mám syna 12 let který za každou cenu chce i ve vedrech chodit v bundě nebo v mikině a kalhotech. Pořád mu říkám aby si vzal něco lehkého ale on klidně že prý nevyjde bez bundy i v 30 stupních. A to není všechno. Bez kapuci prý ani za dveře. Chtěl jsem se zeptat jak ho donutit toho nechat? Nebo co byste dělali vy? Děkuji moc za odpovědi.

Těžko říct, co bych dělala - určitě bych ho nenutila násilím. Spíš bych chtěla zjistit důvod, proč to dělá. Může to být proto, aby byl „in“ - třeba je to „dresscode“ nějaké skupinky kamarádů, do které chce patřit… nebo to může být kvůli nějakému zdravotnímu problému (že je mu skutečně zima) … nebo třeba taky kvůli nějakému problému, který má sám se sebou.

Tvého syna ale nikdo neznáme… podle pár řádků a od počítače bychom museli mít věšteckou kouli, abychom poradili, čím to je a jak na něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.20 13:55

V tomto věku jsem to dělala také, protože jsem se styděla za své tělo. Myslela jsem si, že jsem tlustá a snažila to zakrýt, až časem jsem se naučila oblékat v létě tak, aby mi nebylo horko a zároveň jsem nebyla tolik odhalená. Teď ve 20 už chodím i v kratasech. Zkus si s ním o tom promluvit a najít řešení. Super je lněné oblečení :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17992
10.5.20 13:57

Nenut ho dělat to co chceš ty, poslouchej co ti říká a kvůli čemu volí takovéhle oblečení.

jedině tak můžete najít nějakou cestu k tomu, abyste konfklikt, že ty chceš aby něco nosil a on chce nosti něco jiného můžete nějak vyřešit.

Primárně musíš skutečně pochopit jeho důvody a potřeby. Ne jen bezhlavě tlačit to co si ty myslíš že je pro něj nejlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
10.5.20 14:22

@Tableta ano vlastně něco říkal že má prý dlouhý krk a tím to zahalí. Ale přijde mi to divný důvod jen kvůli tomu je úplně schvácený

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
10.5.20 14:27

@nozu to sice ano, ať se klidně upeče to jsem mu říkal. Ale nesmí to zajít příliš daleko aby třeba nezkolaboval

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15126
10.5.20 14:49

Můj skoro šestiletý zase nechce sundat zimní boty, takže chodíme v kombinaci zimní boty, sandály (osmiletý) a tenisky (já).. :lol: já teda nosím conversky i v létě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat