Přílišná volnost nevlastní dcery

Anonymní
9.5.20 23:56

Přílišná volnost nevlastní dcery

Hezký večer děvčata, určitě nejsem jediná, kdo kromě vlastního dítěte žije v domácnosti ještě s nevlastním dítětem. Proto mě hlavně zajímají názory těch, které zažily něco podobného. Já se moc nedokážu smířit s výchovou dcery mého partnera. Na druhou stranu nemůžu říct, že by jsme se neměly rády, to ano a vycházíme spolu dobře. Jen je mezi námi problém, dle mého názoru přílišná volnost nevlastní dcery. To se logicky promítá i mezi mě a mého syna, tomu se nelíbí, že nevlastní sestra něco může a já mu to nechci povolit. O to více, že syn je o rok starší. Děti mají i mezi sebou pěkný vztah, ale toto je problém, který se promítá mezi všechny v rodině. Partner je fajn muž, jiný problém nemáme, kvůli tomuto jsme ale schopni se pohádat. Hádám se i se synem a občas i děti mezi sebou, protože jí syn závidí. Partner se ho zastává, takže ten je v jeho očích nejlepší a vidí v něm vzor, nebojím se říct, že ho vnímá jako otce. Od čtyř let, co jsem s ním byla sama a biotec se nikdy nezajímal si ten mužský element užívá, což jsem ráda, ve svém věku to potřebuje. Mrzí mě ale, že já z toho vždy vyjdu jako ta nejhorší a hysterka, cítím to tak. Na začátku, když jsme po třech letech chození plánovali společné bydlení, jsme si domluvili pravidla, ovšem v tomto směru to nefunguje. Děsím se konce nouzového stavu, protože teď to bude ještě horší, než předtím. Dcera oslavila 15 narozeniny a už si plánuje, kde bude všude lítat. Už i předtím to bylo na mě moc, teď bude ještě hůře, od tatínka má zelenou a syn chce samozřejmě také, já s tím nesouhlasím. Myslím, že na nějaké noční trajdání, diskotéky a další dospělácké věci mají oba čas. Jinak je vše fajn, obě děti doma pomáhají, výborně se učí, nejsou potíže, ale tohle mě moc trápí. O to více, že jsem ve 20 týdnu těhotenství a ráda bych našla alespoň nějaký kompromis, než se nám narodí miminko. Nenapadá vás něco holky a jak to chodí u vás, co máte doma puboše? Jaký mají režim, v kolik musí být doma, v kolik chodí spát… Děkuji moc za přečtení a budu ráda za každý názor.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10.5.20 00:04

Neuvedla jsi konkretni pripad, co dcera muze, ze ji to syn zavidi.
Me mati drzela zkratka a melo to spis opacny ucinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
10.5.20 00:24
@Anonymní píše:
Hezký večer děvčata, určitě nejsem jediná, kdo kromě vlastního dítěte žije v domácnosti ještě s nevlastním dítětem. Proto mě hlavně zajímají názory těch, které zažily něco podobného. Já se moc nedokážu smířit s výchovou dcery mého partnera. Na druhou stranu nemůžu říct, že by jsme se neměly rády, to ano a vycházíme spolu dobře. Jen je mezi námi problém, dle mého názoru přílišná volnost nevlastní dcery. To se logicky promítá i mezi mě a mého syna, tomu se nelíbí, že nevlastní sestra něco může a já mu to nechci povolit. O to více, že syn je o rok starší. Děti mají i mezi sebou pěkný vztah, ale toto je problém, který se promítá mezi všechny v rodině. Partner je fajn muž, jiný problém nemáme, kvůli tomuto jsme ale schopni se pohádat. Hádám se i se synem a občas i děti mezi sebou, protože jí syn závidí. Partner se ho zastává, takže ten je v jeho očích nejlepší a vidí v něm vzor, nebojím se říct, že ho vnímá jako otce. Od čtyř let, co jsem s ním byla sama a biotec se nikdy nezajímal si ten mužský element užívá, což jsem ráda, ve svém věku to potřebuje. Mrzí mě ale, že já z toho vždy vyjdu jako ta nejhorší a hysterka, cítím to tak. Na začátku, když jsme po třech letech chození plánovali společné bydlení, jsme si domluvili pravidla, ovšem v tomto směru to nefunguje. Děsím se konce nouzového stavu, protože teď to bude ještě horší, než předtím. Dcera oslavila 15 narozeniny a už si plánuje, kde bude všude lítat. Už i předtím to bylo na mě moc, teď bude ještě hůře, od tatínka má zelenou a syn chce samozřejmě také, já s tím nesouhlasím. Myslím, že na nějaké noční trajdání, diskotéky a další dospělácké věci mají oba čas. Jinak je vše fajn, obě děti doma pomáhají, výborně se učí, nejsou potíže, ale tohle mě moc trápí. O to více, že jsem ve 20 týdnu těhotenství a ráda bych našla alespoň nějaký kompromis, než se nám narodí miminko. Nenapadá vás něco holky a jak to chodí u vás, co máte doma puboše? Jaký mají režim, v kolik musí být doma, v kolik chodí spát… Děkuji moc za přečtení a budu ráda za každý názor.

Hele, já ti nevím, nic moc konkrétního jsi neuvedla. Zkusila bych se asi zamyslet, jestli kluka nedržíš fakt až moc u huby. Sama píšeš, že doma i ve škole jsou děti bezproblémové. Je mu 16, to je věk, ve kterém by ho soud už i zplnoletnil, kdyby pro to byl důvod, tak už by přeci jen mohl mít volnější režim než „do 9 doma!“ Já jsem pro zlatou střední cestu - dovolit, nastavit pravidla a dokud jsou pravidla bez problémů dodržovaná, nezkracovat řetěz, naopak postupně dovolovat víc. A postavit to celé na vzájemné důvěře - Já ti dovolím jít tam a tam, ale očekávám, že nebudeš pít a budeš doma přesně v tolik, v kolik předem řekneš, ani o minutu dýl (i kdyby to mělo být druhý den v 11 dopoledne, ale to opravdu striktně dodržet). A pokusila bych se s partnerem následně domluvit na tom, aby stejný systém platil i pro dceru - dokud bude fungovat v rámci nastavených pravidel, tak ať se klidně večer jde bavit, ale pokud pravidla dodržovat nebude, přijdou rovněž sankce za porušení privilegií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
10.5.20 00:35

Pokud maji mezi sebou vybudouvanou duveru a dcera svobody nezneuziva, nema duvod drzet ji zkratka. Kdyby to nemelo vliv na skolu, nechodila domu pod vlivem, mela jsem prehled, s kym a kde je a ozyvala se pres zpravy..

Zalezi na konkretnich pripadech, takhle to vypada, ze 16lety kluk musi byt do osmi doma. Mne nasi take duverovali a fungovalo to, vrstevnici s prisnou vychovou si doma museli vymyslet a kdyz se dostali ven, vypadalo to podle toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1218
10.5.20 00:43

Moje děti se k uvedenému věku pomalu blíží (14 a 12 let) a zatím nic s trajdáním neřešíme (řešíme max. domácí večerku - do kolika můžou hrát playstation).
Ale vzpomenu na svá pubertální léta. Cca v těch 15ti letech jsem večer před všedním dnem (NE-ČT) musela být doma do tmy (s vyjímkou prázdnin a kroužků či sportovních aktivit, které v zimě končily až za tmy). Okolo deváté jsem zalezla do pokojíku a poslouchala rádio nebo si četla (internet v té době nefrčel..:-) ). Po desáté mělo být zhasnuto, rádio mohlo běžet dál.
V pátek a v sobotu byla pravidla rozvolněna. Pomalu začalo diskotékové období. Ze začátku návrat do půlnoci, později do dvou hodin. Ale pravidlo bylo, že ráno se vstává (cca osmá) a funguje se bez úlev(obvykle jsme jeli na chalupu a pracovali). Pokud jsem o víkendu nikam nešla, domácí večerka neexistovala - akorát pravidlo ráno se vstává a funguje platilo vždy :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11358
10.5.20 01:11

V 15 bych noční příchody domů ještě nepovolila. Počkala bych ještě rok na 16-17. V toto období ještě hodně zmoudří.
S otcem dcery bych probrala, jak by pak chtěl řešit její případné těhotenství a potom i s ní.
A zda to nevadí její bio matce.
U syna bych třeba povolila jednou za týden do 22 hodin.

P. S. - Moje příbuzná si doma držela dceru ještě v 17, pořád, že má času dost a má ji tam dodnes. Dceři se blíží přechod. Takže nějaká volnost být musí, jinak tomu dítěti ujede vlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
10.5.20 01:19
@LaPaloma píše:
V 15 bych noční příchody domů ještě nepovolila. Počkala bych ještě rok na 16-17. V toto období ještě hodně zmoudří.
S otcem dcery bych probrala, jak by pak chtěl řešit její případné těhotenství a potom i s ní.
U syna bych třeba povolila jednou za týden do 22 hodin.P. S. - Moje příbuzná si doma držela dceru ještě v 17, pořád, že má času dost a má ji tam dodnes. Dceři se blíží přechod. Takže nějaká volnost být musí, jinak tomu dítěti ujede vlak.

V 16 jednou týdně do 22 mi připadá teda extrémně striktní. To by nemohl vyrazit třeba ani na koncert, což mi připadá, že by v jeho věku teda klidně mohl. Boha, vždyť za necelé dva roky bude plnoletý a přílišné omezování povede tak maximálně k tomu, že jakmile bude mít možnost, tak se urve ze řetězu a bude mít potřebu si vykompenzovat všechno, co nemohl, když ho to už teď trápí, že nic nesmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.20 01:23

Odpovím dohromady, ne nezneužívá toho, teda alespoň to tak vypadá. Přijde včas a v pořádku, ale právě kdyby chtěla, může toho zneužít raz dva. Ráda bych věřila, ale také mi bylo 15 a naši mi tohle dovolit asi se dějou věci. Do 18ti za ně máme zodpovědnost a mě se nelíbí, že toho může zneužít kdyby chtěla. Uvedu pár příkladů co bylo třeba vloni v létě. V zimě je to lepší, to nemá potřebu nikde courat nebo minimálně, ale od jara do podzimu a hlavně o prázdniny si litá, kde se jí zlíbí. Řekne kde je, ale nikdo už se nepídí jestli říká pravdu. Třeba řekne, že spí u kamarádky, někdy je to kámoška ze vsi, takže to dejme tomu, někdy ale pro nás neznámá holka co u nás byla párkrát na návštěvě. Rodiče neznáme a partner si to nijak neověřuje, řekne jí v kolik má druhý den přijít a tím to končí. Ona opravdu přijde, ale kdo ví kde spala, že. Když s tím přišel loni syn a já se chtěla domluvit s rodiči toho chlapce raději tam nešel, protože by byl za trapáka. Bydlíme společně rok a půl a dříve to u nás takto fungovalo a nepřišlo mu na tom nic divného. Teď mu to vadí, že mu nevěřím a dělam mu ostudu. Ze začátku, protože přišel do cizího prostředí na vesnici, kluk z města se držel dost doma letních prázdninách se, ale s partou dcery dal dohromady a chce to co může ona. Nikdy dříve takhle nikam necoural, teď už si plánují plány na léto a já mám z toho strach. Loni jsem mu to zakazovala, ne pořád, ale něco co se mi zdálo riskantní a bylo doma dusno. Třeba ta parta dcery byla venku do jedné do rána, sice ve vsi, ale stejně. Mnohdy spali na zahradě u kamarádů. Partnera argument, že kdyby něco provedli, že se to dozví mi přijde nedostačující. Už by mohlo být pozdě. Teď ještě chtějí začít chodit na diskotéky, no to se mi nelíbí už vůbec. Co když se opijou, zfetujou… Já neříkám aby byli o víkendu doma v osm, ale myslím že do 18ti je desátá tak akorát. Ve všední dny chodí domů v devět nejpozději a to od doby, co spolu bydlíme, to chodila teprve do sedmé třídy. Teď je v deváté, ještě nevyšla ani základní školu. O víkendu v létě to bylo klidně o dost déle. Ne každý den, ale o ty prázdniny dost často. Přichází zase léto a já se toho úplně děsím, o to více, že teď jí je už 15 a dle domluvy s tátou bude ta volnost ještě větší než loni. Nelítá někde každý den, to nemůžu říct, ale když je nějaká příležitost chopí se toho. V zimě to je v pohodě, v létě ve všední dny taky i když dle mého by mohla být doma dříve, ale má sport, školu a učení, takže jde ven na chvíli už dost pozdě, já bych už jí v osm hodin večer nikam nepustila, byť na hodinu. To největší zlo jsou ale ty prázdniny a víkendy letních měsíců, to se kolikrát doma ukáže na chvíli, s něčím pomůže, nají se a už jí není. A takhle třeba týden ani nespí doma o ty prázdniny, pak tráví čas s námi a zase se to opakuje, pokud nemáme jako rodina plán něco podniknout, tak si vždy vymyslí plán s partou. Řekne co bude dělat a s kým, ale tím to hasne. Já tohle neznám, ani z domova ani u syna. Když jsme žili sami, ven šel občas a ne pozdě večer, nestal ani o to, byl hodně na počítači, teď se mu to ale zalíbilo a rád by to dělal stejně jak dcera, jenže já trnu strachy a nemám ráda pocit, když to nemám absolutně pod kontrolou. To jsem pak ta nejhorší a co mě dost mrzí, že mi všichni tři lžou, zjistila jsem, že jakmile jsem na noční, chlap je prostě pustí oba. Syna lituje a v tomto mě nechápe, já to myslím dobře a pro jejich dobro. Máme v tomto prostě rozdílné názory, on je třeba zase přísnější v jiných věcech, umí taky zařvat, ale třeba nějaké uklízení bych já tak nehrotila, pro mě by bylo lepší, kdyby byli včas doma a v pokoji ať si mají bordel, tak hrozný to není. V tomto zase jsem byla měkká a syn nemusel doma téměř nic než se připravit do školy. To u nich dcera od mala pomáhá a syn se přidal, to jsem ráda, ono se mu to neztratí, to má chlap pravdu, to je v pohodě, ale jejich pokoj bych tak neřešila, když jinak pomůžou, ale to zas vadí partnerovi a honí je do úklidu i toho pokoje. To pro mě není tak podstatné jako ten strach a nevědomost co zrovna dělají.
Muž se taky o ně bojí, ale věří a říká, že je to úděl rodičů a téměř vše povolí, musí to teda fungovat, nesmí zklamat, ale jak jsem psala mnohdy můžou lhát a my víme prd.

• Citovat
  • Nahlásit
1080
10.5.20 01:37
@Anonymní píše:
nemám ráda pocit, když to nemám absolutně pod kontrolou.

Myslím, že tady jsi popsala hlavní problém, nicméně na tom bys měla zapracovat hlavně ty sama, protože nikdy nic nebudeš mít absolutně pod kontrolou. V určitém momentu prostě přijde chvíle, kdy se rodič musí spolehnout na to, že děti dobře vychoval. Nemůže je do smrti držet uvázaný u stolu, aby náhodou neudělali něco, co by neměl pod kontrolou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
10.5.20 01:44

A teda zrovna ožrat, zfetovat a nechat zbouchnout se dcera může klidně za bílýho dne (stejně jako to může udělat tvůj syn).

A k tomu, co říká tvůj partner, že kdyby se něco stalo, tak se to dozví - to zrovna na vesnicích fakt dost platí. Máloco se dá utajit, když je tam pět a půl chalupy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1218
10.5.20 01:49
@Anonymní píše:
Odpovím dohromady, ne nezneužívá toho, teda alespoň to tak vypadá. Přijde včas a v pořádku, ale právě kdyby chtěla, může toho zneužít raz dva. Ráda bych věřila, ale také mi bylo 15 a naši mi tohle dovolit asi se dějou věci. Do 18ti za ně máme zodpovědnost a mě se nelíbí, že toho může zneužít kdyby chtěla. Uvedu pár příkladů co bylo třeba vloni v létě. V zimě je to lepší, to nemá potřebu nikde courat nebo minimálně, ale od jara do podzimu a hlavně o prázdniny si litá, kde se jí zlíbí. Řekne kde je, ale nikdo už se nepídí jestli říká pravdu. Třeba řekne, že spí u kamarádky, někdy je to kámoška ze vsi, takže to dejme tomu, někdy ale pro nás neznámá holka co u nás byla párkrát na návštěvě. Rodiče neznáme a partner si to nijak neověřuje, řekne jí v kolik má druhý den přijít a tím to končí. Ona opravdu přijde, ale kdo ví kde spala, že. Když s tím přišel loni syn a já se chtěla domluvit s rodiči toho chlapce raději tam nešel, protože by byl za trapáka. Bydlíme společně rok a půl a dříve to u nás takto fungovalo a nepřišlo mu na tom nic divného. Teď mu to vadí, že mu nevěřím a dělam mu ostudu. Ze začátku, protože přišel do cizího prostředí na vesnici, kluk z města se držel dost doma letních prázdninách se, ale s partou dcery dal dohromady a chce to co může ona. Nikdy dříve takhle nikam necoural, teď už si plánují plány na léto a já mám z toho strach. Loni jsem mu to zakazovala, ne pořád, ale něco co se mi zdálo riskantní a bylo doma dusno. Třeba ta parta dcery byla venku do jedné do rána, sice ve vsi, ale stejně. Mnohdy spali na zahradě u kamarádů. Partnera argument, že kdyby něco provedli, že se to dozví mi přijde nedostačující. Už by mohlo být pozdě. Teď ještě chtějí začít chodit na diskotéky, no to se mi nelíbí už vůbec. Co když se opijou, zfetujou… Já neříkám aby byli o víkendu doma v osm, ale myslím že do 18ti je desátá tak akorát. Ve všední dny chodí domů v devět nejpozději a to od doby, co spolu bydlíme, to chodila teprve do sedmé třídy. Teď je v deváté, ještě nevyšla ani základní školu. O víkendu v létě to bylo klidně o dost déle. Ne každý den, ale o ty prázdniny dost často. Přichází zase léto a já se toho úplně děsím, o to více, že teď jí je už 15 a dle domluvy s tátou bude ta volnost ještě větší než loni. Nelítá někde každý den, to nemůžu říct, ale když je nějaká příležitost chopí se toho. V zimě to je v pohodě, v létě ve všední dny taky i když dle mého by mohla být doma dříve, ale má sport, školu a učení, takže jde ven na chvíli už dost pozdě, já bych už jí v osm hodin večer nikam nepustila, byť na hodinu. To největší zlo jsou ale ty prázdniny a víkendy letních měsíců, to se kolikrát doma ukáže na chvíli, s něčím pomůže, nají se a už jí není. A takhle třeba týden ani nespí doma o ty prázdniny, pak tráví čas s námi a zase se to opakuje, pokud nemáme jako rodina plán něco podniknout, tak si vždy vymyslí plán s partou. Řekne co bude dělat a s kým, ale tím to hasne. Já tohle neznám, ani z domova ani u syna. Když jsme žili sami, ven šel občas a ne pozdě večer, nestal ani o to, byl hodně na počítači, teď se mu to ale zalíbilo a rád by to dělal stejně jak dcera, jenže já trnu strachy a nemám ráda pocit, když to nemám absolutně pod kontrolou. To jsem pak ta nejhorší a co mě dost mrzí, že mi všichni tři lžou, zjistila jsem, že jakmile jsem na noční, chlap je prostě pustí oba. Syna lituje a v tomto mě nechápe, já to myslím dobře a pro jejich dobro. Máme v tomto prostě rozdílné názory, on je třeba zase přísnější v jiných věcech, umí taky zařvat, ale třeba nějaké uklízení bych já tak nehrotila, pro mě by bylo lepší, kdyby byli včas doma a v pokoji ať si mají bordel, tak hrozný to není. V tomto zase jsem byla měkká a syn nemusel doma téměř nic než se připravit do školy. To u nich dcera od mala pomáhá a syn se přidal, to jsem ráda, ono se mu to neztratí, to má chlap pravdu, to je v pohodě, ale jejich pokoj bych tak neřešila, když jinak pomůžou, ale to zas vadí partnerovi a honí je do úklidu i toho pokoje. To pro mě není tak podstatné jako ten strach a nevědomost co zrovna dělají.
Muž se taky o ně bojí, ale věří a říká, že je to úděl rodičů a téměř vše povolí, musí to teda fungovat, nesmí zklamat, ale jak jsem psala mnohdy můžou lhát a my víme prd.

Jsem na straně tvého muže… Synovi bych ukázala, že mu věřím - může jít, ale za určitých(rozumných) podmínek a když je poruší bude utrum. Ano, můžou zalhat, ale většinou se to rychle provalí (obzvlášt na vsi).
Jo a chápu, že byl syn zoufalý, když si v jeho 15ti letech chtěla volat rodičům kamarádů, jak zařídíte jeho přespání (to jsem řešila v 11ti letech a pak už se jen syna ptám, jestli s tím kamarádovi rodiče souhlasí).
Dle popisu jsou oba slušně vychovaní - škola v pohodě, pomáhají doma, uznají přijatelná pravidla - co víc bys chtěla? Od pubertáků je to spíše nadstandart…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.20 01:49
@LaPaloma píše:
U syna bych třeba povolila jednou za týden do 22 hodin.P. S. - Moje příbuzná si doma držela dceru ještě v 17, pořád, že má času dost a má ji tam dodnes. Dceři se blíží přechod. Takže nějaká volnost být musí, jinak tomu dítěti ujede vlak.

No její matce je to úplně jedno, několik let se neviděly, brala si ji prý když byla menší, po rozchodu jí měla v péči rok, od té doby je u táty. Brala si ji jen ze začátku, pak se to snižovalo ta frekvence a teď si jen občas zavolají, ale dcera k ní nechce a matka o to nijak zvlášť též nestojí, má dle všeho starosti sama se sebou a s dětmi z druhého manželství co dělat. Můj bývalý, tam je to podobné, taky žádný moc vztah a co žijeme tady, za synem nepřijel, on ani nechce, zlobí se na něj. Ty doby, kdy brečel, že si ho táta nevyzvedl jsou pryč. Naštěstí s nynějším partnerem mají dobrý vztah a on mu toho tátu dá se říct vynahrazuje, my s dcerou si také rozumíme, někdy si uděláme i holčičí den a kluci zase svůj. Vše je dobré až na toto, být i v tomto zajedno, žijeme si jak v pohádce. Takhle vznikají zbytečné hádky, napětí a je to pořád dokola. Přesně třeba to těhotenství, chlap mi na to řekne, že kdyby chtěla, že může přijít těhotná i kdyby chodila jen do školy a domů, že není přece blbá. Za mě ale je větší šance, když je bůh ví kde, v té partě jsou i o něco starší kluci, než, kdyby byla více pod kontrolou. Samozřejmě, že i tak se může stát, ale ta šance je menší.

• Citovat
  • Nahlásit
1080
10.5.20 01:59

A teda musím říct, že by mě od rodiče hodně mrzel postoj, že sice jsem žádnej průšvih neudělala, doma pomáhám, dobře se učím, respektuju dohody, ale MOHLA BYCH přece někdy něco provést a tak je správné se ke mně chovat jako dráb.

To, že syn nikam nechodil, když jste žili sami - to fakt není argument. Zaprvé byl mladší, zadruhé asi nic moc jiného neznal, když jsi mu nic nedovolila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
10.5.20 02:26

Od 15 jsem mohla byt v patek a sobotu venku do pulnoci. Pres skolni rok. O prazdninach klidne kazdy den. Prespavani jsem nemela povolene do 18, pac za me rodice zodpovidali. Kdyz jsem chtela na hory, pustili me, protoze tam jeli i kamaradovi rodice, takze dohled byl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4024
10.5.20 02:37

Zakladatelko, na tvém místě bych byla ráda, že děti vyšlapují a volnost jim dala. A přesně jak říká @marzanna mít postoj, že by mohla, promiň, ale vztahy jsou snad o důvěře, ne? Si vem, že by tento postoj k tobě zaujal partner třeba v tom, že bys ho mohla podvést a dle toho by se choval. Jak dlouho bys to vydržela? Píšeš, že jinak máte všichni hezké vztahy. Na přístupu partnera nevidím nic špatného, na přístupu dětí také ne. Takže na tvém místě bych si ty hezké vztahy bezdůvodně nekazila a vážila si toho, co mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat