Chování 10leté dcery

32
9.5.20 20:18

Chování dcera 10 let

Ahoj, pocitovali jste své dcery kolem 10 let změny v chování? Různé nálady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Mufina
9.5.20 20:24

Ano, mám 10letou dceru a nálady má děsné, přičítám to nastupující pubertě :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2675
9.5.20 20:27

Já mám sice 10leteho syna, ale jsem na tom podobně. Uráží se, vzteká se, je furt nepříjemný, pořád v očích slzičky jak si myslí, že mu všichni ubližují. Myslela jsem, že puberta přijde dýl, ale asi je to tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
9.5.20 20:36
@reny14 píše:
Já mám sice 10leteho syna, ale jsem na tom podobně. Uráží se, vzteká se, je furt nepříjemný, pořád v očích slzičky jak si myslí, že mu všichni ubližují. Myslela jsem, že puberta přijde dýl, ale asi je to tady.

Přesně, stále se nám uráží. Všechno ji vadí. Se vším má problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mufina
9.5.20 20:38
@reny14 píše:
Já mám sice 10leteho syna, ale jsem na tom podobně. Uráží se, vzteká se, je furt nepříjemný, pořád v očích slzičky jak si myslí, že mu všichni ubližují. Myslela jsem, že puberta přijde dýl, ale asi je to tady.

To je jak u nás. Naše je nejstarší ze 4 a má pořád pocit, že těm menším nadržujeme a ona je největší chudák. A jaké dělá scény, když s něčím nesouhlasí, je úplně hysterická. Ona už jde do puberty i fyzicky, takže mě to až tak nepřekvapuje, ale ty nálady jsou fakt děs. Taky tomu nepřidává tato situace, kdy děti vypadly ze svého zaběhnutého režimu a nechodí do školy a na kroužky.

• Citovat
  • Nahlásit
2675
9.5.20 21:00

@TomPitlik ano u nás vše a všichni mu vadí. Se vším problém. Furt se zavírá do pokoje a chce být sám. Je lítostivý a urážlivý a na druhou stranu drzý, vše musí byt po jeho, neposlouchá.
@Mufina přesně tak, ta doba tomu nepřispěla. Šíleně zlenivel a ta nastupující puberta se pěkně rozjela, zvlášť po tom, co teď byl týden u babičky. Přijel a je na zabití. Má taky mladšího sourozence a šíleným způsobem na něj žárlí. Zlobí ho, přesně má pocit, že malého protezujeme. Přitom jako malej byl zlaté dítě. :mrgreen: Jinak je chytrej a šikovnej, ale nečekala jsem, že to s ním bude takhle mávat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3482
9.5.20 21:04

Já myslela že to mám doma jen já :lol:
Syn 10 let, to samé :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5591
9.5.20 21:10

U jedné z dcer to začlo tak v deseti a půl.. zároveň s hormony (a bohužel i menzes.,), je prostě drzejší, převrací oči, odsekává… mluvím s ní o tom, snažím se vysvětlit, že i když je už velká, tak se prostě budeme k sobě pořád chovat hezky..
je citlivější -mnohem - na sebemenší kritiku… Holt, to je jen začátek ;) musíme se obrnit..
naštěstí má pořád chvíle, kdy se ještě přitulí a přijde pomazlit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
9.5.20 21:13
@Tools píše:
Já myslela že to mám doma jen já :lol:
Syn 10 let, to samé :mrgreen:

Já taky myslel že něco takového máme doma jen my 😄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2675
9.5.20 21:31

A jak se snažíte udržet nervy na uzdě? Já se přiznám, že občas vybuchnu…jako dnes na kole…už při prvním kilometru scéna, že nikam nejede, je unavený, celou dobu ho předjížděl 5lety brácha a on celých 40km jen remcal a byl nepříjemný 😬

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2581
9.5.20 21:37

@TomPitlik dceři bude 10 v říjnu, ale nervy mám na pochodu hodně často, její nálady a chování jsou hněkdy příšerné, asi opravdu nastupující puberta a hodně i hormony…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.20 22:20

Dcera má čerstvě deset a docela z ní rostu. Hlavně, jak se furt hádá s kamarádkama, jeden den je BFF jedna, na druhý den jsou na nože a je BFF druhá. Hádají se i po messengru, nevím, jak moc se mám do toho vkládat, snažím se to ignorovat, ale na druhou stranu chci z ní vychovat slušného člověka, co se slušně chová ke svým kamarádům a ona je někdy docela k nim rozkazovačná a manipulativní, nevím, jak moc to patří k věku, syn takový nebýval. Mně i odsekává, manželovi moc ne, protože ten by ji za to pleskl. Už se těším, až začne škola.

• Citovat
  • Nahlásit
Mufina
10.5.20 07:59
@Anonymní píše:
Dcera má čerstvě deset a docela z ní rostu. Hlavně, jak se furt hádá s kamarádkama, jeden den je BFF jedna, na druhý den jsou na nože a je BFF druhá. Hádají se i po messengru, nevím, jak moc se mám do toho vkládat, snažím se to ignorovat, ale na druhou stranu chci z ní vychovat slušného člověka, co se slušně chová ke svým kamarádům a ona je někdy docela k nim rozkazovačná a manipulativní, nevím, jak moc to patří k věku, syn takový nebýval. Mně i odsekává, manželovi moc ne, protože ten by ji za to pleskl. Už se těším, až začne škola.

Tak hádání s kamarádkama zatím neznám, to bude spíš povaha, než puberta. Dcera měla takovou kamarádku, která neustále všem velela, ale už to nevydržela a odstřihla se od ní. Dcera je právě vůči kamarádkám spíš submisivní, zatímco doma mezi sourozenci je zvyklá velet. Dělá zas to, že se třeba s jednou kamarádkou domluví, že se sejdou a mezitím jí napíše jiná, a ona to s tou první odvolá, protože se jí za ní najednou nechce. Tak jí vždycky jenom popíšu svoji zkušenost, když jsem něco takového udělala, že si ta odmítnutá kamarádka našla jinou a mě to bylo líto a nechvávám ji ať to sama zváží. Ona je zkušenost stejně nepřenositelná, takže si na to nejspíš bude muset stejně přijít sama.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat