Syn nechce doma chodit oblečený

1293
8.1.20 10:46

Syn nechce doma chodit oblečený

Zdravím všechny :)
Tak mě napadlo, jestli někdo máte doma stejného nudistu jako my :D Skoro čtyřletý syn odmala nechce doma být oblečený, když už se na nátlak obleče, během dne se nenápadně vytratí do pokoje a přijde zase nahatý :lol: Štvalo mě to kvůli toho, že je tu chladno, ale synovi snad nikdy není zima, ani není nachlazený. Pokoušela jsem se být důsledná a každé ráno trvat na oblečení, ale on si ho prostě vždycky svleče, maximálně si teda nechá trenky. Teď mě to tedy štve jen kvůli neohlášeným návštěvám, když je přiběhne přivítat holý pindík. Zažil to někdo doma taky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19740
8.1.20 10:48

@Leillinka a ve skolce problem nema? Ne, nezazila jsem to, ale povazuji to jako soucast vychovy vysvetlit diteti spolecenske normy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1293
8.1.20 10:49

Ne, kdekoliv jinde než doma chodí normálně oblečený

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 10:55

A nechodí manžel taky často doma jen v trenkách? Někteří chlapi to dělaj :) :nevim: my třeba máme sousedy, když u nich něco poetřbuju, chlap je většinou jen v trenclích a děcka už to dělaji taky, má dva syny a v létě ten mladší jde ven jen v slipech, normálně hrát si na hřiště s ostatníma dětma a to jsou jako normálí rodina jinak :lol: radši anonym, ať nedrbu veřejně :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
17733
8.1.20 11:04

No mě by to teda vadilo, myslím, že už by měl vědět, co se sluší a co ne. Pokud si nechá alespoň trenky, dejme tomu, i když u nás je tohle záležitostí válení v posteli, ne pobíhání po bytě, ale úplně na naháka bych nedovolila. Ptala ses ho, proč se svléká? Je mu horko, oblečení ho omezuje, nelíbí se mu? Podle toho bych řešila dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 11:06

V létě nechávám kluky během dne doma taky nahatý. To samé v noci. Chtějí to tak a nevadí mi to. Zkoušeli to samozřejmě i teď v zimě, ale máme tu chladno a kluci mají neustále rýmu, tak jsem jim vysvětlila, proč teď musí chodit i spát oblečený a chápají to. Kdyby nebyli nachcípaný, nechala bych je tu lítat nahatý i teď :lol: Manžel doma chodí celoročně v trenkách, tak to vidí u něj. Z návštěv k nám nečekaně chodí jen kamarádka, která bydlí ve stejném vchodě a té také děti běhají doma nahaté (jsou všichni v +- stejném věku kdy nejstarší má 5 let), i když se spolu všechny koupali v bazénu, neměli plavky. Jak u nás, tak i u ní. Pak už jen rodina a té je to jedno. :nevim: Nevidím na tom nic pohoršujícího. Však jde o malé děti. Pokud by mi doma takhle chodil puberťák, asi bych to řešila, ale takhle :think: Doma nechávám čistě na nich, co chtějí mít na sobě (když jsou zdraví).

• Citovat
  • Nahlásit
3271
8.1.20 11:10

Tohle neresim. Na konci leta mam vzdy pocit, ze tak bude chodit i v zime. :mrgreen: Nechal si tedy konecne vysvetlit, ze bude mit aspon ty trenky. On teda neni nonstop nudista, ale obcas jo. Minule chtel jet nahej i do skolky, nakonec se teda oblekl. Pokud je to doma, neresim to, kdyz je mu tak prijemne. Neohlasene navstevy to maj blby, ale asi taky nechapou spolecenske normy, kdyz nedokazi poslat ani rychlou sms. V nekterych vecech jsem dusledna, ale tohle je pro mne zbytecnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
8.1.20 11:11

Švagrové syn to dělal jako malý, vždycky se jako první vysvlékl a běžel si hrát :D Bylo to takové jeho období, teď už to nedělá, je mu teď už 10…neboj, to časem přejde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1293
8.1.20 11:13

No syn mi neřekne, proč nechce oblečení, má opožděný vývoj řeči, takže nedokáže odpovědět na otázku Proč, ale dle chování a toho, co zvládne říct, tak se prostě cítí volnější bez oblečení. Chápe, že jinde než doma chodit nahatý nemůže. Jako kontroluji ho, a když je moc studený, tak letím pro oblečení, jako zrovna teď. Ale stejně bude přes den pár svlékacích eskapád. V noci spí taky nahatý, s oblečením mu ani nejde usnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17733
8.1.20 11:18

@Leillinka Spaní bych neřešila vůbec. A pokud se tedy nesvléká nikde venku, na návštěvě nebo ve školce, tak ho nech- nebo zkus volné tričko, co bude mít i přes prdku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29037
8.1.20 11:21

Kamarádky syn to taky měl takhle, cca v tom období 3-4 roky, ted je mu 5 a už bez problémů chodí oblečený - jen to jen nějaký „období“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
881
8.1.20 11:27

Ahoj, pokud ma opozdeny vyvoj reci. muze jit o poruchu senzoricke integrace, kdy detem vadi obleceni, materialy, cedulky na obleceni, moc volne/tesne obleceni. zkuste ho pravidelne masirovat a po koupani trit frote rucnikem. samozrejme nemusi o poruchu senzor integrace jit…jen me to tak trklo, kdyz jste napsala, ze ma OVR. muj syn ma dysfazii a vadi mu napr sustak, zimni obleceni, rukavice…pred spanim ma ritual, kdy v posledni minute usinani sunda ponozky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5358
8.1.20 11:28

@Leillinka asi bych řešila proč se nechce oblékat, než vymýšlela tresty a příkazy. Jinak syn je doma taky věčně polonahý, je mu tak fajn. Asi před týdnem chtěl spát nahý - no a, však je to zdravé. Myslím že to má taky od přítele jeho ideální oblečení na doma jsou trenky a tričko, spíme v 90% nazí.
Kde jinde se cítit dobře než doma, co se týče neohlášených návštěv- jsou vám přednější cizí lidé co neumí napsat zprávu že přijdou, nebo váš syn? Pro mě osobně je důležitější moje dítě a jeho pocity než co si kdo jiný myslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1293
8.1.20 11:30

@Teresa.p Díky za tip, mě už to i napadlo, jestli to spolu nesouvisí. Zajímalo by mě taky, jestli to může souviset i s tím, že mu prostě nikdy není zima, že to necítí :nevim: Ale cedulky z textilu mu vadí, ty odstrihavame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5358
8.1.20 11:31

@Leillinka teď jsem četla i druhý komentář, no a navštívili jste nějakou poradnu? Nemůže jít o nějakou formu autismu nebo něco takového? Nechci hlásit diagnózy ale že třeba to pro svůj vnitřní klid opravdu potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat