Syn nechce spát ve školce

Anonymní
11.10.19 09:45

Syn nechce spát ve školce

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, hrozně se trápím tím, že syn každé ráno brečí, že nechce spát ve školce, uklidňuji ho i půl hodiny. Když má jít po obědě, je v pohodě. Chodím do práce na 4 dny v týdnu, ale na celý den a pátek mám volno, to jde jen do oběda. Na to, že mám třičtvrtě úvazek, beru docela hezký peníze. Okolo 16 tisíc. Na půl dne se něco hledá těžko a být doma s nějakou brigádou za pár šušňů se mi taky nechce. Potřebujeme našetřit na spoustu věcí kolem baráku, dojezdívá nám staré auto a tak…jsem dost citlivá a mám o syna starost, ale taky se to snažím brát zodpovědně, peníze jsou prostě potřeba a kdo říká, že ne, nikdy nepoznal nedostatek…co myslíte? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

234
11.10.19 09:50

Kolik let je synovi? Ptala ses ho, proč tam nechce spát? Co na to říkají učitelky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
990
11.10.19 09:54

Bezne po obede spi? Treba mu vadi, ze musi lezet. Nepomohla by oblibena hracka, tvoje fotka,…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26869
11.10.19 09:59

Domluv se s učitelkou.
Tady nic nevykoukáš…

K spánku nikdo nikoho násilím nepřinutí. U nás bylo zvykem, že po obědě se děti prostě natáhnou a kdo nespí tak nespí, ale musí být potichu a odpočívat.

Pokud tvému synovi vadí, že musí poslouchat, být ohleduplný k ostatním dětem a být potichu a v klidu ležet - je chyba u tebe. Podle mě je toto základní věc ve výchově - být ohleduplný k ostatním dětem a respektovat nějaký řád. Tu chvíli by to rozhodně měl vydržet - aby pochopil, že se svět netočí jen kolem něj a jeho soukromých potřeb a nálad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 10:02

Jo můj syn taky nerad spí ve školce a myslím, že většina dětí, synovi vadí, že se musí prevleknout uprostřed dne do pyžama a jít do postele… No s tím nic neudělám… Já ho beru po obědě, ale už ho chystám, že tam bude muset spát aspoň 2× týdně, řekla jsem mu, že si může vybrat sám nové pyžamo, tak snad to zabere :wink:

U nás jinak všeobecně zabírá uplácení :grin: bonbony, jidlo, pohádky, hřiště, Mcdonald, nějaká aktivita, co normálně nedovolim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.10.19 10:02

Jsou mu 4 roky, chodí do školky už přes rok. Nespí tam, vím, že mu vadí tam ležet a je tam hodný. Ve školce je celkově hodný. Upouští páru jen doma. Už si nebere ani plyšáčka, nechce ho. Že prý počká doma. Učitelky jsem se ptala, ale děti musí ležet, když by si tam někdo kreslil nebo tak, už by to rušilo..

• Nahlásit
  • Citovat
854
11.10.19 10:08

Mému synovi nevadí, že musí ležet a být v klidu, ale prý mu vadí, že je moc dlouho beze mě, prostě osm hodin mu přijde moc, čtyři zvládá v pohodě a chodí s úsměvem. Když tam spával, každé ráno plakal. Jenže já jsem momentálně doma, takže ho můžu vyzvedávat po obědě..
A co třeba babičky, případně kamarádka, že by ho vyzvedávali? To by nebylo řešení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7065
11.10.19 10:08

Předně, neobhajuj se tím, na co peníze potřebuješ. Potřebujeme je všichni. Prostě pracuješ a šmitec. Proč, to je jedno. Pokud se synovi jinak ve školce líbí, tak, mu řekni „miláčku, mám tě moc ráda, ale chodím do práce, takže ve školce spinkáš“. Tečka. Já mám u syna zkušenost, že čím víc ho uklidňuju, tím víc vyšiluje, takže nechláholím, řeknu „je to tak a tak, ty jsi moc šikovný a já vím, že to zvládneš“ a je vyřešeno a dobrečeno mnohem rycheji, než s nějakým chlácholením.
Snažila bych se zjistit, co synovi vadí a s učitelkami to nějak pořešit. Může si vzít na spaní oblíbeného plyšáka? Koupit nějaké krásné nové pyžamko, které si sám vybere a bude ho moct mít jen ve školce? Jestli nechce spá, může po přečtení pohádky vstát a jít si hrát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
703
11.10.19 10:17

Je fakt, ze ja sjem na to syna předem připravovala, po roce chození po o jsme to chtěli zkusit i se spaním, nasel si tam kamarády, kteří tam obcas spi, koupili jsme pyžamo přímo do skolky, ale stejně je to pro nej změna, je víc mazlivý, ráno i zafnuka, to nedelal. Ja na pilu tlačit nemusím, takze se vždycky domluvíme, ale kdyby to neslo jinak… Myslím, že si nakonec zvyknou tak nejak všichni :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.10.19 10:19

Já to říkám proto, že mě už kdysi v jedné diskuzi pomalu zlynčovaly za to, že dávám přednost penězům před synem, ale to není pravda. Prostě jsou potřeba a manžel nevydělá tolik, abych si mohla dopřát ten luxus být doma…jinak syn právě vstát po pohádce nemůže a vadí mu i ta pohádka :think:
Jinak babičky vyzvedávat nemůžou, jinak bych měla vyřešeno hned…a tak dobré kamarádky nemám, že by mi ho vyzvedávali po obědě nebo jsou daleko

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.10.19 10:21

@lebambule jeho nejlepší kamarád ze školky, zrovna chodí po obědě, o to víc je mu to líto.

• Nahlásit
  • Citovat
7065
11.10.19 10:22
@Anonymní píše:
Jsou mu 4 roky, chodí do školky už přes rok. Nespí tam, vím, že mu vadí tam ležet a je tam hodný. Ve školce je celkově hodný. Upouští páru jen doma. Už si nebere ani plyšáčka, nechce ho. Že prý počká doma. Učitelky jsem se ptala, ale děti musí ležet, když by si tam někdo kreslil nebo tak, už by to rušilo..

To je hodně blbé, takové komunistické pravidlo. Naše učitelky říkají, že spíš ruší ti, kteří musí ležet a nechtějí, pak se nudí a otravují. U nás se musí ležet půl hodiny (kdy se čte pohádka, takže se nenudí) a pak kdo chce, tak vstává a jde si skládat puzzle, kreslit a dělat další tiché aktivity.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
703
11.10.19 10:24
@Anonymní píše:
@lebambule jeho nejlepší kamarád ze školky, zrovna chodí po obědě, o to víc je mu to líto.

No ti jeho dva tam toho nakonec taky noc nenaspi a aktuálně ho tam nechávám jen ve středu po o, protože to chodí večer s tatínkem cvičit a doma mi nespi, tak aby to vydržel. Ja ho tam nechci nutit byt, protože nemusim. Navic kdyz tam skoro dvr hodiny chrni, tak nam ještě v deset večer skáče po stropě, a to jsme celkem aktivní rodina. Uvidíš, no. Člověku to rve srdce, ale kdyz to nejde jinak… :woman_shrugging:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.10.19 10:24

@Hoa Mai asi se bojí, že by pak chtěli skoro všichni…nevím

• Nahlásit
  • Citovat
2861
11.10.19 10:26

Můj syn taky nechce za žádných okolností spát ve školce. Ale on ani nemusí a nikdy muset nebude, takže na to kašlu a chodí po obědě. Kdyby ale musel, tak prostě řeknu, že z toho a toho důvodu musí, vím, že to zvládne, zeptám se co by mu pomohlo nebo co by chtěl abych udělala nebo řekla třeba učitelce apod. A potom odpoledne vždy pochválila. Věřím, že po pár protestech by to bylo v klidu. Když musí, tak musí. Nebabrat se v tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama