Reklama

Syn nechce svatbu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bambula6
Stálice 79 příspěvků 17.01.17 10:40
Syn nechce svatbu

Ahojky, uz si nevime rady, s pritelem cekame miminko a chteli bysme se vzit, ale syn z meho predchoziho manželství(8let)o s­vatbe nachce ani slyset. Prvni manzelstvi s jeho biologickym otcem dopado katastrofalne(na­davky, nasili,…) Synovi byl necely rok, kdyz me ex zbil a maly si bohuzel vse pamatuje a ma hruzu, ze kdyz se s pritelem vezmem dopadne to stejne. Pritom pritele miluje bere ho jako tatu, jejich vztah je uzasny…se svym biologickym otcem se vubec nestyska 6let se nevideli. Vubec netusim jak ho presvedcit a uklidnit ze svatbou se nic nezmemi. :( :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9633 příspěvků 17.01.17 10:43

Proste bych se vdala. Osmiletý syn by o mem manželství vazne nerozhodoval. Jinak než ukázkou funkčního manželství ho stejne nepřesvědčíš

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 17.01.17 10:45

To jako, že ti osmiletý syn kecá do svatby? 8o

magdickakocicka
Kecalka 479 příspěvků 17.01.17 10:47

Syn si pamatuje co se doma delo v jeho ani ne roce 8o?! Vdala bych se, 8 lety rozcapenec mi nebude urcovat s kym budu zit a s kym ne.

radúna
Extra třída :D 11911 příspěvků 17.01.17 10:48

Já bych to řešila s pomocí dětského psychologa.

SlecnaSally
Kelišová 6312 příspěvků 17.01.17 10:52

Naopak bych se vdala, abych klukovi dokázala, že každý není jako jeho otec :srdce: komunikuj s ním, určitě to bude dobrý

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 17.01.17 10:53

No ja bych to zkusila spis po dobrem. MY vsichni budeme rodina, a takovy ty kecy. A hlavne bych to zkusila pres muzskou jesitnost - vysvetlit mu, ze bzde mit veledulezity ukol - druzicak, nest prstynky a podobne?

Lama Lama
Hvězda diskuse 47791 příspěvků 17.01.17 10:58
@radúna píše:
Já bych to řešila s pomocí dětského psychologa.

to je zde asi jediný rozumný názor.

@magdickakocicka píše:
Syn si pamatuje co se doma delo v jeho ani ne roce 8o?! Vdala bych se, 8 lety rozcapenec mi nebude urcovat s kym budu zit a s kym ne.
:roll: :roll:

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 17.01.17 10:59
@Alyss1 píše:
No ja bych to zkusila spis po dobrem. MY vsichni budeme rodina, a takovy ty kecy. A hlavne bych to zkusila pres muzskou jesitnost - vysvetlit mu, ze bzde mit veledulezity ukol - druzicak, nest prstynky a podobne?

to by mohlo fungovat :potlesk:

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 17.01.17 11:00

Rozcapenec? 8o Dítě které zažilo násilí v rodině a bojí se že se to bude opakovat je rozcapnec? Tak na tohle fakt nemám slov :zed:

Určitě skočte k psychologovi, pokud je teda syn spolupracující, jestli to bude brát jako trest nebo něco špatného, k ničemu to stejně nepomůže. Ale pokud to klapne promluví s ním o jeho strachu a mohlo by mu to pomoct.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 17.01.17 11:01
@magdickakocicka píše:
Syn si pamatuje co se doma delo v jeho ani ne roce 8o?! Vdala bych se, 8 lety rozcapenec mi nebude urcovat s kym budu zit a s kym ne.

Krotila bych se s výrazy typu „rozcapenec“. Je logické, že pokud má kluk katastrofální zkušenost s vlastním otcem a spojil si to podvědomě s tím, že byli s maminkou v manželství, tedy nové maminčino manželství znamená opakování těch katastrofálních zážitků (ví bůh, co se dělo ještě po rozvodu atd.), bude z toho zákonitě nešťastný. To je snad podnět k tomu, aby se s tím klukem nějak pracovalo a trauma se překonalo (i v zájmu jeho budoucího milostného života), ne ho onálepkovat jako smrada, co si něco vydupává, a hotovo dvacet. Zvlášť, když zakladatelka píše, že syn nemá problém s tím, s kým maminka žije a že vůbec s někým žije (přítele miluje jako svého vlastního otce), ale s vidinou manželství jako takového, protože to pro něj představuje jen bolest. A ano, traumatický zážitek i z tak raného dětství se dokáže vrýt do paměti zatraceně hluboko.

Zakladatelko, je jasný, že o tvé svatbě nerozhoduje tvůj syn. Ale to, co syn prožívá, je k řešení u dětského psychologa.

alimdar
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 17.01.17 11:11

@Bambula6 určitě bych nechala odborníka pokecat se synem a rozhodně bych ho nenechala určovat, co smim nebo nesmim, to jsme jako kde? Vdala bych se, mladej se musí naučit žít s tim, že ne vše je vzdy po jeho.
Ale každopádně bych ho nahnala k odborníkovi, jednak se vyrovnat se situací, kterou si podle mě nepamatuje, ale taky aby ho trochu usměrnil

RenattaSedla
Kecalka 324 příspěvků 17.01.17 11:12

@magdickakocicka
Neskutečný jak se někdo dokáže vyjadřovat. Zakladatelka dělá dobře, že jí záleží na tom jak syn svatbu vnímá. Nejdřív bych zkusila tu ješitnost :) a pak psychologa.

Bambula6
Stálice 79 příspěvků 17.01.17 11:13
@SlečnaDahlia píše:
Krotila bych se s výrazy typu „rozcapenec“. Je logické, že pokud má kluk katastrofální zkušenost s vlastním otcem a spojil si to podvědomě s tím, že byli s maminkou v manželství, tedy nové maminčino manželství znamená opakování těch katastrofálních zážitků (ví bůh, co se dělo ještě po rozvodu atd.), bude z toho zákonitě nešťastný. To je snad podnět k tomu, aby se s tím klukem nějak pracovalo a trauma se překonalo (i v zájmu jeho budoucího milostného života), ne ho onálepkovat jako smrada, co si něco vydupává, a hotovo dvacet. Zvlášť, když zakladatelka píše, že syn nemá problém s tím, s kým maminka žije a že vůbec s někým žije (přítele miluje jako svého vlastního otce), ale s vidinou manželství jako takového, protože to pro něj představuje jen bolest. A ano, traumatický zážitek i z tak raného dětství se dokáže vrýt do paměti zatraceně hluboko.Zakla­datelko, je jasný, že o tvé svatbě nerozhoduje tvůj syn. Ale to, co syn prožívá, je k řešení u dětského psychologa.

Dekuji…ty predchozi komentare me docela ranili…kdyby to byl vyplod jeho rozmazlenosti neresila bych to, ale on ma opravdový strach a zoufalstvi…nechce nic menit, proste se toho boji a udelat to jemu na truc bych se bala ze ho to poznamena jeste vic a babicce rekl ze kdyz se vezmem utece k ni :( Detskeho psychologa urcite vyhledame

Malina7
Závislačka 2631 příspěvků 17.01.17 11:13

Na mě to budí dojem, že i žárlí. Mám 8 mi letého syna a ten také žárlí na přítele. Vysvětlujeme a vysvětlujeme. Už je to jenom nárazově. Podle mě může mít syn obavy, že když si Tě někdo bere, že už ho nebudeš mít tolik ráda. Děti takhle přemýšlí.. Bohužel děti umí být i skvělými citovými vyděrači, takže majzla na to.

Příspěvek upraven 17.01.17 v 11:18

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama