Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Začali jste žít vedle sebe a on v tom pokračuje. Teď ho budeš těžko měnit. Já bych na tohle ve vztahu nepřistoupila. Blbé je, že už máte dítě.
@Anonymní píše:
Dobre ráno, prosím o posouzení. S přítelem jsme spolu sedm let. Máme dcerku 6 letou. Poslední tři měsíce jsou pro me ted dost psychicky zatezove. Možná jsem zlatokopka? Prosím posuďte to. Když jsme spolu začali chodit bylo všechno fajn (proste zamilovanost), otěhotněla jsem a chtěli jsme rodinu. Narodila se mala, vesměs jsem se o ni starala pouze ja. Vyzivala jsem z rodicaku protoze partner mi penize nedaval ( kdyz bylo nejhur sla jsem za rodicema)Když ji byli tři roky začala jsem chodit na brigádu aby jsme se meli lépe. V tu dobu měl příjem 22 000Kc. Postupného jsem si pak našla normální práci jak mala začala chodit do školky a z penez jsem platila jidlo, oblečení věci do domácnosti. On prostě plati „jen elektřinu a hypotéku“ dohromady je to 8000Kc. Jenže před třemi mesici se u me všechno zmenilo. Přítel změnil práci a začal vydělávat vice ( předtím 22000 a ted má 39 000). A jak to nemůžu asi nějak zkousnout nebo ja nevim. Možná nemam sebevědomí, ale vadi mi když vidím jak si jen tak koupí interiér do auta za 8 000 a tak. Me peníze nedává, maximálně nakoupí když mu dam lístek co má koupit a to je většinou tak za 500Kc 1× za 14 dni a to když moc nemám peníze. Před týdnem jsem ho poprosila jestli by mi nemohl půjčit 1000Kc ze mu ji vrátím za dva dny a nepůjčil mi, mam si prý najít lépe placenou práci. Pracuji jako servírka u jeho otce v restauraci. Jsem zlatokopka, nebo co to je když mi vadí co všechno si může dovolit a koupit a ja nemůžu? Je mi do breku protoze si přijdu jako strasna nicka.
co s tím?
Proplesknout chlapa. Co to jako je? Má rodinu. A ty si máš půjčovat? To se mě snad zdá. Má dělat první poslední, aby jste se měli dobře.. ![]()
To je mysleno vazne? Ja mam dceru z 1.manzelstvi (7let) a ted ve druhem manzelstvi maleho syna. Z penez co mi chodi platim starsi krouzky, obedy, sobe penzijni co mam roky a pak co objednam pres internet. Co nejvic se snazim sporit, stavime. Manzel plati vse ostatni a co potrebuji, tak na to si libovolne (jeho) penize beru. Co potrebuji, chci a je jedno jestli pro sebe nebo dceru bez reci dostavam.
Vzala jsem to zkracene, mame to celkem slozity. Nejde to, abysme meli 1 spolecny ucet. Ale prostě plati vse on. I co se tyka ma starsi dcerky.
Prosim anonym.
Tyjo to je blbec… me chlap dava vsechny prachy a dostane jen kapesné a vse kupuji já. Ten by letěl ![]()
Teď nežaluj, když sis to takhle nastavila a souhlasila s tím. Bůh ví, jak to s vámi v minulosti bylo, i s tím otěhotněním. Na tomhle žití vedle sebe každý za dvé jste se domluvili?
To je šílené… jste přece rodina ne?? Rozhodně nejsi zlatokopka.. To vůbec nevíš, co to slovo znamená ![]()
Hm. jsme zase u toho „cáru papíru“, který je naprosto nevýznamný a stejně štěstí nezaručí. Podle nové definice rodiny zřejmě rodina budete, teoreticky byste měli mít stejnou životní úroveň, ale jak toho dosáhnout prakticky, fakt netuším. Půjčovat si peníze, když v podstatě patří na společnou hromádku je pro mě dost nepochopitelné, ale vím, že tak hospodaří i někteří sezdaní a naopak.
No zlatokopka nejste.. Manžel je sobec.. Je logické ze když si polepši mohl by polepsit i sve rodine.. Můj bere mnohem víc nez ja a podle toho plati.. Ze zbytku setři na auto, opravy baráku. Pro rodinu… Taky jsme teda manzele, takže vim ze to necpe jen do svého…
@Anonymní píše:
Dobre ráno, prosím o posouzení. S přítelem jsme spolu sedm let. Máme dcerku 6 letou. Poslední tři měsíce jsou pro me ted dost psychicky zatezove. Možná jsem zlatokopka? Prosím posuďte to. Když jsme spolu začali chodit bylo všechno fajn (proste zamilovanost), otěhotněla jsem a chtěli jsme rodinu. Narodila se mala, vesměs jsem se o ni starala pouze ja. Vyzivala jsem z rodicaku protoze partner mi penize nedaval ( kdyz bylo nejhur sla jsem za rodicema)Když ji byli tři roky začala jsem chodit na brigádu aby jsme se meli lépe. V tu dobu měl příjem 22 000Kc. Postupného jsem si pak našla normální práci jak mala začala chodit do školky a z penez jsem platila jidlo, oblečení věci do domácnosti. On prostě plati „jen elektřinu a hypotéku“ dohromady je to 8000Kc. Jenže před třemi mesici se u me všechno zmenilo. Přítel změnil práci a začal vydělávat vice ( předtím 22000 a ted má 39 000). A jak to nemůžu asi nějak zkousnout nebo ja nevim. Možná nemam sebevědomí, ale vadi mi když vidím jak si jen tak koupí interiér do auta za 8 000 a tak. Me peníze nedává, maximálně nakoupí když mu dam lístek co má koupit a to je většinou tak za 500Kc 1× za 14 dni a to když moc nemám peníze. Před týdnem jsem ho poprosila jestli by mi nemohl půjčit 1000Kc ze mu ji vrátím za dva dny a nepůjčil mi, mam si prý najít lépe placenou práci. Pracuji jako servírka u jeho otce v restauraci. Jsem zlatokopka, nebo co to je když mi vadí co všechno si může dovolit a koupit a ja nemůžu? Je mi do breku protoze si přijdu jako strasna nicka.
co s tím?
Nejsi…on je skrblik.
@Honza 12 jenže on třeba na toho zubaře mi řekne že když na to nemam tak ze si to nemam domlouvat, ten zub jsem mela s provizorní výplní a mela jsem jít na vyplňování kanálků. Me proste vnitřne štve že on si může koupit oblečení a veci do auta a ja ne. Když jsem potřebovala dceři koupit nové zimní boty tak na vše říkal že je to drahé a to na ne meli akci z 900Kc na 550. No platila jsem je ja protoze on měl spoustu řečí. Už jsem i přemýšlela ze bych si našla ještě jednu práci aspoň jako poloviční úvazek aby jsme zili tak nějak na stejné úrovni a mě to tak nevadilo.
@hanka.br. píše:
Teď nežaluj, když sis to takhle nastavila a souhlasila s tím. Bůh ví, jak to s vámi v minulosti bylo, i s tím otěhotněním. Na tomhle žití vedle sebe každý za dvé jste se domluvili?
Teda ty jsi nějaká vztekla ![]()
@Anonymní píše:
@Honza 12 jenže on třeba na toho zubaře mi řekne že když na to nemam tak ze si to nemam domlouvat, ten zub jsem mela s provizorní výplní a mela jsem jít na vyplňování kanálků. Me proste vnitřne štve že on si může koupit oblečení a veci do auta a ja ne. Když jsem potřebovala dceři koupit nové zimní boty tak na vše říkal že je to drahé a to na ne meli akci z 900Kc na 550. No platila jsem je ja protoze on měl spoustu řečí. Už jsem i přemýšlela ze bych si našla ještě jednu práci aspoň jako poloviční úvazek aby jsme zili tak nějak na stejné úrovni a mě to tak nevadilo.
Najdi. Co ti zbývá.
Tak to jsem zlatokopka taky
jsem druhým rokem na rodičáku a rozhodně vse neplatim já a přítel mi peníze dává a nemá s tím problem. Váš chlap je sobec
bohužel
Dobre ráno, prosím o posouzení. S přítelem jsme spolu sedm let. Máme dcerku 6 letou. Poslední tři měsíce jsou pro me ted dost psychicky zatezove. Možná jsem zlatokopka? Prosím posuďte to. Když jsme spolu začali chodit bylo všechno fajn (proste zamilovanost), otěhotněla jsem a chtěli jsme rodinu. Narodila se mala, vesměs jsem se o ni starala pouze ja. Vyzivala jsem z rodicaku protoze partner mi penize nedaval ( kdyz bylo nejhur sla jsem za rodicema
)Když ji byli tři roky začala jsem chodit na brigádu aby jsme se meli lépe. V tu dobu měl příjem 22 000Kc. Postupného jsem si pak našla normální práci jak mala začala chodit do školky a z penez jsem platila jidlo, oblečení věci do domácnosti. On prostě plati „jen elektřinu a hypotéku“ dohromady je to 8000Kc. Jenže před třemi mesici se u me všechno zmenilo. Přítel změnil práci a začal vydělávat vice ( předtím 22000 a ted má 39 000). A jak to nemůžu asi nějak zkousnout nebo ja nevim. Možná nemam sebevědomí, ale vadi mi když vidím jak si jen tak koupí interiér do auta za 8 000 a tak. Me peníze nedává, maximálně nakoupí když mu dam lístek co má koupit a to je většinou tak za 500Kc 1× za 14 dni a to když moc nemám peníze. Před týdnem jsem ho poprosila jestli by mi nemohl půjčit 1000Kc ze mu ji vrátím za dva dny a nepůjčil mi, mam si prý najít lépe placenou práci. Pracuji jako servírka u jeho otce v restauraci. Jsem zlatokopka, nebo co to je když mi vadí co všechno si může dovolit a koupit a ja nemůžu? Je mi do breku protoze si přijdu jako strasna nicka.
co s tím? 