Syn si vymýšlí

Leni5
22.4.17 14:39

Syn si vymýšlí

Ahoj, mám pubertálního (15) syna, který si neustále vymýšlí hlouposti. Různé imaginární kamarády, se kterými si pěkně nahlas povídá i když je v pokoji sám, mluví o nich a když mu řeknu že ti kamarádi nejsou opravdoví, začne šašit a pak se vzteká, že to já nemůžu vědět. Párkrát jsem ho zkusila už i proplesknout, aby toho nechal ale on si nenechá říct a pořád mluví jako by sám k sobě, ale normálně diskutuje jako by mluvil s někým. Pořád si něco píše do bločku a je schopný před sebou hýbat rukama a „jako by“ něco dělat, jako když si děti hrají na něco. Je to už docela mazec, nevíte co s tím? Nemyslím si že je to v pubertě normální, u malých děcek to chápu.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

16396
22.4.17 14:41

A ted o sedmi trpaslicich

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Leni5
22.4.17 14:43

@jahuhudka Kdybych si chtěla z někoho vystřelit, určitě to nebudu dělat tady na emiminu.

• Citovat
  • Upravit
3761
22.4.17 14:47

Taky si nemyslím, že je to v pubertě normální, 2× jsem se v textu vracela jestli si napsala 15 let a nemá tam být 5let
když ani Vám to nepřijde normální, proč se nezeptáte odborníka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3002
22.4.17 14:53

Jedinna rada - navstivit psychiatra. Je mozne, ze si to nevymysli ale „hlasy“ skutecne slysi a halucinuje… bohuzel to na me dela dojem, ze by to klidne mohla byt prvni manifestace schizofrenie… zacatek je typicky v puberte ci mlade dospelosti. S tim neni sranda. Opravdu, co nejrychleji vysetreni u psychiatra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4911
22.4.17 14:54
@jahuhudka píše:
A ted o sedmi trpaslicich

A tomu chudákovi, co ho nechtějí nechat v porodnici, věříš. Lidi jsou fakt zvláštní. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Leni5
22.4.17 15:03

@Agrion Když se ho ptám jestli si nechce s někým o svých problémech promluvit, dívá se na mě jako na blba a naprosto to odmítá, to ho tam mám vléct násilím?

• Citovat
  • Upravit
22.4.17 15:05

Konzultace s odborníkem. Nejlépe ihned! Zajdi za dětským praktikem ať ti dá doporučení. Psychiatrie, neurologie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3002
22.4.17 15:06

@Leni5 Tak lepsi nez ho „proplesknout“. Nevim na jake urovni je komunikace ve vasi rodine… pokud nema nahled a nenecha se presvedcit tak bych asi pristoupila k lecce - objednala jo na jakoby na 15-ti letou prohlidku k jeho detskemu/ obvodnimu lekari a s lekaremsi predem promluvila, aby vedel kam ma pri vysetreni cilit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
22.4.17 15:29
@Agrion píše:
Jedinna rada - navstivit psychiatra. Je mozne, ze si to nevymysli ale „hlasy“ skutecne slysi a halucinuje… bohuzel to na me dela dojem, ze by to klidne mohla byt prvni manifestace schizofrenie… zacatek je typicky v puberte ci mlade dospelosti. S tim neni sranda. Opravdu, co nejrychleji vysetreni u psychiatra.

Napadlo me totez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18090
22.4.17 15:40
@Agrion píše:
@Leni5 Tak lepsi nez ho „proplesknout“. Nevim na jake urovni je komunikace ve vasi rodine… pokud nema nahled a nenecha se presvedcit tak bych asi pristoupila k lecce - objednala jo na jakoby na 15-ti letou prohlidku k jeho detskemu/ obvodnimu lekari a s lekaremsi predem promluvila, aby vedel kam ma pri vysetreni cilit…
:palec: dobrý nápad, myslím že syn si neuvědomuje že s ním není něco v pořádku :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.4.17 15:43

Schizofrenie, v tomhle věku bohužel někdy začíná. Okamžitě za psychiatrem. Neodkládej to! Mám známého, co má dceru, vymýšlením to začalo a skončilo to nožem. (Puberťačka ho vytáhla na svoji mámu…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.4.17 15:45

Ale má to dobrý konec. Nasadili medikaci a slečna je v pohodě. Bohužel čím dřív schizofrenie naskočí, tím bývá těžší. Přeji hodně sil.

• Nahlásit
  • Citovat
3755
22.4.17 16:11

Kamarádky brácha má schizofrenii a projevila se mu docela podobně. Také si povídal s někým v koutě… Nechci strašit, ale určitě bych to nebrala na lehkou váhu. Zkus promluvit s dětskou lékařkou a „vymyslet“ co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9445
22.4.17 17:15

Tohle může být pouhé maladaptivní snění. Nemusí se jednat jen o psychózu. Ovšem za psyciatrem bych pro jistotu zašel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama