Reklama

Syndrom Petr Pan

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

helekoukej
Kecalka 185 příspěvků 22.08.18 12:57
Syndrom Petr Pan

Znáte někoho takového nebo máte dokonce zkušenost ze vztahu s takovou osobou?

V kostce jde o člověka, který je věkem už dávno dospělý, ale ve skutečnosti nikdy nedospěl. Nedokáže přijmout závazky a starosti dospělého člověka…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 22.08.18 13:08

No rekl bych, ze „Nedokáže přijmout závazky a starosti dospělého člověka…“ nema s dospelosti nic spolecneho, ale je to vychcanosti a sobectvi. Nevim o jakych zavazcich presne mluvis, ale mluvit o nejakym syndromu a problemu je hloupost. Naopak muze to byt vychytrale venovat se jen sam sobe.

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 8721 příspěvků 22.08.18 13:25

Bezdomovci?

Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 22.08.18 13:33

" Je nemožné jim odolat, protože jsou přitažliví, mladiství, okouzlující, inteligentní, společenští, plní energie, ve skvělé formě, uvítají každou výzvu, jsou schopni v minutce změnit celý svůj život, a ženy si v jejich blízkosti připadají jako královny.
Ale toto království lásky, vášně a nadšení je bublina, která může kdykoliv prasknout, protože muž s výše popsanými vlastnostmi je typický Petr Pan.
Jsou to muži, kteří nikdy nedospějí a celý svůj život se chovají jako kluci. "

No ja bych rekl, ze naopak to maji srovnane az hodne a nenaleti jako plno moulu a nespadnou do manzelstvi ani nevi jak. Ale samozrejme pro zenu je tkaovy muz nevyhodny a musi mit nemoc. :mrgreen:

helekoukej
Kecalka 185 příspěvků 22.08.18 13:35
@Sandokanos píše:
No rekl bych, ze „Nedokáže přijmout závazky a starosti dospělého člověka…“ nema s dospelosti nic spolecneho, ale je to vychcanosti a sobectvi. Nevim o jakych zavazcich presne mluvis, ale mluvit o nejakym syndromu a problemu je hloupost. Naopak muze to byt vychytrale venovat se jen sam sobe. [/citace/]

S dospelosti to ma společné to, ze dané osobě může být např 30 let i vic, ale nedokáže to prijmout/osamos­tatnit se, nemá nějaký životní cíl- je nerozhodný…Zkrátka dítě, které nechce vyrůst.

helekoukej
Kecalka 185 příspěvků 22.08.18 13:44
@Emimin7 píše:
Bezdomovci?

Spíš naopak ti, kteří nedokáží opustit „mama hotel“…nepracuji, maji plnou lednici, servis…a léta přibývají. :nevim:

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 8721 příspěvků 22.08.18 13:47
@helekoukej píše:
Spíš naopak ti, kteří nedokáží opustit „mama hotel“…nepracuji, maji plnou lednici, servis…a léta přibývají. :nevim:

Osobně znám rovnou tři takové případy, kteří byli vykopnuti z domu a jsou z nich bezdomovci.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 22.08.18 13:52

@helekoukej Takových lidí je podle mě strašně moc, záleží, jak moc to chceš hrotit. Mamánci, věční studenti, lidé, co i ve 40ti plně závisí na svých rodičích… Nedokáží překročit svou komfortní zónu, ale ve finále na to nejvíc doplatí oni sami.

helekoukej
Kecalka 185 příspěvků 22.08.18 14:25

Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím …

@Lalelale píše:
@helekoukej Takových lidí je podle mě strašně moc, záleží, jak moc to chceš hrotit. Mamánci, věční studenti, lidé, co i ve 40ti plně závisí na svých rodičích… Nedokáží překročit svou komfortní zónu, ale ve finále na to nejvíc doplatí oni sami.

Právě, že takových je strašně moc…Zajímá mě zda vztah s takovým komfortistou nekam vede :nevim: nebo jsou odkazani na svůj zpusob zivota bez partnera :nevim:

Dája999
Zasloužilá kecalka 607 příspěvků 22.08.18 17:15
@Lalelale píše:
@helekoukej Takových lidí je podle mě strašně moc, záleží, jak moc to chceš hrotit. Mamánci, věční studenti, lidé, co i ve 40ti plně závisí na svých rodičích… Nedokáží překročit svou komfortní zónu, ale ve finále na to nejvíc doplatí oni sami.

No nevím, příklad z okolí - typ popsaného " Petera Pana", celý život zatím prožil stylem :
oficiální partnerka + neoficiální „kamarádky“.
Ta oficiální se postará ( v některých oblastech společně s maminkou, která se „nároku na synka“ nevzdá do posledního vydechnutí) o běžné, nudné fungování provozu…
Ve chvíli, kdy jí dojde její role a že Pan prožije svůj život v rozletu, následuje scénář -
výměna oficiální za novou, pokud možno neinformovanou a jede se dál.
Zatím je mu přes padesát a klape mu to k jeho naprosté spokojenosti. Okouzlující věčný chlapec.

Skoro bych si tipla, že za pár let jako čerstvý důchodce sbalí nějakou přespadesátku s pečovatelskými sklony a opečováván si bude v klidu užívat důchod, přičemž v rozletu bude spokojeně pokračovat :)
Když tady občas čtu, co všechno jsou některé ženy zvládat pro blaho „nositele trenýrek“, aby ho udržely doma, zírám. A pro něj to vypadá dost nadějně :pankac:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 22.08.18 17:39
@helekoukej píše:
Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím …Právě, že takových je strašně moc…Zajímá mě zda vztah s takovým komfortistou nekam vede :nevim: nebo jsou odkazani na svůj zpusob zivota bez partnera :nevim:
řekla bych, že záleží na úspěšnosti a síle osobnosti. Jsou takoví, o které nikdo nezavadí, a jsou tací, co najdou. Vždyt jen emimino je plné stížností žen, které někoho takového mají a co hůř, pořídily si s ním co nejrychleji dítě. Osobně se mi těžko věří, že by takový člověk našel parnerku ve smyslu krásná, chytrá, skvělá a úspěšná. Když jsem nějakého toho petra pana měla třeba mezi spolužáky, partnerka většinou dost kopírovala jeho model. Tj ztracená v životě, nedospělá.

@Dája999 asi vesměs odpovídám výše:D prostě si moc neumím představit, že žena, která je ochotná tohle trpět, sama nemá nějaký defekt.

Dája999
Zasloužilá kecalka 607 příspěvků 22.08.18 17:51
@Lalelale píše: řekla bych, že záleží na úspěšnosti a síle osobnosti. Jsou takoví, o které nikdo nezavadí, a jsou tací, co najdou. Vždyt jen emimino je plné stížností žen, které někoho takového mají a co hůř, pořídily si s ním co nejrychleji dítě. Osobně se mi těžko věří, že by takový člověk našel parnerku ve smyslu krásná, chytrá, skvělá a úspěšná. Když jsem nějakého toho petra pana měla třeba mezi spolužáky, partnerka většinou dost kopírovala jeho model. Tj ztracená v životě, nedospělá.@Dá­ja999 asi vesměs odpovídám výše:D prostě si moc neumím představit, že žena, která je ochotná tohle trpět, sama nemá nějaký defekt.

@Lalelale myslíš, že nejsou typy „pečovatelek“, kterým to vyhovuje? A zřejmě tam funguje nějaká reciprocita - nakolik je to defektní, neumím posoudit.
U toho mnou popsaného to teda zatím každá po nějaké době vzdala a odešla sama.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 22.08.18 17:53

@Dája999 no tak to se víceméně potvrdilo. Neměly zapotřebí mu to trpět, tak odešly. Je pečovatelka a pečovalka. Já se taky ráda starám, ale když jsem si kdysi nabrnkla lenocha, který by se pomalu nechal nosit na zádech, tak to jsem měla svoje hranice a utla jsem to :D

Dája999
Zasloužilá kecalka 607 příspěvků 22.08.18 18:14
@Lalelale píše:
@Dája999 no tak to se víceméně potvrdilo. Neměly zapotřebí mu to trpět, tak odešly. Je pečovatelka a pečovalka. Já se taky ráda starám, ale když jsem si kdysi nabrnkla lenocha, který by se pomalu nechal nosit na zádech, tak to jsem měla svoje hranice a utla jsem to :D

Jo, on to asi přeháněl :) ( podobně jako „tvůj“ lenoch), ale jistě, že ne od začátku.
Je fakt, že na to šel docela vychytrale - žádný tvrdý nástup - pěkně pozvolna „vařil žábu“ :pankac:

PetrBk
Kecalka 426 příspěvků 22.08.18 19:17

Teoreticky bych ten syndrom mohl mít já :think: Ale žádná si vedle mě nepřipadá jako královna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >