Syrový losos v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klara133
Nováček 9 příspěvků 08.11.18 10:46
Syrový losos v těhotenství

Ahoj/Dobrý den, mám dotaz ohledně jezeni syroveho lososa v těhotenství? Mam rozdílné názory v okolí i na netu. A jelikož miluju sushi a hlavně to lososove tak bych chtela vedet zda mužu nebo ne? Dekuji předem za odpověd :)

Přečtěte si článek: Co nejíst v těhotenství - rizikové potraviny

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janina_81
Ukecaná baba ;) 2297 příspěvků 08.11.18 10:48

Neměla, žádné syrové maso a seafood. Já si dělala v těhotenství jen avokádové a zeleninové sushi.

Icestar
Závislačka 4219 příspěvků 08.11.18 10:49

@Klara133 Osobně bych se nijak neomezovala. Jedla jsem lososa, plísňové sýry… těhotenství není nemoc ;)

Ann-Sylvie
Stálice 63 příspěvků 08.11.18 10:53

Tam jde o to, že v syrovém lososu může být bakterie listerie, která je pro dítě nebezpečná. Najdi si o tom něco…

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 44161 příspěvků 08.11.18 10:53

Záleží na tobě. Ale fakt je, že se každe klepe z plísňových sýrů a v reálu z těch u nás běžně dostupných z pasterovaného mléka je pravděpodobnost průšvihu blížící se nule, zatímco v nedostatečně tepelně upraveném mase vč. ryb je riziko mnohem vyšší a občas se něco najde. Já vlastně jediné, na co si fakt dávám pozor a vynechávám, jsou nedostatečně tepelně upravené maso, ryby a vejce. Velmi pravděpodobně se nestane nic, ale to riziko tam je a je na tvém zvážení.

Rive
Ukecaná baba ;) 1236 příspěvků 08.11.18 10:53

Sushi jsem jedla v každém těhotenství a v prvním jsem si navíc dost ujížděla na tataráku a vždy všechno ok.

pikola
Neúnavná pisatelka 19690 příspěvků 08.11.18 11:01

Syrovou rybu navíc z restaurace bych vynechala-

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64138 příspěvků 3 inzeráty 08.11.18 11:02
@Ann-Sylvie píše:
Tam jde o to, že v syrovém lososu může být bakterie listerie, která je pro dítě nebezpečná. Najdi si o tom něco…

Ta může být i v nedokonale omyté zelenině…

Lojzinkaa
Závislačka 3542 příspěvků 1 inzerát 08.11.18 11:04

@Klara133 Jedla jsem a jím i teď v těhotenství,lo­sos,tatarák i plísňový sýr :palec:

Klara133
Nováček 9 příspěvků 08.11.18 11:06

No já hledala jak divá i jsem se ptala v okolí. Ale vždy se našli rozdílné články i názory. :)
Tak jsem chtěla vedet ještě pohled Vás tady :) Zatím jsem suhsi neměla a né že by nešlo si dát zeleninové ale přece jenom to lososové má něco do sebe :D Vím že se to dá vydržet o tom žádná ale zase kdybych si mohlá dát třeba 6 ks maki tak by to bylo super že :) :D

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 5 inzerátů 08.11.18 11:09

Tak ja si dala v tehotenstvi na co jsem mela chut - sushi se syrovou rybou, tatarak, vselijake morske potvory, plisnove syry apod :mrgreen: jak psala @Icestar tak tehotenstvi neni nemoc :kytka:

Ann-Sylvie
Stálice 63 příspěvků 08.11.18 11:10
@j.a.n.i1 píše:
Ta může být i v nedokonale omyté zelenině…

Tak jistě, ale na to se autorka neptá, že ne ;)

neila
Extra třída :D 11250 příspěvků 08.11.18 11:11

@Klara133 já jsem cele třetí těhotenství ujížděla na lososovem tataraku :jazyk: dělala jsem si ho doma :palec:

unuděná
Kelišová 5729 příspěvků 1 inzerát 08.11.18 11:11

Asi takhleto:budou tu zeny,ktere se neomezovaly a bylo vse v pohode,ale tem bude tvuj pripadny prusvih u zadku :nevim: Je to na tve zodpovednosti a svedomi.v prvim trimestru a lepe i v druhem bych si dala velky pozor na vse,co muze obsahovat listerii.Podle nekterych studii az 75% potratu zavini prave tato bakterie.
K ujasneni-plisnove syry se mohou,problem jsou spis ty zrajici,opet kvuli listerii.Plisnove pouze mohou vadit osobam nachylnym napriklad ke kvasinkovym infekcim.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 08.11.18 11:11

Taky jsem jedla jak sushi, tak tatarak. Na pohledy servirek, když jsem si s bubnem objednavala tatarak a poprosila pekne namichat, nikdy nezapomenu :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Svědkyně upálení: Myslela jsem, že je to fake nnebo protest proti Babišovi

Společností doslova otřásl čin neznámého muže, který se v pátek odpoledne... číst dále >

Rozhovor s Ljubou Krbovou: Na manžela jsem občas dost temperamentní

Sympatická herečka Ljuba Krbová (60) je stálicí v seriálu Ulice. Kvůli tomu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >