Syrový losos v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klara133
Nováček 3 příspěvky 08.11.18 10:46
Syrový losos v těhotenství

Ahoj/Dobrý den, mám dotaz ohledně jezeni syroveho lososa v těhotenství? Mam rozdílné názory v okolí i na netu. A jelikož miluju sushi a hlavně to lososove tak bych chtela vedet zda mužu nebo ne? Dekuji předem za odpověd :)

Přečtěte si článek: Co nejíst v těhotenství - rizikové potraviny

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineJanina_81
Ukecaná baba ;) 2232 příspěvků 08.11.18 10:48

Neměla, žádné syrové maso a seafood. Já si dělala v těhotenství jen avokádové a zeleninové sushi.

Icestar
Závislačka 4217 příspěvků 1 inzerát 08.11.18 10:49

@Klara133 Osobně bych se nijak neomezovala. Jedla jsem lososa, plísňové sýry… těhotenství není nemoc ;)

Ann-Sylvie
Povídálka 29 příspěvků 08.11.18 10:53

Tam jde o to, že v syrovém lososu může být bakterie listerie, která je pro dítě nebezpečná. Najdi si o tom něco…

ugluk
Hvězda diskuse 43071 příspěvků 08.11.18 10:53

Záleží na tobě. Ale fakt je, že se každe klepe z plísňových sýrů a v reálu z těch u nás běžně dostupných z pasterovaného mléka je pravděpodobnost průšvihu blížící se nule, zatímco v nedostatečně tepelně upraveném mase vč. ryb je riziko mnohem vyšší a občas se něco najde. Já vlastně jediné, na co si fakt dávám pozor a vynechávám, jsou nedostatečně tepelně upravené maso, ryby a vejce. Velmi pravděpodobně se nestane nic, ale to riziko tam je a je na tvém zvážení.

Rive
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 08.11.18 10:53

Sushi jsem jedla v každém těhotenství a v prvním jsem si navíc dost ujížděla na tataráku a vždy všechno ok.

pikola
Neúnavná pisatelka 19267 příspěvků 08.11.18 11:01

Syrovou rybu navíc z restaurace bych vynechala-

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63304 příspěvků 3 inzeráty 08.11.18 11:02
@Ann-Sylvie píše:
Tam jde o to, že v syrovém lososu může být bakterie listerie, která je pro dítě nebezpečná. Najdi si o tom něco…

Ta může být i v nedokonale omyté zelenině…

Lojzinkaa
Závislačka 3525 příspěvků 08.11.18 11:04

@Klara133 Jedla jsem a jím i teď v těhotenství,lo­sos,tatarák i plísňový sýr :palec:

Klara133
Nováček 3 příspěvky 08.11.18 11:06

No já hledala jak divá i jsem se ptala v okolí. Ale vždy se našli rozdílné články i názory. :)
Tak jsem chtěla vedet ještě pohled Vás tady :) Zatím jsem suhsi neměla a né že by nešlo si dát zeleninové ale přece jenom to lososové má něco do sebe :D Vím že se to dá vydržet o tom žádná ale zase kdybych si mohlá dát třeba 6 ks maki tak by to bylo super že :) :D

Twixinka
Zasloužilá kecalka 968 příspěvků 5 inzerátů 08.11.18 11:09

Tak ja si dala v tehotenstvi na co jsem mela chut - sushi se syrovou rybou, tatarak, vselijake morske potvory, plisnove syry apod :mrgreen: jak psala @Icestar tak tehotenstvi neni nemoc :kytka:

Ann-Sylvie
Povídálka 29 příspěvků 08.11.18 11:10
@j.a.n.i1 píše:
Ta může být i v nedokonale omyté zelenině…

Tak jistě, ale na to se autorka neptá, že ne ;)

neila
Extra třída :D 10485 příspěvků 08.11.18 11:11

@Klara133 já jsem cele třetí těhotenství ujížděla na lososovem tataraku :jazyk: dělala jsem si ho doma :palec:

unuděná
Kelišová 5553 příspěvků 2 inzeráty 08.11.18 11:11

Asi takhleto:budou tu zeny,ktere se neomezovaly a bylo vse v pohode,ale tem bude tvuj pripadny prusvih u zadku :nevim: Je to na tve zodpovednosti a svedomi.v prvim trimestru a lepe i v druhem bych si dala velky pozor na vse,co muze obsahovat listerii.Podle nekterych studii az 75% potratu zavini prave tato bakterie.
K ujasneni-plisnove syry se mohou,problem jsou spis ty zrajici,opet kvuli listerii.Plisnove pouze mohou vadit osobam nachylnym napriklad ke kvasinkovym infekcim.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 08.11.18 11:11

Taky jsem jedla jak sushi, tak tatarak. Na pohledy servirek, když jsem si s bubnem objednavala tatarak a poprosila pekne namichat, nikdy nezapomenu :lol:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >