Tablet nebo notebook pro šesťáka?

2.3.21 18:57

tablet nebo notebook pro šesťáka?

Ahoj, mám syna v šesté třídě, dala jsem mu svůj starší notebook, který už ale dodělává, bez baterky se vypíná, malá paměť atd. uvažuji o novém zařízení a nejsem si jistá, jestli zase notebook nebo stačí tablet? je to převážně na online vyučování. Hry ve volném čase. co používají vaše děti na prvním stupni? díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
48954
2.3.21 19:01

Mám čtvrťáka a má svůj vlastní normální stolní počítač. Tablet mi na online výuku nepřijde úplně ideální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 19:03

Já bych na výuku tablet neporizovala - ani jako matka, ani jako učitelka.

• Citovat
  • Nahlásit
14678
2.3.21 19:21

Určitě bych z těchto dvou variant pořídila pořádný notebook. Naše děti mají teda oba výkonné počítače a dva monitory - 4. a 8. třída.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52860
2.3.21 19:21

Radeji nejaky lepsi notebook. Tablet neni spatny. Nektere deti IZS skupiny si na on-line hodiny nosi prave svuj tablet nebo chytry mobil. To je fajn, ze netahaji tezky notebook v aktovce/ batohu.
Ale doma radeji notas nebo stolni pocitac.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1835
2.3.21 19:31

Rozhodně notebook, tablet je na distanční výuku spíš nouzovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20641
2.3.21 19:31
@nozu píše:
Určitě bych z těchto dvou variant pořídila pořádný notebook. Naše děti mají teda oba výkonné počítače a dva monitory - 4. a 8. třída.

A ty dva monitory mají nějaký důvod nebo jen na paření ;)? Náš 13 letý je má taky, aby stíhal na jednom monitoru výuku a na druhém paří Minecraft :cert: :lol:.

K dotazu - byla bych pro notebook. U nás čtvrťák má notebook a sedmák dostal nové PC. Prvňák jede na mém notebooku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5003
2.3.21 19:34

Nikdy jsem nepochopil, k čemu je vlastně tablet dobrý - vyjma drahé hračky na matlání pro dvouleté dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14678
2.3.21 20:05

@bramburka81 primárně mají dva monitory na paření -na jednom jede hra a na druhém discord. Při online výuce je na jednom monitoru učitelka a na druhém Google nebo Roblox. To podle dítěte. Ale chodím je nárazově kontrolovat a spíš to mají jen zapnuté jako kulisu a pracují jak mají. A je to praktické pro online testy, protože učitelka zůstane otevřená ve vysílání na jednom monitoru a na druhém si dělají ten test. A občas je odpoledne vyženu a jdu si do dětského pokoje dělat věci do práce, ktere se na notebooku špatně dělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20641
2.3.21 20:23

@nozu Tak to jo. Já to nemám, jak kontrolovat, protože chodím normálně do práce. Jen při náhodné kontrole jsem zjistila, jak jsou ty děti vynalézavé a kolik toho během online stihnou. Mladší si zase stihl číst knihu, protože měl vše hotové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1003
2.3.21 20:28

@Zumpa na cestovani, ja mam relativne dobrej tablet a jsem rada, ze s nim muzu cestovat, pripadne jsem se na nem na magisterskym ucila. Ale na to cestovani je idealni. O milion procent lepsi nez mobil, ale ne tak tezkej a velkej jako notas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14678
2.3.21 21:24

@bramburka81 já to mám tak vymakané, že třetí monitor od syna z PC mám v ložnici na pracovním stole a vidím, co se děje na jeho hlavním monitoru. Takže ho mám pod kontrolou. :mrgreen: Ale v zájmu zachování mého duševního zdraví to nedělám moc často. Dcera ještě ke dvěma monitorům zvládá při výuce klabosit online s kamarádkami přes mobil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.3.21 21:45

@Leenvecka ale děti nepotřebují cestovat s tabletem.. takže tahle výhoda u nás padá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.3.21 21:46

@nozu ta kontrola přes třetí monitor je zajímavá. škoda že nemám třetí monitor. ale kolik ty děti toho stihnou u té online výuky, pak se nikdo nemůže divit, že jsou nepozorné a málo si toho pamatují a teda taky se nedokáží soustředit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14678
3.3.21 07:28

@lucie.krajcarova víš, s tou paměti a pochycením učiva to je různé. Dceři to jde velmi dobře, sem tam dovysvětlíme složitější látku. U syna je to náročnější, ale to i při výuce ve škole. Člověk musí dělat kompromisy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat