Tabletové hry pro batole

1030
21.11.15 17:55

Tabletové hry pro batole

Dobrý večer, doporučte mi prosím nějakou aplikaci/hru pro batole (2r) na tablet s Windows (ne Android). Ideálně nějakou vzdělávací, třeba se zvířátky nebo na zlepšení jemné motoriky. Nejde mi o celodenní hraní, ale jen když se dítě nudí na rodinných návštěvách, při nemoci, cestování atd. Díky moc! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.11.15 18:06

No je Ti jasné, že si pěstuješ malého závisláka… já vím, že tohle nechceš tady řešit, jen si to fakt rozmysli. jakmile to jednou dáš k dispozici, těžko to budeš brát zpátky. :kytka:
Malým dětem bych to do ruky nedala vůbec, starší cca 10 letá to má hodně moc omezené. za to ale čte, hraje na klavír a tráví čas jinak. švagrová jim to dala hned,, ve třech letech na PC a tedko holky pomalu ani nekomunikujou 14 a 11 let, jen u toho dřepí, celé prázdniny, celé dny, i když přijdem na návštěvu, nejsou schopné si povídat, hrát jiným způsobem než u PC, mobilju nebo tabletu…já vím, je to jejich věc, ale pro mne to je hrozné a odstaršující případ. já na tohle jdu opravdu hodně opatrně.
Inko kvůli příbuzným.

• Nahlásit
  • Citovat
CokeLady
21.11.15 18:19

Absolutně nechci být az moralistku a super-matku, ale podle mě je tablet jen pro líné rodiče. Ty, které nechtějí děti zabavit a chtějí se ho na chvíli zbavit. Tip na hru nemám, ale na dvouleťáka při nemocích, návštěvách a cestování dobře fungují hudební hračky, zpívání v autě, na oslavách hra s jinými dětmi nebo neznámými předměty a interakce s rodinou. Podle mě je 2 roky pro tabletovou lenost fakt strašně brzo. Za chvíli budeš v situaci, kdy dvouleťák bude tablet vyřvávat, protože ho podněcuje více než prohlížení obrázků nebo lego, zvuk, obraz, samotné zasahování do děje, barvy, rychlost… a jsi za chvíli v situaci, kdy se tablet stane centrem vašich sporů, že ho bude chtít moc a ty se mu budeš snažit vysvětlit, že si musí hrát i jinak…

• Citovat
  • Upravit
5593
21.11.15 18:21

@zuzanx promin ale proc chces davat dvouletemu diteti tablet? 8o na navstevu mu vezmi hracky a kdyz je nemocny venuj se mu ty a ne tablet ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
21.11.15 18:33

@zuzanx
hele a ja te chapu. obe moje deti maji obcas tablet na hrani asi od roka. ted maji 2r a 3r. starsi na tablet kasle uplne, mladsi si pohraje rada, ale kdyz ho nema, tak ho nehleda.
podle me dobre zvolene aplikace se zviratkama pisnickama atd. jsou uplne v pohode. samozrejme pokud u toho netravi 2hod. ale na pulhodky ideal. podle me je to daleko lepsi nez dite posadit pred televizi s nejakou prisernosti typu Mickeyho klubik. Na tabletu je to aspon interaktivni musi neco delat, uvazovat. Na televizi akorat cuci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3238
21.11.15 18:35

No já teda moralizovat nebudu - nemám tablet:) ale zakl chápu. já tedy pro krizové situace (čekání u doktora, dlouhá cesta mhd..) používám pohádky v telefonu…a zatím stačí:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
21.11.15 18:38
@Anonymní píše:
No je Ti jasné, že si pěstuješ malého závisláka… já vím, že tohle nechceš tady řešit, jen si to fakt rozmysli. jakmile to jednou dáš k dispozici, těžko to budeš brát zpátky. :kytka:
Malým dětem bych to do ruky nedala vůbec, starší cca 10 letá to má hodně moc omezené. za to ale čte, hraje na klavír a tráví čas jinak. švagrová jim to dala hned,, ve třech letech na PC a tedko holky pomalu ani nekomunikujou 14 a 11 let, jen u toho dřepí, celé prázdniny, celé dny, i když přijdem na návštěvu, nejsou schopné si povídat, hrát jiným způsobem než u PC, mobilju nebo tabletu…já vím, je to jejich věc, ale pro mne to je hrozné a odstaršující případ. já na tohle jdu opravdu hodně opatrně.
Inko kvůli příbuzným.

a predstav si, ze jsou deti, co vyrustaly v dobe bez mobilu, tabletu a internetu v domacnosti a ted jako pubertaci u toho sedi uplne stejne. ono je to spis o tom, jak se jim rodice venuji a co maji za jine moznosti v ramci volneho casu.

mimochodem svagrova dala detem tablet ve 3 letech, pred 10 lety?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
21.11.15 18:40

Co na to rict…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 18:45

Syn má na mobilu takové to slepé puzzle - letadla, v čekárně u doktora nebo když se mu povede vstát v pět ráno a mě se ještě nechce nic, tak je to super věc:) jsou mu tři:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.15 18:45

@Ali-Ali Psala jsem PC. A o tom, že čím mladší věk, tím silnější závislost, jsi neslyšela? Navíc malé dítě pak jen tak obyčené věci nezaujmou. Já tohle fakt nepochopím. Právě proto, že děti vyrůstaly bez počítačů a bez milionů dětských programů, si myslím, že není třeba je v raném dětství posadit k tabletu nebo počítači. Raději jim povídat, hrát si s nimi atd… ale to vyžaduje čas rodičů, že.

• Nahlásit
  • Citovat
3386
21.11.15 18:51

Zakladatelku chapu, vsak to nechce na nonstop zabavu a tady se hned moralizuje :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
21.11.15 18:54
@Anonymní píše:
@Ali-Ali Psala jsem PC. A o tom, že čím mladší věk, tím silnější závislost, jsi neslyšela? Navíc malé dítě pak jen tak obyčené věci nezaujmou. Já tohle fakt nepochopím. Právě proto, že děti vyrůstaly bez počítačů a bez milionů dětských programů, si myslím, že není třeba je v raném dětství posadit k tabletu nebo počítači. Raději jim povídat, hrát si s nimi atd… ale to vyžaduje čas rodičů, že.

predpokladam, ze nikdo detem nepousti ani televizi…

a muj triletak ma tablet k dispozici od roka, 99% casu muze tablet lezet vedle nej a ho vubec nelaka, radeji si stavi z Dupla nebo stavi vlackodrahu. i kdyz si nekdy na tabletu hraje, tak kdyz reknu, ze koncime s tabletem a jdem si hrat, tak okamzite leti. tolik k te zavislosti. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4744
21.11.15 19:00

Hehe, to se dalo čekat, že zakladatelka dostane kartáč. Bohužel hry na Windows neporadím, máme Android. Ale windows mají taky nějaký svůj shop, ne? Zkus hledat něco jako praskání bublin/balonků, nebo kluky baví hra kde mají najít určité zvířátko mezi šesti a když ho najdou, hraje to písničku. Je to teda v angličtině, ale jim je to jedno.
Jinak může mi někdo z tábora „tablet nesmí dítě ani zahlédnout“ říct jak poškodí dítě, že se mu půl hodiny nebudu věnovat a přichystám třeba jídlo, nebo trochu poklidím? Vy se opravdu věnujete dítěti celou dobu co je vzhůru a vše ostatní stíháte když spí? Nebo si vaše dítě způsobně prohlíží obrázkovou knížku samo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4744
21.11.15 19:02

@Ali-Ali To asi nevysvětlíš :) Mě vždycky baví všechny uvědomělé matky, které tvrdí, že ony by nikdy a za žádných okolností…dosaď si libovolnou metlu lidstva :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31431
21.11.15 19:06
@AndreaS92 píše:
@zuzanx promin ale proc chces davat dvouletemu diteti tablet? 8o na navstevu mu vezmi hracky a kdyz je nemocny venuj se mu ty a ne tablet ;)

Jaký tablet? Ve dvou letech si má dítě hrát s kostkama, tahat kačera a poslouchat, jak mu maminka ukazuje obrázky zvířátek z knížky. Zblblost technikou, lenost rodičů. Na technický hračky, mobily atd. má ještě moře času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama