Reklama

Tajná svatba

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anadroš
Povídálka 24 příspěvků 05.04.10 21:54
Tajná svatba

DObrý den,
prosím o radu jestli má někdo zkušenosti s tajnou svatbou. Chtěli by jsme se s přítelem vzít a to právě tajně pouze se svědky a oznámit to až po všem.
Nevím právě ani jaké jsou možnosti, kde se dá taková svatba konat a jak dlouho to musí být předem domluvené.

Děkuji moc za rady. Andrea

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Lidka a Sami
Závislačka 4957 příspěvků 05.04.10 22:12

Andreo: všechno záleží pouze na vás…může to být kdekoliv(na úřadě, v kostele, v zahradě, na zámku…)
Stačí, když se domluvíte s odávajícím na údajném místě a se svědky a nikomu jinému o tom neříkat. :wink: :palec:

A pak u jen vykročit správnou nohou do nového života :kytka: :andel:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 05.04.10 22:19

jak pise Lidka.My mochodem to je muj sen.Mit tajnou svatbu.Jo a jeste doporucuji svedky sehnat na ulici. :wink:

Lidka a Sami
Závislačka 4957 příspěvků 05.04.10 22:24

No jedna moje kamarádka se svou dávnou láskou tehdy…to už je 5let zpátky. Si koupili prstýnky a poprosili babičku na ulici, aby je oddala…no je to fakt dětské…ale i tak to jde :lol:

Fakl ale, stačí zajít na úřad. Domluvit se s odávajícím úředníkem a ostatní je na vás. :wink:

Dneska jsou běžné svatby v moři, ve vzduchu a v jakémkoliv oblečení. :palec: :lol:

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 05.04.10 22:34

Taky to řešíme.. i když ne úplně na tajno ale s rodinou…
Opravdu je to zajít na úřad, domluvit termín a místo a pak je na vás, komu řeknete, koho pozvete a koho nee.

Medisek
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 06.04.10 05:29

my jsme tohle udělali v červenci a celé nám to trvalo asi 3 týdny a to jsme čekali pak v podstatě jen než už bude ten den kdy mají volno budeš potřebovat rodné listy obou a žádost o uzavření manželství

irinek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.10 06:42

Jé tak my jsme měli tajnou svatbu tak na půl. Nechtěla jsem aby o to přišly naši rodiče. Tak jsme o tom nikomu neříkali jen svědkům a rodičům. No a přípravy byly stejné jako u normální svatby. My jsme se brali na hradě v kapli. Bylo to vážně úžasné. Všechno je jen na vás jak co chcete a jak si přejete. Místo to chce zamluvit takměsíc dopředu. Pokud chceš nějaké šatičky tak to samé aspoň měsíc a je na vás zdali chcete ještě nějaké přípravy. Tajné svatby stojí opravdu za to. Držím palečky.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 06.04.10 06:46

Myslím si, že rodiče to bude mrzet a hodně. tak nějak jsem to vždycky brala, že rodiče mají na svatbu svých dětí nárok - užít si tu parádu za všechnu tu starost a péči, kterou věnovali v dětství. taková třešínka na dortu.
tetě se vdal tajně syn a byla z toho dost špatná, museli jsem ji zvát na naši svatbu, aby si alespoň něco užila :-))))

nonina
Závislačka 4033 příspěvků 06.04.10 06:58

Ahoj,
sama mám s manželem „tajnou“ svatbu za sebou . Jak už Ti psaly holky, budeš potřebovat rodné listy, žádost o uzavření manželství - zajděte si na úřad a domluvte se na termínu . Jenom k těm svědkům, taky jsm to chtěli vyřešit na ulici, ale nakonec jsem já řekla kamarádce a manžel známému (kamarádka dělá v květinovce a zároveň mi vytvořila svatební kytičku)
nakonec jsem byla ráda, že byli svědci domluveni, protože v den svatby bylo hnusně a kolem úřadu jak naschvál zrovna v tu dobu neprošla ani noha :mrgreen:

Celé příbuzenstvo jsme obešli ještě v den svatby odpoledne s výslužkou - a všem jsem se už ve dveřích představila novým příjmením - bylo to zvláštní sledovat jak se mění výraz ve tvářích.

Pak jsme odjeli na týden pryč a nechali jsme všechny, aby to rozdýchali :wink:

Pravda někteří to rozdýchávali dýl , ale většina nás pochopila a přála nám to.

Přeju hodně štěstí !!!

matka představená
Kecalka 146 příspěvků 06.04.10 07:21

Ahoj, naše zkušenost s „tajnou svatbou“: zašli jsme na obecní úřad alias magistrát si zamluvit termín svatby a rovnou jsme požádali o ÚŘEDNÍ SVĚDKY, tj. že za svědky nám šly nějaký dvě úřednice, který zrovna měly čas. Je možnost udělat svatbu s obřadem ale dokonce i BEZ OBŘADU, tj. že v kanceláři matriky jen podepíšete papíry (dělají to třeba, když jsou lidé hodně nemocní, postižení apod. a nechtějí dělat obřad).
V den svatby jsme se krásně vyspali, nasnídali a pomalou procházkou šli na magistrát, cestou koupili kytku (v květinářsví mi nevěřili, že jsem nevěsta :-D - brali jsme se normálně v civilu), na úřadě jsme si poslechli oddávajícího (trochu se zarazil, když začal projev vážení svatebčané a v tom velikým sále nás bylo všehovšudy 6 osob - my 2, 2 svědkyně a on a jeho nějaká asistentka/fo­tografka) a pak jsme šli na méééga méééga oběd, kterej se protahl až do večera a pak jsme zase procházkou šli domů, kde jsme krásně v klídečku vytuhli. DOPORUČUJEME! žádný stresy, ožralý příbuzenstvo, x dojemných projevů, žádný dilemata s oblečením, darama a jídlem-menu … a náklady nulanula nic (kytka, oběd, bonboniéry pro ty úřednice-svědkyně, fotografka … do 2000 úplně v klidu a to jsme fakt na ničem nešetřili).
Rodičům jsme asi půl roku před tím jakože naznačovali, že se tedy asi už někdy konečně vezmeme … pak jsme jim jen řekli, že se vezmeme … a pak jsme jim v den svatby volali, tak mami, dneska jsme měli svatbu …všichni to vzali překvapivě v pohodě - nakonec byli všichni rádi, že nemuseli nic řešit a ušetřili :wink: Nikoho to nemrzelo. Říkali jsme, že jsme spolu už 6 let a prostě tam neni co novýho slavit, protože mezi náma se tím nic nezměnilo … brali jsme se proto, že jsem otěhotněla. Řekli jsme, že radši za ty prachy pořádně oslavíme narození mimča než nějakou trapnou svatbu.
Fakt můžeme jen doporučit a přejeme ti taky tak v pohodě rodiče a prarodiče.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 06.04.10 07:40

ahoj, taky se přidám
my se v lednu (po mé smutné operaci)domluvili, že se vezmeme. Kromě tajné svatby jsme chtěli taky svatbu svým způsobem „romantickou“. Takže manžel v průběhu února vybral místo (které jsem znala dopředu) a v březnu, když už jsem byla po nemocenské, tak jsme ho upřesnili, kde venku se chceme vzít (byla to botanická zahrada ve Štramberku). Zároveň jsme zašli na místní úřad domluvit to a vyplnit papíry. Paní matrikářka byla úžasná, vše bez problémů a za celkový poplatek 500,–. Ještě se nás ptala na koníčky a tak, aby místostarosta věděl, co dát do projevu a jaké máme představy o této svatební řeči.
Naše matky se to dozvěděly cca měsíc před svatbou, aby si mohly vzít volno, protože to byl pátek. Obě souhlasily, že nám půjdou za svědkyně. (jeden otec je nepoužitelný, druhý rozvedený…)
Pak jsme jen zajistili oběd na náměstíčku a kytku v místním květinářství (sice přes pravidelnou emailovou korespondenci úplně neodpovídala mým představám, ale to byl detail, trochu jsme si ji upravili :-D ). Na obřad jsme jeli motorovým vláčkem jako na výlet - já měla bílé kalhoty,ušitou bordó tuniku a manžel světlý oblek bez kravaty.
Brali jsme se 13. v pátek - slunce svítilo krásně, že jsem si spálila ramena, paní matrikářka nám fotila obřad a držela složky na nové podpisy. A protože jsme se brali ve Štramberku, tak všichni dostali místo svatebních koláčů jejich štramberské uši.
Já bych neměnila a šla do toho klidně znovu, jak znám svou rodinu, tak by se určitě něco nepovedlo, zbytečné nervy, navíc dědeček byl nakonec v nemocnici…
hlavně, já to měla jednodušší, já pořád tvrdila, že svatba bude tajná, jestli někdy…a všichni to rozdýchali a nemají mě míň rádi :-D .

eva76
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 06.04.10 08:29

tak už asi vše bylo řečeno, my se berem taky jen za přítomností svědků a rodičů + jednoho dědy, pak všem pošlem oznámení, že se tak stalo :mrgreen: . V současné době taky raději investujem do miminka než do vožralýho příbuzenstva…

Kamarádka se takto vdala teď 1. dubna, měla spíš práci s tím, aby jí to uvěřili :-)

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 06.04.10 08:43

Jé to je hezký, kdo do toho jdete tak vám moc fandím :-D
My jsme měli velkou svatbu a znovu bych ji asi nechtěla. Klidně bych si vzala manžela tajně (a myslím že i on by to klidně bral), jen se svědkama. Rodina by to rozdýchala. A těch peněz co by jsme ušetřili … :wink:

Tak všem, kdo do toho chcete „praštit“, přeji krásné manželství a ať jste spokojení a šťastní :kytka:

Kája
Ukecaná baba ;) 2376 příspěvků 06.04.10 08:46

Ahojky,

tak mi měli tajnou svatbu jen ze svědkama na úřadě a to 13. v pátek a ještě ve 13hod. Ten den sme byli jediný. Svatba byla jen ze svědkama a měli sme pozvanou fotografku ať o to rodiče úplně nepříjdou a my máme krásnou vzpomínku. Pze sme se brali v džínovým, tak sme druhý den šli k fotografce do ateliéru a půjčili sme si svatební oblčení a máme i fotky ve svatebním :wink: . Svatbu sme dali dokupy během 14dní, s tím, že teda nebyl velký výběr v prstýnkách, pze sou většinou na objednání dopředu. Dokonce den předem nám přišly oznámení, o tom že sme se vzali, které sme pak rozdávali. Rodiče to vzali v pohodě (oboje sou rozvedený tak mamky byly rády). V létě sme udělali oslavu s kamarády a spojili to rovnou i s manželovou 30.

verulec
Kecalka 143 příspěvků 06.04.10 09:00

Ahoj holky. Tak jak to tak čtu, tak s tím pomalu začínám i souhlasit. Přítel moc chce tajnou svatbu, protože oba máme rozvedené rodiče a i kdyby jsme chtěli pozvat jen tu nejbližší rodinu, tak nás bude hrooooozně moc. Já jsem vždycky chtěla velkou svatbu, ale je mi jasné, že ty penízky raději můžeme vložit do baráčku, který doděláváme. Ale teď, když jsem si přečetla vaše názory, tak se s tím začínám pomalu smiřovat a snad mě přítel brzo překvapí a nějakou tu ,,Tajnou" svatbu taky budu mít. :dance:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >