Tajné cucání bráchy dudlíků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Týnule19
Stálice 68 příspěvků 07.02.18 11:13
Tajné cucání bráchy dudlíků

Zdravím :mavam: mám 3 letou dceru, která už byla bez dudlíku, narodil se jí bráška (4 měsíce) který má momentálně dudlíky hlavně kvůli zoubkům na spinkání. Poslední dobou jsem ji několikrát nacapala jak tajně cucala dudlík. Vždy je u toho schovaná, abych ji neviděla.. Teď co s tím? :nevim: Zakazovat, když ho má bráška? Nebo nechat, ale co když ho potom bude chtít víc a víc a nakonec se k němu vrátí i na noc? V září jde do školky, tak ať nejde s dudlikem :(
Jak jste tohle řešili vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vertunka
Závislačka 4714 příspěvků 07.02.18 11:14

Jsou ji 3 roky. Uz je dost velka na vysvetleni, ze dudlik je jenom pro miminko. Takze bych zakazovala. At se opravdu nevrati k dudani.

Evka73
Závislačka 2673 příspěvků 07.02.18 11:17

Řešila jsem to u svých děti - dcera už dudlík dávno neměla, ale když se narodil syn, tak jí byl rok a třičtvrtě a dudlíky mu brala. Takže jsem dudlíky sebrala oběma byl klid, syn to zvládl úplně bez dudlíku :potlesk:

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 07.02.18 11:50

Řekla bych jí že dudlíky mají jenom miminka a nějak se jí to pokusila vysvětlit určitě to pochopí :)

Týnule19
Stálice 68 příspěvků 07.02.18 11:53

To jsem zkoušela a odpověděla mi, že je taky miminko :lol:

vertunka
Závislačka 4714 příspěvků 07.02.18 11:55
@Týnule19 píše:
To jsem zkoušela a odpověděla mi, že je taky miminko :lol:

Jak jsou ty deticky chytry, co?? :mrgreen: Bych ji rekla, ze uz je velka holka, ze uz pujde do skolky a tam deti nedudaji dudlicky. A nebo bych ji rekla, ze ji dam plinku a bude celej den hajat, kdyz je miminko.

Týnule19
Stálice 68 příspěvků 07.02.18 12:07
@vertunka píše:
Jak jsou ty deticky chytry, co?? :mrgreen: Bych ji rekla, ze uz je velka holka, ze uz pujde do skolky a tam deti nedudaji dudlicky. A nebo bych ji rekla, ze ji dam plinku a bude celej den hajat, kdyz je miminko.

Právě někdy až moc :lol: :lol: to by se jí ještě líbilo :lol: nedělá to často, ale někdy taková chvíle je.. Chudák se vždycky lekle když ji chytim :lol:

vertunka
Závislačka 4714 příspěvků 07.02.18 12:23
@Týnule19 píše:
Právě někdy až moc :lol: :lol: to by se jí ještě líbilo :lol: nedělá to často, ale někdy taková chvíle je.. Chudák se vždycky lekle když ji chytim :lol:

To si dokazu predstavit. Je pristizena primo pri cinu :mrgreen:

Takyjedna
Závislačka 4667 příspěvků 07.02.18 12:25
@Týnule19 píše:
Zdravím :mavam: mám 3 letou dceru, která už byla bez dudlíku, narodil se jí bráška (4 měsíce) který má momentálně dudlíky hlavně kvůli zoubkům na spinkání. Poslední dobou jsem ji několikrát nacapala jak tajně cucala dudlík. Vždy je u toho schovaná, abych ji neviděla.. Teď co s tím? :nevim: Zakazovat, když ho má bráška? Nebo nechat, ale co když ho potom bude chtít víc a víc a nakonec se k němu vrátí i na noc? V září jde do školky, tak ať nejde s dudlikem :(
Jak jste tohle řešili vy?

Já bych jí nechala odzkoušet, jaké je to být taky miminko. Ono jí to brzo přejde. Když má potřebu být taky „malá“, tak jí to rozumě nevysvětlíš. Když to tak cítí, tak si to potřebuje prožít. Aby se jí něco nezablokovalo a nevyplavalo to na povrch třeba pak pozdějc. A když to dělá v tajnosti, tak je to vlastně v pohodě. Nestane se, aby šla do školky s dudlíkem a vyžadovala ho tam.

Týnule19
Stálice 68 příspěvků 07.02.18 12:26
@vertunka píše:
To si dokazu predstavit. Je pristizena primo pri cinu :mrgreen:

Tak tak.. Z toho usuzuji, že se za to stydí a ví že by ho mít neměla..

Reflex
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 07.02.18 12:27

Nechala bych to tak jak to je. Nedovolovat, ale neřešit, že si tajně podudá. Pokud by naléhala a chtěla argument, tak ten, že si zkazí zuby, patro a co já vím, jaké jsou ty skutečné důvody. Že je dudlík pro miminko není argument.

Manhattan
Závislačka 3697 příspěvků 07.02.18 12:40

Až si bude chtít hrát nebo koukat na pohádku, strčila bych ji do postele a řekla bych, že miminko musí spinkat a že hračky stejně nejsou pro takové miminko a uvidíš, jak rychle vyroste :lol:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1924 příspěvků 07.02.18 12:43

Ja synovi vysvetlila, ze mu dudlik muze krivit zuby a proto ho uz mit nemuze. Mimino zuby jeste nemá, tak ho mit muze. Kupovidu to vzal dost v pohodě. (Na dudlik si odvykal postupně, pal uz ho mel jen na spani a uplne se ho zbavil ve dvou letech, kdyz uz měl doma 4 měsíčního brachu).

Takyjedna
Závislačka 4667 příspěvků 07.02.18 14:13
@Marie432875 píše:
Ja synovi vysvetlila, ze mu dudlik muze krivit zuby a proto ho uz mit nemuze. Mimino zuby jeste nemá, tak ho mit muze. Kupovidu to vzal dost v pohodě. (Na dudlik si odvykal postupně, pal uz ho mel jen na spani a uplne se ho zbavil ve dvou letech, kdyz uz měl doma 4 měsíčního brachu).

A je to pravda, nebo ne? Vsadím se, že je to kec. Já nechápu, jak by mohla guma/silikon křivit zuby. To by mohly bejt rovnátka rovnou ze silikonu. Jenom nechápu, jak to ty děti můžou vůbec chtít a strkat do pusy. Já jsem si zkusila, jaké to je, když jsem měla dudlavé děti a navalovalo se mi z toho, takový dlouhý hnusný měkký cancour, který mi vadil po chvíli v puse, ale že by to vadilo zubům, to ne. Spíš žaludku, jak to šlo do krku.

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 2 inzeráty 07.02.18 14:23

Přesně z tohoto důvodu jsem staršímu dudel nebrala před narozením mladšího, ale mám je od sebe ani ne dva roky, takže u vás to asi bylo jinak. Když měl starší dva a něco, tak už si to nechal vysvětlit a odnaučení proběhlo bez problému, ale věřím, že kdybych mu dudel vzala dřív, tak po narození bráchy by ho chtěl znovu.
Zkusila bych to buď tolerovat s tím, že si to může vyzkoušet, ale jen někdy a chvíli a jakmile ty řekneš, musí ho odevzdat (takto to dělám s telefonem a tabletem a u čerstvě tříletýho to funguje skvěle). Pokud na to nepřistoupí, buď ho zakaž s vysvětlením, že je jen pro mimina, nebo jí ho naopak dovol, ale zakaž jí zase ostatní věci, který jsou pro velký děti a ne pro mimina. Je dost velká na to, aby to pochopila. Asi se to neobejde bez větší či menší hysterie, ale to u tříletýho děcka platí pro většinu věcí :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >