Tampony v šestinedělí?

267
23.8.08 15:19

tampony v šestinedělí??

Ahoj, včera jsem se dohadovala s kamarádkou, že tampony v šestinědělí ničemu nevadí. No já nevim, myslím, že vložky by byly lepší. Nebo se tampony mohou používat jen na to „malinkaté krvácení“ ?
Nemáme některá radu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6597
23.8.08 15:25

Ahoj,

mě jednoznačně doktorka tampony v 6nedělí nedoporučila, kvůli možné infekci, takže ač jsem vložky nosila naposledy asi ve 13 letech a pak jen tampony, tak v 6nedělí jenom vložky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
23.8.08 15:36

Teda já nevím, ale osobně si vůbec nedovedu představit, že bych používala v šestinedělí tampóny 8O možná jsem se po porodech nějak pomaleji dávala dohromady nebo nevím, ale tohle bych teda nezvládla a vlastně ani nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
23.8.08 15:37

I já si myslím, že je větší riziko infekce. Lepší, když to „odteče“ ven :wink: No nevím nevím… kam na to přišla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2661
23.8.08 15:59

No já byla tak sešívaná a rozbolavělá, že si vůbec nedovedu představit, že bych si tam ještě zaváděla tampon. 8O 8O Ani nevím o nikom, kdo by je používal. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13498
23.8.08 16:22

ja jsem pro vlozky,prece jenom z tebe tecou ocistky a takhle to vali vsechno na vlozku ktera se vymenuje dost casto kdezto tampon je vevnitr a je mozne riziko infekce.
A navic jsem byla tak sesita ze bych si absolutne nedokazala predstavit ze bych si tam mela strkat tampon-me jen bolelo kdyz jsem se tam mela umyvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
23.8.08 16:43

Mě bylo tedy taky na gynekologii řečeno, že tampony rozhodně nee, že je to nebezpečné kvůli hygieně. Mě teda spodek bolel tak, že mě to ani nenapadlo, řekli mi to rovnou. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
23.8.08 18:15

Souhlasím s holkama, příjde mi to dost nehygienické, ačkoliv já je používala, ale ne teda z počátku, když odcházely očistky, to si nedovedu ani dost dobře představit :roll: Na tampóny jsem přešla, když už se spíš dalo krvácení přirovnat k slabší menstruaci, nevím kolik týdnu po porodu to přesně bylo, už je to přece jen pár let :wink: Nicméně já nakonec rodila akutně císařem, takže šitá jsem byla úplně jinde, tudiž používání bylo bez problému :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
23.8.08 18:57

Díky za odpovědi, já si taky tukala na čelo, zda je to normální. Každopádně já budu používat vložky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
23.8.08 19:41

Očistky nejsou menstruace, jsou infekční, takže rozhodně vložky!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
264
11.4.09 10:47

No ja jsem normalne zastance tamponu, ale v tom sestinedeli jsem pouzivala taky vlozky, v porodnici mi to vyslovne zakazali
nevim, ta deloha se stahuje a je vic nachylna a spis s tim tamponem se muze zavest nejaka infekce a hlavne to telo se cisti a vic se vycisti si myslim pri pouzivani vlozek
tezko rict, kazdy ma na to svuj nazor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
644
11.4.09 22:33

Ani by mě nenapadlo, že někoho napadne používat tampony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
556
21.6.09 17:34

ja zse po trech tydnech po porodu si dala tampon a uplne v poradku nevidim duvod proc si jej nedat.taky mi to sice nikdo nedoporucoval ale ja si vzdy udelam po svem a navic vlozky od srdce nesnasim nemuzu s nimi ani spat,proste jsem asi moc pohodlny clovek.a ve spojitosti s nocnim kojenim,mokrym trickem,bolesti prsou a jeste k tomu mezi nohama vlozku,hrozny pocit........takze ja si tampon dala a ziju :D a bez zdrav.komplikaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3379
11.7.09 22:09

Souhlasím s tím, že očistky nejsou menstruace. Jsou infekční a mají z těla odcházet, ne se držet v tamponu uvnitř . Já neměla vložku víc jak 10 let a děsila jsem se toho, ale nakonec se to dalo v pohodě přežít.
Tampon bych fakt neriskla, za to by mi to nestálo..už kvůli mimču přeci nebudu riskovat infekci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.7.09 23:08

Já jsem měla poporodní problémy, nezavinovala se mi děloha a krev se držela uvnitř a první otázka na pohotovosti byla jesli jsem používala tampóny. Samozřejmě, že ne. Takže asi opravdu nejsou to nejlepší.katka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama