Taťkovi chutná alkohol

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.11.21 22:10

Taťkovi chutná alkohol

Dobrý večer, jdu si sem pro radu.
Jde o mého tátu. Poslední měsíce tajně v práci pije. Když přijde z práce, nedá se s ním domluvit, raději jde spát, třeba v pět hodin.
Mamka s ním o tom několikrát mluvila, je hrozně naštvaná a strašně ji to mrzí. Neustále ho spolu řešíme a nevíme, co dělat. Když jsme mu pohrozily, že se prostě někam odstěhuje, že se to s ním nedá, sliboval a prosil, že se to změní.
Tak se nestalo a situace se zase opakuje!
Nevíme s mamkou, co s ním. Když mu na to v práci přijdou, tak ho vyhodí, kdyby se šel léčit, vyhodí ho taky, k psychologovi ho nedostanem, to nechce. Tak co?
Chceme to společně my dvě říct jeho rodičům, ať prostě chvíli bydlí u nich a sám si srovná priority, což ale zase mamka nechce řešit takto „veřejně“. Prý by vypadala jako neschopná partnerka, ale jinak už nevím, co jí ještě poradit.
Co byste poradily? Mockrát děkuji a hezký večer

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.11.21 22:13

Abych doplnila. Šel na nějaké jaterní testy, má brát tablety a nepít. Což nedodržuje. Ani ty tablety nebere.
Když jsme se ho ptaly, proč to dělá, odpověď stejná vždy, a sice, že mu to chutná. Bohužel nezná míru.

• Citovat
  • Nahlásit
1321
3.11.21 22:18

Bohužel nepotěším. Pokud nebude chtít sám, tak se nic nezmění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 22:25

On si myslí, že to na něm není poznat, nechce si to přiznat
Hrozně mě to mrzí, neznám ho takového.
Napadlo mě, jestli to nebude tím, že jsem jediná dcera, mám nově přítele a zároveň jsem dokončila střední, nastoupila na výšku, jestli ho to nesebralo, protože by to časově odpovídalo, ale tím to prý není.

• Citovat
  • Nahlásit
11363
3.11.21 22:30

Prostě se z něj stal alkoholik. Nehledej vinu sama u sebe, každé dítě vylétne z hnízda a většina rodičů to normálně ustojí. Radu ti nedám, sama mám jednoho z rodičů závislého a bohužel, pokud sám nechce, ty se můžeš na hlavu stavět. Čím víc budete zasahovat, tím víc bude kopat kolem sebe. Na mamčině místě bych sbalila kufry a vypadla, když jemu je to jedno. Ale vím, že to neudělá. Taky to nedokážu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
3.11.21 22:35
@Anonymní píše:
On si myslí, že to na něm není poznat, nechce si to přiznat
Hrozně mě to mrzí, neznám ho takového.
Napadlo mě, jestli to nebude tím, že jsem jediná dcera, mám nově přítele a zároveň jsem dokončila střední, nastoupila na výšku, jestli ho to nesebralo, protože by to časově odpovídalo, ale tím to prý není.

Nedávej to za vinu sobě, tím to není. Osamostatní se dříve nebo později téměř každé dítě a kolik rodičů z toho propadne alkoholismu? Stejně tak je nesmysl, aby se obviňovala tvoje máma, že je špatná partnerka. Sklony k závislostem bývají vrozené. Nezpůsobí je nikdo další, ačkoliv to alkoholici na okolí rádi svádí.

Je to smutné, ale jako dcera bohužel nemůžeš nic, pokud táta sám nebude chtít něco změnit. Můžou ho nakopnout vážné zdravotní problémy nebo reálné riziko ztráty rodiny, ale ani to nezaručuje úspěch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
3.11.21 23:00

Na práci ať se vykašle, jestli ho vyhodí nebo ne, to není důležité. Musí se jít léčit, okamžitě. A chtít přestat. Bohužel, u většiny lidí platí to, že dokud si nesáhnou na dno, tak je to pořád dokola. Drogy, alkohol… Největší zlo. Po absolvování léčby mu doporučuji změnit životní styl, zapracovat na vyrovnanosti meditací a začít na něčem pracovat.

Hlavně žádná lítost. Vím, o čem mluvím. Jak člověk chlastá, tak mu jde doslova o život. Nicotné věci jako i sebelepší práce nebo „veřejná“ ostuda nejsou důvody si ten život úplně zničit. Nůž na krk. Léčba, nebo ho opustit. Musí si sáhnout na dno, aby si to pamatoval. Hlavně žádná lítost.

Můj otec byl na léčení 4 krát. Protože měl milující rodinu, vždycky se měl kam vrátit, kde být i když nešel do práce. Mamka ho za neplacení alimentů nešla udat, protože ho i po rozvodu měla ráda a nechtěla, aby šel do kriminálu. Myslim si, že kdyby ho tenkrát před těmi dvaceti lety udala a šel místo na léčení do kriminálu, mohl dnes ještě žít. Takže jestli vám na něm záleží, buďte nekompromisní. Navíc jestli říká, že pije protože mu to chutná, tak si nejspíš svůj problém ani neuvědomuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 23:04

Velmi špatně se radí. Je to velmi složitá situace, která jde vyřešit bohužel jen radikálně. Jinak se budete obě trápit a ztrácet drahocenný čas. Váš taťka potřebuje facku, která ho snad probere. Zkuste si v blízkém okresním nebo krajském městě vyhledat pomocnou organizaci pro drogově závislé nebo člověka v tísni, charitu měli by vás odkázat na případné další poradny a poradit vám vaše možnosti. Vaše situace je nelehká, jistě vás nečeká nic příjemného, ale čím dřív začněte tím lépe. Držím moc palce.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18723
3.11.21 23:06

Ať máma najde nejbližšší adiktologickou ambulanci, budou tam mít poradnu pro příbuzné a ať se tam zajde poradit.

Nemusí na to být sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5187
3.11.21 23:08

Mně se zase uchlastává máma, dokud nenastoupí léčbu nebude u sebe mít moji dcerku. Pro ni je chlast důležitější ale. Problém nemá. Často mi telefonuje opilá, druhý den si nic nepamatuje. :,(..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.21 06:26

Děkuji mám všem za rady! Určitě něco zkusíme. Nejtěžší je, aby si to uvědomil asi.

• Citovat
  • Nahlásit
1222
4.11.21 09:30

Zkusila bych ho natocit a ukazat mu to.
Pak asi jedine opravdu odstehovani. Dokud vidi jen plane sliby, tak stejne muze slibovat i on a jede se dal na nejaky cas, jakoby nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
726
4.11.21 09:43

No držím palce. Můj otec pil skoro 15 let a nepomohly domluvy, prosby ani výhrůžky. Ale on si to neuměl přiznat. :nevim: Nakonec se upil k smrti. Snad to u vás dopadne dobře. Hlavně si nic nevyčitej, může siza to jenom on sám. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
4.11.21 11:46
@Anonymní píše:
Abych doplnila. Šel na nějaké jaterní testy, má brát tablety a nepít. Což nedodržuje. Ani ty tablety nebere.
Když jsme se ho ptaly, proč to dělá, odpověď stejná vždy, a sice, že mu to chutná. Bohužel nezná míru.

Co zkusit tohle?
Antabus (účinná látka disulfiram) je asi nejznámějším lékem. Antabus je předepisován psychiatrem a užívá se většinou dvakrát týdne – tableta se rozpustí ve sklenici vody. Antabus zasahuje po dobu užívání do metabolismu takovým způsobem, že následné užití alkoholu vyvolává výraznou nevolnost a zvracení. Tím se snažíme dotyčného odradit od pití. Užívání Antabusu si dotyčný zapisuje do deníku, který podepisuje jeho rodina. Deník pak alkoholik ukazuje lékaři při každé kontrole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
4.11.21 15:13
@arinecka píše:
Co zkusit tohle?
Antabus (účinná látka disulfiram) je asi nejznámějším lékem. Antabus je předepisován psychiatrem a užívá se většinou dvakrát týdne – tableta se rozpustí ve sklenici vody. Antabus zasahuje po dobu užívání do metabolismu takovým způsobem, že následné užití alkoholu vyvolává výraznou nevolnost a zvracení. Tím se snažíme dotyčného odradit od pití. Užívání Antabusu si dotyčný zapisuje do deníku, který podepisuje jeho rodina. Deník pak alkoholik ukazuje lékaři při každé kontrole.

Tohle funguje jen u lidí, co přestat chtějí. Je to taková berlička, která funguje stylem - nechci pít tak nepiju - přijde myšlenka se napít - berlička Antabus mi připomene, že pít nemám.

Navíc se dá přepít.

Pro abstinencí je důležité je poznat život i střízlivý. Proto spousta lidí co vysadí alkohol nebo drogy má najednou „hrozně moc volného času“ a neví co s ním.

Je dobré se opravdu necim pořádně zabavit. Hlavně sebou nikde nenosit peníze, ani na jedno pivo. To taky pomůže. A obrovsky důležitá je meditační praxe - bez ní je obtížné identifikovat špatné myšlenky, nepodléhat rizikovým situacím a celkově pracovat se svojí myslí. Mně obrovský pomohla, protože mně, to jsem docházel i na léčení a dokonce měl i období, kdy chlastal na Antabus, chlast po pár tydnech praktikování meditace, teď si vážně nevymýšlím, prostě přestal bavit 8o

Někde jsem četl, že 60% lidí praktikujících meditaci přestane do dvou let úplně pít alkohol. Podle mě je to tím, že ( si myslím, že skoro všichni) lidé pijí alkohol, protože se za sebe stydí. Meditace pomáhá při práci s egem - najednou že není za co stydět. Prostě není proč pít.

Ale teď jsem se rozepsal asi trošku mimo. Každopádně kdyby někdo chtěl přeťat s alkoholem, můžeme o tom pokecat. Hlavní je chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat