Tchánovci a naše bydlení - katastrofa?

27.6.15 21:31

Tchánovci a naše bydlení..katastrofa..???!!!

Ahoj holky, zajímal by mě váš názor a nebo zkušenosti s podobnou situací jako nastala u nás doma.

Jsme s manžel poměrně mladý pár(já 21, manžel 25).Máme dvouletou holčičku. Jsme spokojení..ale…
Když jsem otěhotněla, samozřejmě jsme řešili bydlení. Jeho rodiče nam nabídli, at si předelame půl domu u nich. Zdálo se to jako fajn nápad tak jsme souhlasili. Jenže tchýně šla na 3 měsíce marodit a totálně jí hráblo..tchán naopak všechno organizoval jak kdyby tam měl bydlet on…takže jsem se sekla řekla že tam bydlet nepůjdu…skončili jsme v pronajatém bytě…kde bydlíme už 2 roky..byt sám o sobě se nam libí..nic nám nechybí a nikdo nam nedýchá na záda. AlE Jsme oba z vesnice a tak bysme se tam rádi vrátili…
Já nechtěla jít do vesnice k jeho rodičům, manžel naopak k těm mým…tak jsme si vybrali vesnici téměř uprostřed..oboje rodiče nám nabídli postavit si u nich na zahradě..odmítli jsme..ve vesnici co jsme si vybrali je klasicka občanská vybavenost(školka, obchod, pošta, zastávka)..ani v jedné vesnici rodičů není ani jedno z uvedených.
Měli (a máme) s manžel radost, že jsme se konečně dohodli na vesnici kam chceme oba dva…ale podle tchána je to všechno špatně..
Proč do takovýhle prdele? Takovejch peněz za pozemek? Postavte si dřevostavbu, ytong je strašnej…spadne vám na barák letadlo (ve vedlejší vesnici si nějáký pán staví přistávací plochu pro male letadýlko)..sami to nepostavíte, dejte to firmě) sám je totiž bez dluhů ale svůj barak patlá 25 let a nemaj hotovo. mezitim jim odešly děti a založily vlastní rodiny..z ytongu taky nic nemá postavenýho barák zdědil..klasickej starej kamenej
Pořád to manželovi rozmlouvají a hustěj do něj takovýhle nesmyslný argumenty..předemnou nic neřeknou a dělají že je to o. k.
Manžel je z toho neštastnej, má s tatou dobrý vztah a čekal že ho v tomhle podrží a pomůže mu s tim…zatim je jen zklamanej že to takhle zazdili
Nevím jestli se jich mám zeptat narovinu proč jim ta vesnice tak vadí, nebo proč nás tak „strašej“ místo aby nás trochu podpořili…poraďte.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

381
27.6.15 21:34

Je to váš život, vaše rozhodnutí. dělejte, jak myslíte. mě do toho taky kecali, ale neukecali. chce to pevnou vůli :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2190
27.6.15 21:38

Já bych si hlavně nenechala do ničeho kecat. Dejte jim rázně vědět, že už stačilo, že od teď jen vyžádané rady. Povede to do záhuby. Začněte se nenávidět. Pro dobro všech se jim slušně ale nekompromisně postavte. Tohle je jen vaše věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
27.6.15 21:38

Žádná katastrofa se přece nekoná:)
Nikdo vám nic zakázat ani nakázat nemůže, takže jedním uchem tam, druhým ven. Pokud před tebou je vše OK, tak se tím nezatěžuj, no a manžel si to holt s rodiči musí pořešit.. Ať ti doma nefňuká a rodičům řekne jak to chcete, a ať mu to přestanou vymlouvat, že jste rozhodnutí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4173
27.6.15 21:43

Působí to na mě dojmem, že je tchán zklamaný, že nebudete bydlet u nich nebo aspoň stavět na jejich pozemku. Že vás nebudou mít blízko a navíc že dáte peníze za pozemek, který byste u nich nebo u vašich platit nemuseli. Ale pokud jste s manželem stejného názoru a už jste se rozhodli, nenechala bych si do toho vůbec mluvit. Vaše stavba, vaše starost. Tedy za předpokladu, že si to i takto mladí finančně sami zvládnete uhájit. Protože pokud očekáváte finance od rodičů, tak trochu chápu, že do toho chce tchán mluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
27.6.15 21:46

@kokosanek: Proč jim ta vesnice vadí a proč je všechno špatně? To je přece jasné - protože jste pohrdli jejich barákem a dokonce ani u nich na zahradě nechcete stavět. Někteří rodiče se zkrátka nedokážou smířit s tím, že jim děti vyrostly a oni nad nimi ztratili kontrolu.
Hlavně si s manželem ujasněte, co a jak chcete vy, abyste věděli, že v tom táhnete za jeden provaz, a pak rodičům řekněte (to by asi měl tvůj manžel), že jste dospělí, o svém životě budete rozhodovat sami a ať vám do toho nekecají. Že budete vděční za pomoc a podporu, ale rady ať dávají jen na vyžádání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.6.15 21:48

Zakázat nemůžou ani se jim to nedaří…jsme rozhodnuti..spíš mě to mrzí že to nechtějí respektovat…manžel to pouští jednim uchem tam druhym ven ale vidim na něm že ho to mrzí…tchán je ten typ co má vždy pravdu a jiny názor neakceptuje..on jim říká že to prostě bude tak a tak ale tchán si furt mele svou dokud mu to asi neřeknu já…finančně se jich to vůbec netýká..ani realizačně..vše si vyběháváme sami a scháníme sami :potlesk: jen nevím jestli jim to říct aby dali pokoj nebo to nechat být…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11750
27.6.15 21:57

@kokosanek no urcite jste se rozhodli nejlepe jak jste mohli… i kdyz to treba bude mit nejake nevyhody, tak jste proste samostatna jednotka… vidis jak vam kecaji do toho, po cem jim nic neni, takze je jasny jak by to probihalo u nich na pozemku…
Ja bych to nechala byt, jsou to manzelovi rodice, tak at to s nima vyresi popripade on, to ze ho to mrzi je jasny… ale jestli je tchan takova povaha, tak to asi nezmenite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
27.6.15 22:23

Souhlasím, že je tchán prostě zklamaný, že nejdete k nim, resp. že není po jeho (sama píšeš, že musí mít vždycky pravdu). Takže věřím, že by hudral na jakékoli řešení, mimo toho jeho. Jeho nezměníte, takže nezbývá, než opakovat, že si na tom a tom trváte, že jste již rozhodnutí, ale k těmto důrazným upozorněním bych přidala trochu strategického „mazání medu kolem huby“ (tchánovy huby :mrgreen: ), což může zmírnit jeho agresivní výroky, ev. se lépe smířit se situací. Takže něco ve smyslu, jak si vážíte jejich nabídky, vypíchnout nějaké přednosti, ale dodat hned přednosti toho vašeho výběru (třeba ta občanská vybavenost vaší vsi), že rádi využijete jeho rad při stavbě (zmínit něco, v čem se třeba dobře vyzná), třeba i to, že víte, že společné soužití generací často zhoršuje vztahy, což nechcete…blabla, znáte ho, něco vymyslíte, čím mu počechrat ego, to na chlapy většinou platí (a není na tom nic špatného).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
27.6.15 22:29

Je to váš život, nenechejte si do něj kecat,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15060
27.6.15 22:44

Tak jasně, jsou zklamaní, jestli prostě počítali s tím, že místa mají dost a jednou se tam usadí děti… ale kolik dětí chce bydlet s rodiči, i když můžou být super. Ponaučení do budoucna, na bydlení dětí myslet leda úsporama na účtě:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8287
27.6.15 23:07

@kokosanek A nemají třeba obavu, aby jste barák zvládli postavit? Aby jste se zbytečně moc nezadužili? Máte dostatek svých finančních prostředků? Nebude hypotéka moc vysoká? Někdy se rodiče bojí říct pravdu, proto hledají čím jiným by mohli argumentovat.
Pořád vás jistě berou jako děti-protože jste teprve nedávno „vyléti“ z hnízda. A možná proto mají pořád ještě tendenci tolika radit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2562
27.6.15 23:51

Sice jste udělali dobře, ale na druhou stranu nemůžeš čekat velkou podporu, když podle rodičů vyhazujete peníze za něco, co vám nabídli zadarmo a ještě čekat, že tchán manžela podpoří, nebo mu pomůže! Píšeš, jak si 25 let patlá svůj barák a není hotovo, má toho asi sám po krk a taky mu už není 25, energie ubývá a sám vidí, jak ho asi práce na baráku už spíš obtěžuje, tak vás tlačí do realizace firmou. Neshledávám na tom nic neobvyklého, tedy co do rodičovských postojů. Nicméně stejně se zařídíte podle sebe, ale nemůžeš čekat ovace a extra podporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22972
28.6.15 13:40

Nechej tchána vymluvit a postavte si tam, kde chcete vy a co chcete vy. A tchána potom můžete klidně potěšit třeba tím - no jo, no, vy tak dlouho stavíte, co myslíte, udělat nejdřív omítky v pokoji nebo v kuchyni? ( je to blbost, ale jemu to udělá dobře). Anebo tchyni třeba - dneska nám na stavbu dojedou řemeslníci, nemohla byste uvařit ten váš božskej guláš pro pět chlapů navíc? Prostě si je zase získat takovým krapet podkuřováním. Oni budou rádi a vy budete mít klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
15.9.15 14:24

V něčem má pravdu - stavba svépomocí bývá rakví pro manželství a je to šílené, takže raddím taky s firmou stavět; a pak teen ytong - bývá v barácích vlhko. Nejlepší je cihla, ytong je levný, ale vlhký, pročpak jsou asi cihly dražší, že

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama