Tchýně a jeji exekuce

Anonymní
1.6.21 08:14

Tchýně a jeji exekuce

Dobrý den. Včera jsem volala s tchýni, jen tak se zmínila, že jí přišli DALŠÍ exekuce. Já nevěděla, že už nějaké má. Věděla jsem, že na tom s penězi nejsou nejlíp, ale neptala jsem se. Pak mi došlo, že má tchýně manželův účet, který používá. Manžel má účet druhý, který používá on. Je mi jasný, že si tam nechává posílat výplatu, aby jí to exekutoři nesebrali. Je to podvod a Já se bojím toho, co z toho může bejt. Nelíbí se mi to a odpoledne si o tom chci promluvit s manželem, teď přišel po noční a šel spát. Jenže mě to vrtá hlavou. Sama už moc dobře vím, že na každý podvod se přijde. Já jsem v podmínce a nerada bych, abych z toho měla jakýkoliv problém. Neví někdo, co nám hrozí? Abych to mohla probrat s manželem a případně ho donutit k tomu, aby ten účet zrušil? S tchýní mám skvělí vztah, ale nechci problémy. Je mi jasný, že kdyby manžel chtěl účet zrušit, bude ho přemlouvat ať to nedělá, že z toho žádný problém mít nemůžeme a podobně. Čekáme teď miminko, byt, auto je moje, nerada bych o to přišla jen kvůli jejich podvodům. Dokáže někdo poradit nebo mě uklidnit? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3824
1.6.21 08:17

Správně by meli dělat exekuční srážky uz z platu a přijít na účet uz ponizene, srazene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 08:20

@Elishka1 nevím jak to je, nikdy jsem to naštěstí neřešila, proto se toho tolik bojim. Tchýně má plat nějakých 15-16tisíc, její manžel je co vím v důchodu, teď má snad ještě nemocenskou nebo je na pracáku, mají další dvě děti- 10 a 15let. Tak jako tak se mi to nelíbí, opravdu se bojim problémů

• Citovat
  • Nahlásit
14067
1.6.21 08:24

Ty z toho taky problém mít nebudeš a manžel taky ne, může dát dispozici ke svému účtu komu chce. Ať si na ten účet neposila žádné peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17098
1.6.21 08:25

No srážky řeší účetní uz kdyz počítá a vyplácí mzdu, takže tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3824
1.6.21 08:27

To si na ni asi moc nevezmou. Zeptej se ji, zda ji to strhávají z platu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9890
1.6.21 08:51

Vy jste super rodinka. Tchyně exekuce, ty v podmínce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
1.6.21 09:03
@karkarka píše:

Není nad to, když někdo umí poradit k tématu :mrgreen:  :zed:

Zakladatelko, já bych byla dost zklamaná, že mi manžel něco takového zamlčel. Bez ohledu na to, zda je to průšvih nebo ne, přeci jen v manželství má být každá finanční záležitost věcí obou, nikoli jen jednoho a jeho maminky… Takže s ním určitě hoď řeč, protože je možné, že toho vypluje na povrch mnohem víc… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
1.6.21 09:14

Tak srážky řeší mzdová účetní takže ji to strhnou, a pak až pošlou na účet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21539
1.6.21 09:18

Jestli je tchyně zaměstnanec, tak jí exekuce sráží rovnou z platu a žádného podvodu s účtem se nedopouští.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9782
1.6.21 09:33
@karkarka píše:

Super rodinka. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11637
1.6.21 09:57

Zaslat nesrazenou část výplaty na účet jiné osoby je naprosto legální. A teď už konečně bude možné mít i chráněný účet, ať se to nemusí řešit takto kostrbate. Ať se na to tchyně informuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.21 11:54

Exekuce se sráží ještě v momentě, kdy je její plat připravený k odeslání u jejího zaměstnavatele. Exekutor si strhne co potřebuje a teprve potom jí zbývající částka odchází na účet. To že jde na účet jejího syna není podvod, protože ke srážkám pravidelně dochází. Pokud je exekucí víc, je klička v zákoně, kterou exekutoři ač neeticky provádějí, kdy jí nemusí zůstat ani nezabavitelné minimum, pokud by účet měla napsaný na sebe. Od srpna (myslím) má Čr možnost dělat tzv chráněné účty, právě pro případy aby jí více exekucí nemohlo ohrozit nezabavitelné minimum. Zatím bych to neřešila (k podvodu nebo nezákonému chovaní z její strany ani ze strany manžela nedochází), pro tvůj klid bych se s ní nebo i s manželem domluvila, že jakmile to bude možné, zprovozní si chráněný účet (myslím budou nabízet všechny banky a zdarma) už normálně na svoje jméno.
Spíš by mě trápilo, že mi to manžel neřekl dříve a sám od sebe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat