Tchýně chce u nás trvalé bydliště

Anonymní
24.9.20 09:14

tchýně chce u nás trvalé bydliště

Dobrý den,
zajímá mě váš názor na danou situaci. S manželem jsme si nechali postavit rodinný dům, peníze na něj máme z vlastních úspor a velkou část, co jsem vydělala v cizině, samozřejmě jsme se ale nevyhnuli částečné hypotéce. A do toho před nedávnem přišla tchýně s tím, že si k nám dá trvalé bydliště, protože její revizní lékař jí opakovaně nechce dát plný invalidní důchod (má nějaké ortopedické problémy, nebudu specifikovat, ale nic s nohama ani rukama nemá), má představu, že když bude vedená v jiném okrese, bude mít štěstí na jiného revizáka. Protože mám kamarádku, co shodou okolností dělá asistentku revizákovi v Praze, tak jsem se jí ptala, jak to je s těmi důchody, no a holt když ho nedostala od jednoho, tak od jiného ho taky s velkou pravděpodobností nedostane. Říkala jsem to tchýni, ale ta prostě ignoruje, je dost urputná a trvá na tom, že chce u nás bydliště. Manželovi je to docela jedno, nevidí v tom problém, děti jsou ještě malé (2 roky a 5 měsíců), tak tomu nerozumí. Vůbec se mi to nelíbí, i z důvodu do budoucna, aby si někdo dělal nárok na bydlení, opravdu jsem nejala pracovat do ciziny několik let, abych nakonec bydlela s manželovými (nebo i mými) rodiči. Další, na co jsem si vzpomněla, že kdysi dávno byli manželovi rodiče a jejich druhý syn na dovolené v jedné zemi (dalo by se říct „Ráj pro Evropany“), bydleli v nějakém resortu, vedli to tam místňáci, no a ti mají ve zvyku, že když si syn najde nevěstu, tak ta musí manželovým rodičům „sloužit“ ( pak se rodiče opravili, a že se o ně musí ta nevěsta postarat. Narovinu ani se nedivím, když tam většina žen nepracuje a něco jako sociální služby a výpomoc tam není, každý jede na své triko), to se jim strašně líbilo, ale jaksi přitom zapoměli, že tady žijeme v ČR a povinnost postarat se o rodiče mají všechny děti, nejen syn (o snachách nebo zetích se zákon nezmiňuje) Je mi jasné, že až rodiče, ať už moji nebo manželovi, budou na stáří potřebovat pomoc, uděláme, co bude v našich možnostech.
Ale jak prostě tchýni slušně vysvětlit, že nechci, aby u nás měla trvalé bydliště? Pořád na mě tlačí, jak se teda rozhodneme a když řeknu, že nechci, tak je nas… a při každé návštěvě nebo telefonátu klade pořád dokola stejnou otázku. Ještě upozorňuji, že hypotéku máme s mužem napůl a majiteli nemovitosti jsme taky oba, tak předpokládám, že by potřeboval i můj souhlas k nahlášení další osoby.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
912
24.9.20 09:23

Rozhodne bych ji odmitla. Revizaci jsou sice nekdy az moc prisni, ale treba ma v tomto pripade revizak pravdu. Rekla bych ji asi, ze se muze nahlasit jen v pripade, ze predem slozi tretinu ceny nemovitosti, jinak ma smolika. Mozna bych operovala s tim, ze ma revizni lekar nejspis pravdu a nas/muj problem jeji invalidni duchod neni. Pokud to chce vyresit “odstehovanim se” do jineho okresu, tak at si tam sama najde podnajem. Mate male deti a svych starosti dost. Vychcana je jak dira do snehu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
24.9.20 09:27

V žádném případě bych s tím nesouhlasila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11011
24.9.20 09:30

Manželově matce bych nepovolila trvalé bydliště.
Z důvodu strachu z exekuce apod.
Navíc ta možnost, že se k vám paní nastěhuje.
A že si to trvalé bydliště vynucuje, už proto ne.
Nepovolila bych.
Revizní lékaři - setkala jsem se, že jedna paní dostala a jiná v okrese přes několik okresů nedostala. Stejná diagnoza, stejné operace. Takže tam ty rozdíly možné jsou. Taky prý záleží na tom, jakou formulaci do zprávy pro posudkového lékaře ošetřující lékař použije. Slovíčkaření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18502
24.9.20 09:31

Nesouhlasila bych s tim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
24.9.20 09:33

Odmítla bych. Tchýně si například jednou nadělá dluhy a pak exekutor přijde k vám, protože tam má trvalé bydliště. Já osobně bych nikdy tohle nedovolila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14394
24.9.20 09:35

Trvalé bydliště nezakládá nárok na bydlení.

Jestli hledáš nějaký racionální argument, který by mohl zabrat (spíš ne), tak že jaksi bude muset jezdit vyřizovat všechny papíry do vašeho okresního města, ne k tam kde bydlí.

Jinak výrazně smyslulnější je spíš hledat jiného ošetřujícího lékaře, který ji napíše správu, který posudkový lékař vyhodnotí jako závažnou, než jiného posudkového lékaře který důvodovou zprávu opět přečte jak nevyhovuje kritériím.

Ale spíš prostě budeš muset jít do konfliktu - vážně nejsi povinna napomáhat snaze ošidit sociální systém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4788
24.9.20 09:37

Nedovol to, nikdy. Jinak manžel tvůj souhlas nepotřebuje, pokud se nic nezměnilo. Když se tchyně stěhovala ke tchanovi (on vlastní dům s jeho dcerou 1/2), tak k nahlášení trvalého bydliště stačil jen jeho souhlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15880
24.9.20 09:39
@Anonymní píše:
Dobrý den,
zajímá mě váš názor na danou situaci. S manželem jsme si nechali postavit rodinný dům, peníze na něj máme z vlastních úspor a velkou část, co jsem vydělala v cizině, samozřejmě jsme se ale nevyhnuli částečné hypotéce. A do toho před nedávnem přišla tchýně s tím, že si k nám dá trvalé bydliště, protože její revizní lékař jí opakovaně nechce dát plný invalidní důchod (má nějaké ortopedické problémy, nebudu specifikovat, ale nic s nohama ani rukama nemá), má představu, že když bude vedená v jiném okrese, bude mít štěstí na jiného revizáka. Protože mám kamarádku, co shodou okolností dělá asistentku revizákovi v Praze, tak jsem se jí ptala, jak to je s těmi důchody, no a holt když ho nedostala od jednoho, tak od jiného ho taky s velkou pravděpodobností nedostane. Říkala jsem to tchýni, ale ta prostě ignoruje, je dost urputná a trvá na tom, že chce u nás bydliště. Manželovi je to docela jedno, nevidí v tom problém, děti jsou ještě malé (2 roky a 5 měsíců), tak tomu nerozumí. Vůbec se mi to nelíbí, i z důvodu do budoucna, aby si někdo dělal nárok na bydlení, opravdu jsem nejala pracovat do ciziny několik let, abych nakonec bydlela s manželovými (nebo i mými) rodiči. Další, na co jsem si vzpomněla, že kdysi dávno byli manželovi rodiče a jejich druhý syn na dovolené v jedné zemi (dalo by se říct „Ráj pro Evropany“), bydleli v nějakém resortu, vedli to tam místňáci, no a ti mají ve zvyku, že když si syn najde nevěstu, tak ta musí manželovým rodičům „sloužit“ ( pak se rodiče opravili, a že se o ně musí ta nevěsta postarat. Narovinu ani se nedivím, když tam většina žen nepracuje a něco jako sociální služby a výpomoc tam není, každý jede na své triko), to se jim strašně líbilo, ale jaksi přitom zapoměli, že tady žijeme v ČR a povinnost postarat se o rodiče mají všechny děti, nejen syn (o snachách nebo zetích se zákon nezmiňuje) Je mi jasné, že až rodiče, ať už moji nebo manželovi, budou na stáří potřebovat pomoc, uděláme, co bude v našich možnostech.
Ale jak prostě tchýni slušně vysvětlit, že nechci, aby u nás měla trvalé bydliště? Pořád na mě tlačí, jak se teda rozhodneme a když řeknu, že nechci, tak je nas… a při každé návštěvě nebo telefonátu klade pořád dokola stejnou otázku. Ještě upozorňuji, že hypotéku máme s mužem napůl a majiteli nemovitosti jsme taky oba, tak předpokládám, že by potřeboval i můj souhlas k nahlášení další osoby.

S přihlášením TP bych také nesouhlasila, nicméně pokud se nemýlím, k nahlášení trvalého pobytu stačí souhlas jednoho z majitelů.

Takže pokud se manžel rozhodne mamince vyhovět, podle mého názoru tomu nezabráníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
24.9.20 09:42

Barák patří prakticky půlka tobě půlka chlapovi. On si může s máti za tvými zády zajít na magistrát, ukáže, že je majitelem baráku a může si tam nahlásit dalších 10 lidí s trvalým pobytem.
A tchýni bych odbyla s tím, že si trvalé bydliště nepřeješ, aby měla u tebe. A víc se s ní o tom nebavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18925
24.9.20 09:46

Ja bych taky nesvolila, ani ne tak kvůli nejakemu naroku na bydleni, ono ji to bydliste muzes jako majitelka nemovitosti kdykoliv zrusit, ale bala bych se, aby na ni nevyplavala nekde exekuce a první kam by sli zabavovat budete vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28752
24.9.20 10:06

Pokud by byla moje máma v blbé situaci a pomohlo by jí napsat se do nemovitosti, kterou částečně vlastním, tak bych to udělala. Jsem si jistá, že moje máma by udělala totéž pro mne. Ale ne manželovi za zády, vysvětlila bych mu své argumenty.

Ale třeba kamarády nebo známé fakt ne. takhle se mě ptala jedna maminka ze školky, jestli bych si k nimk nenapsala dítě, chtěli na naši školu. Že by mi zaplatili. ne, díky. :lol:

Příspěvek upraven 24.09.20 v 10:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13897
24.9.20 10:07

Taky bych s tím nesouhlasila z tisíce a jednoho důvodu.
Navrhni jí, ať si sežene lékaře, který její potíže popíše do zprávy „lépe“, aby revizní ten důchod přiznal. Tátovi třeba obvodní napsal tak blbou zprávu, že v kombinaci s jeho postojem „nic mi není, běhám jako křepelka před cizíma a pak doma padnu“ ID nedostal. Pak ho viděl ortoped a revmatolog a bylo 8)
Mimochodem, ona tedy nepracuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13830
24.9.20 10:11

Nesouhlasila bych. Jediný důvod je, aby mohla, a to jen možná, mít nárok na invalidní důchod. To je jen vychcánství.
A manžel může nahlásit trvalé bydliště bez tvého souhlasu. Ty ho zas můžeš zrušit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7902
24.9.20 10:21
@Bábrdl píše:
Pokud by byla moje máma v blbé situaci a pomohlo by jí napsat se do nemovitosti, kterou částečně vlastním, tak bych to udělala. Jsem si jistá, že moje máma by udělala totéž pro mne. Ale ne manželovi za zády, vysvětlila bych mu své argumenty.

Ale třeba kamarády nebo známé fakt ne. takhle se mě ptala jedna maminka ze školky, jestli bych si k nimk nenapsala dítě, chtěli na naši školu. Že by mi zaplatili. ne, díky. :lol:

Příspěvek upraven 24.09.20 v 10:08

A jaká z toho pro tebe plynou rizika? Dítě ti dluhy nenadělá, senior, který Ale to smejdum klidně jo, byť neúmyslně.

@Kriss Tina píše:
Ja bych taky nesvolila, ani ne tak kvůli nejakemu naroku na bydleni, ono ji to bydliste muzes jako majitelka nemovitosti kdykoliv zrusit, ale bala bych se, aby na ni nevyplavala nekde exekuce a první kam by sli zabavovat budete vy.

Přesně z tohoto důvodu bych nesvolila.

@Ou píše:
Jinak výrazně smyslulnější je spíš hledat jiného ošetřujícího lékaře, který ji napíše správu, který posudkový lékař vyhodnotí jako závažnou, než jiného posudkového lékaře který důvodovou zprávu opět přečte jak nevyhovuje kritériím.

Toto mi přijde jako výrazně lepší varianta, nehledě na to, že když si přihlásí TP a revizak ve vašem okrese ji to taky zamitne, tak bude dělat co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama