Tchyně nám předělává byt

Anonymní
21.5.20 11:03

Tchyně nám předělává byt

Zdravím chci znát názory ostatních na věc Žiji s přítelem 4 roky v jeho bytě Občas k nám zavítá jeho máti :roll: Ona žije sama se svou matkou bez partnera. Nejradši chodí, když já nejsem doma.
A to leze do skříní z polic sundá moji výzdobu a dá tam svoji a prostě zdobí ten byt který není její podle svého vkusu. Přijde fakt jednou za čas, pritelovi to samo nevadí mě jo. Ona i ví že, mi vadí když toto dělá, proto svému synovi řekne, aby mi řekl že, to udělal on sam a ne ona. Nevím jak ji to odnaučit Když ji řeknu aby to nedělala tak mi řekne že jsem magor že to udělal přítel a ne ona.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11690
21.5.20 11:08
@Anonymní píše:
Zdravím chci znát názory ostatních na věc Žiji s přítelem 4 roky v jeho bytě Občas k nám zavítá jeho máti :roll: Ona žije sama se svou matkou bez partnera. Nejradši chodí, když já nejsem doma.
A to leze do skříní z polic sundá moji výzdobu a dá tam svoji a prostě zdobí ten byt který není její podle svého vkusu. Přijde fakt jednou za čas, pritelovi to samo nevadí mě jo. Ona i ví že, mi vadí když toto dělá, proto svému synovi řekne, aby mi řekl že, to udělal on sam a ne ona. Nevím jak ji to odnaučit Když ji řeknu aby to nedělala tak mi řekne že jsem magor že to udělal přítel a ne ona.

To je hezký, jak se to snažíš řešit liberálně, to já bych na ní teda vylítla už napoprvé 8) Proč má vůbec klíče od vašeho bytu??? Osobně bych si důrazně promluvila s partnerem, že pokud vám jeho matka hodlá takto zasahovat do soukromí, tak se toho nehodlám zúčastňovat. To je síla tohle. Tobě nejvíc vadí, že ti mění výzdobu? Mě by jednou vlezla do skříně (i máma, natož tchýně) a pěkně by si vyslechla :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13518
21.5.20 11:15
@Anonymní píše:
A to leze do skříní z polic sundá moji výzdobu a dá tam svoji a prostě zdobí ten byt který není její podle svého vkusu. Přijde fakt jednou za čas, pritelovi to samo nevadí mě jo. Ona i ví že, mi vadí když toto dělá, proto svému synovi řekne, aby mi řekl že, to udělal on sam a ne ona. Nevím jak ji to odnaučit Když ji řeknu aby to nedělala tak mi řekne že jsem magor že to udělal přítel a ne ona.

V první řadě tvůj problém není vlezlá tchýně. Ale chlap, který se za tebe neumí postavit a ještě se za zády domlouvá s matkou. To nejdřív vyřeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4761
21.5.20 11:19

Když tvému příteli nevadí, co jeho matka dělá v jeho bytě, tak asi moc možností nemáš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6735
21.5.20 11:22

Ahoj,
považuji za chybu komunikovat ta takhle přímo. Pro tebe je partnerem partner, ten má případné výtky sdělovat svým rodičům. ne ovšem jako tvé, ale jako svoje připomínky.
Je to samozřejmě nevhodný zásah do Vašeho soukromí a práva udělat si byt, jak chcete a měl by to takto vnímat i tvůj partner.
Případně pozvi svou mámu a ať projde šuplíky partnerovi. Myslím, že to pak relativně dobře pochopí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5937
21.5.20 11:23

Strašný. Strašný je především to, že se tě přítel nezastane a matku si nesrovná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2689
21.5.20 11:24
@Anonymní píše:

To je ještě dobrý :mrgreen: Mojí kamarádce kladla tchýně mrtvé mouchy(které si pro tento účel cíleně schovávala) na fikaná místa, třeba na skříně, do lustrů, na nejvyšší police…A pak demonstrovala, podívej Stáničku, ani prach neutrela :mrgreen: Kámoška už je bez Stánička, Stániček bez maminky a my si spolu rády zavzpomináme na „kontrolní mouchy“ u vína :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20350
21.5.20 11:24

N apřes tlamu je hlvně ten chlap. Buď nemá koule poslat matku nekam, nebo nemá koule Ti říct, že tvoje výzdoba se mu doma nelíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11861
21.5.20 11:27

No sice si zdobí byt, který není její, ale tvůj taky ne. Takže tady bych viděla chybu v chlapovi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
782
21.5.20 11:28

Tchyne te nema rada a dela ti to naschval…priste to pred ni pochval, jak se ti ta vyzdoba, co syn udelal libi, a ze ma dobry vkus po ni..a chvili ji tam nech, jak to udelala ona..a porid si zamykaci skrin a supliky.. take se muzes s chlapem rozejit… ale, jak vis, ze se to nelibi priteli vic tak, jak to dela jeho mama? Bavili jste se o tom? Jak vis, ze to on tak opravdu nechce ve svem byte? Treba se boji mamy i tebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1742
21.5.20 11:40

@Melodie91 To jako vážně? Ve svým bytě si zamykat šuplíky, a skříně? Jen protože mi tam leze člověk co tam nemá co dělat? A vím že není byt její, ale to je fuk. Já bych ji to dost jasně dala najevo, že mi tohle vadí. A hlavně by ji to měl vysvětlit její syn. 8o Nebo rozchod. Tohle je dost velkej zásah do soukromí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5937
21.5.20 11:47
@Betty MacDonald píše:
To je ještě dobrý :mrgreen: Mojí kamarádce kladla tchýně mrtvé mouchy(které si pro tento účel cíleně schovávala) na fikaná místa, třeba na skříně, do lustrů, na nejvyšší police…A pak demonstrovala, podívej Stáničku, ani prach neutrela :mrgreen: Kámoška už je bez Stánička, Stániček bez maminky a my si spolu rády zavzpomináme na „kontrolní mouchy“ u vína :mrgreen:

Chcípám :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2157
21.5.20 11:52

Zakladatelko, a je ten byt opravdu ve vlastnictví přítele, kdy tam matka chodí na návštěvu, anebo je to byt ve vlastnictví jeho matky, v němž on zadarmo bydlí?
Pokud by to byla druhá možnost, chtělo by se mi říct, že si o to tak trochu koleduje (byť si nemyslím, že by to tak bylo správné), ale pokud je to možnost první, tak je takového chování budoucí tchyně zcela mimo mísu, ale připojuju se k názoru, že špatně se k tomu postavil primárně přítel, pro kterého bys měla být v tomto směru na prvním místě Ty.

Příspěvek upraven 21.05.20 v 11:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5344
21.5.20 11:53
@Betty MacDonald píše:
To je ještě dobrý :mrgreen: Mojí kamarádce kladla tchýně mrtvé mouchy(které si pro tento účel cíleně schovávala) na fikaná místa, třeba na skříně, do lustrů, na nejvyšší police…A pak demonstrovala, podívej Stáničku, ani prach neutrela :mrgreen: Kámoška už je bez Stánička, Stániček bez maminky a my si spolu rády zavzpomináme na „kontrolní mouchy“ u vína :mrgreen:

:mrgreen: To jako fakt? Připomnělo mi to článek na idnesu, kde popisovali výběrko na pozici uklízečky do Buckinghamského paláce. :mrgreen: Dle článku prý do perfektně uklizené místnosti narafičili mrtvou mouchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
21.5.20 11:54

Jak už tady psali všichni: má se tě zastat tvůj partner. Dokud se za tebe nepostaví on, tak máš prostě smůlu. A upřímně, asi bych v tom vztahu ani nepokračovala, protože budeš mamince u zádele asi pořád a pořád si bude dělat co chce a ty to budeš muset útrpně snášet, protože to bude vadit jenom tobě.
U nás jednou přišel tchán na návštěvu. Bez jakýchkoli okolků se pustil všude a prstem kontroloval, jestli je utřený prach. Že prý „jestli vůbec uklízím“. No okamžitě jsem na něj vyletěla, co si to dovoluje. Málem jsem ho vykopala z bytu ven, jak jsem byla naštvaná. Naštěstí se mezi nás postavil manžel, tatíkovi vynadal a mě trochu srovnal, jelikož už jsem byla docela sprostá :D Od té doby už se nic takového neopakovalo. Ale kdyby mě tam tehdy chlap nechal bez podpory, tak se vsadím, že to jeho tatík dělá při každé návštěvě.
Někteří prostě nemají v hlavě filtr a potřebují srovnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama