Reklama

Tchýně, teta, babička a prateta?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 12:55
Tchýně, teta, babička a prateta?

Chtěla bych se zeptat jen na váš názor a tedy tak nějak také poradit.Jsem již babička od syna, mají krásného chlapečka, ale nejdříve přiblížím situaci.Syna mám z prvního manželství, které trvalo opravdu krátce a s nynějším manželem jsem od jeho dvou let.Jeho matka tedy tchýně nikdy syna nepřijala tak, aby jí mohl říkat babičko. Určila že je to jeho teta.Pak se narodila dcera a ta jí samozřejmě říkala babičko, jen bohužel jsem musela vysvětlit, proč brácha říká babičce teto..vzteky jsme neviděla a dodnes mi je líto syna, ale prostě to tak je..Ted má syn syna, no její postoj se nezměnil ani ted..místo aby mu řekla jménem, říká např…chlapečku ty jsi ale vyrostl…Když manželovi řekne dědo, ušklíbne se strašně, ani se radši už nedívám…Manžel ho zbožňuje, je mu to líto, ale nehne s ní. Tchýni je 74, stále byla zvyklá jen od každého něco přijímat, k nám chodila na jídlo, nikdy jsem s ní ale nevycházela, jelikož celou naši rodinu vždy osočovala, manžel se s ní pokaždé pohádal, ale prostě se nezmění. Toto jsem ale nečekala, že se postaví k vnukovi takto. Vlastně to není její vnuk a všichni jen se v rodině udivujeme, proč to vůbec dělá. Nikoho jiného už nemá, manžel jí zemřel před 16ti lety. A přesto dělá jen zle, ušklíbne se vždy, když např. se sejdem u nás a já dám mladým např. buchtu s sebou domů a ona čeká, že má dostat ona…Nikdy nás nezvala na obědy (o ten žvanec mě nejde) vždy to bylo obráceně, stále vyžadovala jen pozornost pro sebe, ale proč to píšu..Nevím tak nějak, jak se ted k tomu mám postavit…je mi líto syna, když vidí, že se k němu chová fakt jak k cizímu…neexistuje aby si ho k sobě posadila, ještě kroutí očima, proč se o něm pořád bavíme…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Elishka1
Závislačka 2574 příspěvků 19.03.18 12:59

Obdivuji, že se s ní pořád tak často stýkáte, radu nemám, myslím, že s ní nehnete, v tomhle věku už určitě ne

Bábrdl
Generální žvanilka 20918 příspěvků 19.03.18 13:03
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat jen na váš názor a tedy tak nějak také poradit.Jsem již babička od syna, mají krásného chlapečka, ale nejdříve přiblížím situaci.Syna mám z prvního manželství, které trvalo opravdu krátce a s nynějším manželem jsem od jeho dvou let.Jeho matka tedy tchýně nikdy syna nepřijala tak, aby jí mohl říkat babičko. Určila že je to jeho teta.Pak se narodila dcera a ta jí samozřejmě říkala babičko, jen bohužel jsem musela vysvětlit, proč brácha říká babičce teto..vzteky jsme neviděla a dodnes mi je líto syna, ale prostě to tak je..Ted má syn syna, no její postoj se nezměnil ani ted..místo aby mu řekla jménem, říká např…chlapečku ty jsi ale vyrostl…Když manželovi řekne dědo, ušklíbne se strašně, ani se radši už nedívám…Manžel ho zbožňuje, je mu to líto, ale nehne s ní. Tchýni je 74, stále byla zvyklá jen od každého něco přijímat, k nám chodila na jídlo, nikdy jsem s ní ale nevycházela, jelikož celou naši rodinu vždy osočovala, manžel se s ní pokaždé pohádal, ale prostě se nezmění. Toto jsem ale nečekala, že se postaví k vnukovi takto. Vlastně to není její vnuk a všichni jen se v rodině udivujeme, proč to vůbec dělá. Nikoho jiného už nemá, manžel jí zemřel před 16ti lety. A přesto dělá jen zle, ušklíbne se vždy, když např. se sejdem u nás a já dám mladým např. buchtu s sebou domů a ona čeká, že má dostat ona…Nikdy nás nezvala na obědy (o ten žvanec mě nejde) vždy to bylo obráceně, stále vyžadovala jen pozornost pro sebe, ale proč to píšu..Nevím tak nějak, jak se ted k tomu mám postavit…je mi líto syna, když vidí, že se k němu chová fakt jak k cizímu…neexistuje aby si ho k sobě posadila, ještě kroutí očima, proč se o něm pořád bavíme…

Myslím, že bys měla přestat zkoumat, kdy se tchyně ušklíbá a kdy ne.
Kdyby něco říkala, bylo by to jiné.

Ale že ty si myslíš, že ona chce buchtu na doma, protože jí to vidíš na očích… :think: Nakonec je i trochu divné, že takhle návštěvy sortuješ. To ona pak tady taky může napsat: snacha mě nidky neměla ráda, když ocházíme, dá buchtu jen svému synovi a na mě dělá obličeje, abych si jako nemyslela, že dostanu taky.

To s tou „tetou“ už jsi tu jednou psala. Napíšu ti, co jsem ti napsala prve. Ona není babička tvého syna a není prababička toho dítěte. :nevim: NEmůžeš se jí vnucovat do srdce. Pokud se nechová nějak hnusně a jen není z malého taky podydlaná jako vy, nechala bych to být.

Tady holky vyšilujou, když přivede muž dítě z prvního manželství vůbec k nim domů. :nevim: Ono nevlastní je prostě nevlastní.

Bábrdl
Generální žvanilka 20918 příspěvků 19.03.18 13:06
@Elishka1 píše:
Obdivuji, že se s ní pořád tak často stýkáte, radu nemám, myslím, že s ní nehnete, v tomhle věku už určitě ne

Tak je jednou je to maminka manžela a je jí 74, třeba už tu dlouho nebude.
A nedělá nic tak hrozného, „ušklíbá se“, což může být jen v hlavě zakladatelky.
Ona tchyni nemůže odpustit, že byla celý život „teta“. :nevim: Na to ale měla právo.

Pokud objektivně nic zlého nedělá, je to prostě jen vzájemná neláska mezi nima dvěma, ale má tam ještě syna a vnučku.

Petruna21
Echt Kelišová 9844 příspěvků 19.03.18 13:06

Jak už někdo psal obdivuji tě že se s ní pořád stýkate já bych tohle nedala :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 13:07

@Elishka1 Ono toho za ta léta bylo víc, dokonce její tchýně, manželova babička mi tenkrát domlouvala…jí omlouvá hloupost, nic si z toho nedělej. tenkrát syn tuto babičku úplně miloval a ona jeho…tchýně…teta klidně řekla, že snad má svou babičku (bývalou tchýni a mou mamku ) a špatně nesla, když syn normálně říkal mému manželovi tati. Bývalý ho viděl za celý život asi 3× po rozvodu..ale to je už dávno za mnou, jen ted to opět dolehlo…To je jako prateta, nebo co vůbec tedy je??

Elishka1
Závislačka 2574 příspěvků 19.03.18 13:07

@Bábrdl hodnotím to, jak to zakladatelka napsala, ty už na to nahlížíš dál, já to neodhaduju

altanero
Stálice 78 příspěvků 19.03.18 13:14

Každý to má prostě asi jinak. Ovdověla jsem, když už děti byly starší školáci. Po nějakém čase, když už byly děti skoro dospělé jsem začala žít s nynějším přítelem. On má také dvě děti a všechna vnoučata nám říkají babi a dědo, nerozlišujeme.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 19.03.18 13:14

Vzhledem k tomu, kolik jí je, bych ji neřešila. Tu už nezměníš a myslím, že čas na nějaký vážný pokec byl v době, kdy na truc odmítala oslovení babičko od dvouletého dítěte. A teda to rozlišování, že tvoje dcera jí babičko říkat smí a on ne, to bych asi taky utla už v začátku a fakt bych to nedovolila. Chování k nevlastnímu vnukovi mi též přijde úplně na palici, jak kdyby se bůhvíkolik desítek let nikdy nesmířila s tím, že sis přivedla do manželství dítě někoho jiného. Já ji neznám, ale přijde mi, že tchýně je model, který se vždy bude stavět do opozice, pokud uvidí, že jí to tolerujete a mlčky tyhle výstřelky snášíte. Ale na nějakou změnu už je asi pozdě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 13:14

@Bábrdl No ono to je tak, že na mě kolikrát ječela, že si mám vážit toho, že její syn si mě vzal rozvedenou a s dítětem, když přinesla např. sítku pomerančů, mrskla to na stůl se slovy..tak snad ti příště koupí máma..prostě chování strašný…říkala jsem si, tohle mě nemůže položit, ale co se týče mých dětí, tak fakt to neskousnu.Je velice hádavá, v afektu tenkrát křičela i na manžela, že je parchant a nemá ho ráda…prostě děs..manžel ji pak poslal pro nějaké prášky, urazila se. Prostě to, co předvádí je děs, ale neumím pochopit, proč i na tom malým dává najevo, že je vlastně cizí.. :roll:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 19.03.18 13:16
@altanero píše:
Každý to má prostě asi jinak. Ovdověla jsem, když už děti byly starší školáci. Po nějakém čase, když už byly děti skoro dospělé jsem začala žít s nynějším přítelem. On má také dvě děti a všechna vnoučata nám říkají babi a dědo, nerozlišujeme.

já si myslím, že tak to má jakýkoliv normální člověk :nevim: v rodině máme několik takových dětí, včetně mě, a nikdy jsme je nerozlišovali. Díkybohu, že mí nevlastní prarodiče byli normální.

Elishka1
Závislačka 2574 příspěvků 19.03.18 13:16
@Anonymní píše:
@Elishka1 Ono toho za ta léta bylo víc, dokonce její tchýně, manželova babička mi tenkrát domlouvala…jí omlouvá hloupost, nic si z toho nedělej. tenkrát syn tuto babičku úplně miloval a ona jeho…tchýně…teta klidně řekla, že snad má svou babičku (bývalou tchýni a mou mamku ) a špatně nesla, když syn normálně říkal mému manželovi tati. Bývalý ho viděl za celý život asi 3× po rozvodu..ale to je už dávno za mnou, jen ted to opět dolehlo…To je jako prateta, nebo co vůbec tedy je??

to si asi opět určí sama, jak bude chtít oslovovat :nevim:
stýkáte se často?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 13:17

@Lalelale takt omáš asi pravdu, i moje mamka, které je 77 mi říká, at už to vypustím, že se tomu mám spíš zasmát. Jenže u nás je taková ta "napjatá " atmosféra, co zas bude, když se potkají, manžel je z toho na mrtvici a dcera, která je na VŠ si kní také nikdy cestu nenašla. Byla jsem měkká hned od začátku, tak ted to asi mám..

Bábrdl
Generální žvanilka 20918 příspěvků 19.03.18 13:18
@Anonymní píše:
@Elishka1 Ono toho za ta léta bylo víc, dokonce její tchýně, manželova babička mi tenkrát domlouvala…jí omlouvá hloupost, nic si z toho nedělej. tenkrát syn tuto babičku úplně miloval a ona jeho…tchýně…teta klidně řekla, že snad má svou babičku (bývalou tchýni a mou mamku ) a špatně nesla, když syn normálně říkal mému manželovi tati. Bývalý ho viděl za celý život asi 3× po rozvodu..ale to je už dávno za mnou, jen ted to opět dolehlo…To je jako prateta, nebo co vůbec tedy je??

Myslím, že je pořád teta. :hug: Tvůj syn je určitě super, i vnuk, ale ona se prostě necítí být jejich babičkou. Je babičkou tvému druhému dítěti.

Hele, holky ti tu budou radit to, co se vždycky radí, když není manžel nebo někdo z jeho rodiny 100% úžasný - „opustit, odstřihnout“. a bla bla To v realitě nejde. Jenom by sis rozhasila vztahy v rodině, když budeš manželovi říkat „teď, teď se ušklíbla, viděls to?“

Třeba sis malovala, že ji tvoje vnouče zlomí a konečně bude „babička“ a u tebe dojde k nějaké katarzi. To se nestalo. Asi přijde ještě jedno bolavé místo, až bude mít tvoje dcera dítě a tchyni se narodí skutečné pravnouče a ty zase uvidíš ten rozdíl. Ale nic s tím nenaděláš.

Nika91
Závislačka 3619 příspěvků 19.03.18 13:19

Rozhodně je to velmi nešťastná žena :) Někteří lidé se prostě odmítají smířit s tím, že věci nejsou tak jak si myslí že mají být :) Není důvod aby jste se kvůli tomu trápila vy, ani nikdo z vaší rodiny :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama